Międzynarodowy Festiwal Śniegu i Lodu

Najbardziej wysunięta na północny-wschód prowincja w Chinach – Heilongjiang jest miejscem, które każdego roku odwiedzała około milion turystów. Co takiego przyciąga przyciąga tutaj turystów? Słyszeliście już o Międzynarodowym Festiwalu Śniegu i Lodu w Chinach?

Azja zimowe atrakcje dla dzieci lodowe królestwo opinie

Snow and Ice World China festiwal lodowy Chiny atrakcje opinie

Już od wielu lat na północy Chin w miejscowości Harbin organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Śniegu i Lodu. Ciekawostką jest też fakt, że założycielem tego miasteczka był nasz rodak – Adam Szydłowski – zatrudniony przy budowie Kolei Wschodniochińskiej.

Sprawdź również:
Śnieżny Labirynt i Zamek – ZAKOPANE

Tegoroczna – już trzydziesta piąta – wielka ceremonia otwarcia wraz z pokazem świateł miała miejsce jeszcze w ubiegłym roku -22 grudnia. Ogromne budowle odwzorowane w skali 1:1 możemy oglądać do końca lutego tego roku.

Zobacz Ceremonię Otwarcia Festiwalu 2019 – „Pokaz Świateł”:

Festiwal Śniegu i Lodu – atrakcje

Mroźne i ostre zimy, jakie planują na tym obszarze Chin sprzyjają lodowym budowlom. Warto pamiętać o tym, że te ogromne bryły lodu wydobywane są z pobliskiej rzeki, a przy tworzeniu monumentalnych obiektów bierze udział kilka tysięcy artystów! Te lodowe miasteczko przyciąga rzesze turystów, którzy mają okazję obejrzeć ponad dwa tysiące różnorodnych, lodowych budowli!

W chińskim Parku Rozrywki Zhaolin czekają nas lodowe pałace, tunele oraz świetne lodowe zjeżdżalnie – niektóre osiągają długość nawet 200 m! Fakt, że wszystko jest oświetlone sprawia, że po zmroku całe lodowe miasteczko wygląda jeszcze bardziej imponująco.

Poza możliwością oglądania tych lodowych arcydzieł, możemy także pojeździć na nartach i kibicować zawodnikom, którzy biorą udział w pływackich zawodach.

festiwal lodu i śniegu Chiny rodzinne atrakcje w Azji opinie

Ceny biletów:

Zwiedzanie poranne (od 9:00 do 12:00):
Bilet dla dziecka/studenta: ¥135 (około 73 zł)
Bilet dla osoby dorosłej: ¥135 (około 73 zł)

Zwiedzanie popołudniowe (od 12:00 do 21:00):
Bilet dla dziecka/studenta: ¥135 (około 73 zł)
Bilet dla osoby dorosłej: ¥330 (około 178 zł)

Dzieci, które nie osiągnęły jeszcze wzrostu 1,2 m – wstęp bezpłatny

Lokalizacja: