Miasteczko z bajki Tomek i Przyjaciele – tematyczny park rozrywki

Thomas Land Tamworth najlepsze parki rozrywki

Serial animowany o sympatycznej lokomotywie pokochały dzieci na całym świecie. Teraz można odwiedzić Tomka i jego przyjaciół w niezwykłym parku w środkowej Anglii.

Około 25 km na północny wschód od Birmingham, w miejscowości Tamworth, leży park rozrywki Drayton Manor. Otwarty został już w 1949 roku, ale od tego czasu znacznie poszerzył swoją ofertę, stając się jednym z najchętniej odwiedzanych tego typu obiektów w Wielkiej Brytanii. Znajdziemy tam sporo atrakcji dla całej rodziny, m.in. karuzele, roller coastery (również te ekstremalne), kolejki, łódki, a także zoo. Maluchy najbardziej zainteresuje jednak bajkowe miasteczko Tomek i Przyjaciele, nawiązujące do popularnego serialu. Mogą w nim spotkać swoich ulubionych bohaterów, a nawet wybrać się z nimi na przejażdżkę.

bajkowe miasteczko Tomek i Przyjaciele Anglia

Atrakcje Park Rozrywki Tomek i Przyjaciele

Bajkowe miasteczko Tomek i Przyjaciele zajmuje powierzchnię około 6 000 m2 i przypomina znaną z serialu wyspę Sodor. Jest tu lotnisko, stacje Tidmouth i Knapford, a po całym kompleksie obwożą Tomek, Rózia i Piotruś, jeżdżąc linią wąskotorową. W krainie Tomka i Przyjaciół znajdziemy kilkanaście atrakcji w stylu wesołego miasteczka, jednak wszystkie posiadają swojego patrona – któregoś z bohaterów bajki. Większość z nich jest odpowiednia nawet dla małych dzieci. Można więc nauczyć się prowadzić samochód z Tymciem, przejść kurs pilotażu z Jeremiaszem, wybrać się na ekscytującą przejażdżkę z Tobikiem lub Wojtkiem i dać się unieść dźwigowi Karolkowi. Nieznośne Wagony jak zwykle zaskoczą wszystkich na swoim szybkim roller coasterze. Z kolei z Emilką można pobawić się na jej wielkim krytym placu zabaw.

rodzinne atrakcje Anglia Tomek i Przyjaciele

Oprócz karuzeli, kolejek czy huśtawek, możemy podziwiać w parku także wystawę „Poznaj Tomka i Przyjaciół”, na której znajdują się oryginalne modele lokomotyw i wagonów, które wykorzystywane były do kręcenia filmów. Od kiedy producenci postanowili całą animację tworzyć komputerowo, przekazali je do parku. W tutejszym kinie można zresztą obejrzeć filmy z udziałem Tomka i Przyjaciół. Poza tym na terenie parku działa największy sklep z gadżetami związanymi z bajką, restauracje, kawiarnie i hotel z pokojami tematycznymi.

Godziny otwarcia Park Rozrywki Tomek i Przyjaciele

Sezon główny (marzec-październik) – 9.30-17.00, atrakcje włączane są o 10.30.
Poza sezonem głównym park jest czynny w określonych dni, np. w związku ze świętami Bożego Narodzenia, feriami zimowymi itd.