PLAYMOBIL FunPark Zirndorf

rodzinny park rozrywki Playmobil Niemcy

Wycieczka z dziećmi do królestwa uwielbianych przez nie zabawek PLAYMOBIL będzie dla nich niezapomnianym przeżyciem.

PLAYMOBIL to zabawki z długą tradycją. Pierwsze figurki zostały zaprojektowane przez Hansa Becka w latach 1971-1974, a maluchy od razu je pokochały. Może to dlatego, że zabawkowe postaci były wzorowane na dziecięcych rysunkach i miały zawsze uśmiechnięte twarze. Główna siedziba producenta mieści się w Zirndorf niedaleko Norymbergii i właśnie tutaj powstał też PLAYMOBIL FunPark. Na 90000 m2 cała rodzina może tu aktywnie spędzać czas, korzystając z przeróżnych atrakcji wzorowanych na seriach zabawek i nie tylko. PLAYMOBIL FunPark to także początkowa i końcowa stacja Niemieckiego Szlaku Zabawek.

Playmobil FunPark Niemcy opinie

Park rozrywki PLAYMOBIL FunPark Zirndorf

W Zirndorf zobaczymy dobrze znane postaci z popularnych serii zabawek, z tym że część z nich… w dużo większym formacie. Dzieci mogą odkrywać różne krainy tematyczne, bawić się w piratów na naturalnej wielkości statku, zostać rycerzem lub księżniczką w średniowiecznym zamku albo kowbojem czy Indianinem w Miasteczku Dzikiego Zachodu. Świetna rozrywka z postaciami z serii zabawek PLAYMOBIL czeka na nie także na Farmie, przy Dinozaurach czy na Arce Noego. Można też sterować wielkim dźwigiem, ścigać przestępców gokartem, odwiedzić w pełni wyposażony Posterunek Policji i nauczyć się wspinać przy Domu na Drzewie. Poza tym w parku znajduje się wiele urządzeń typowych dla wesołych miasteczek – wielkie dmuchane trampoliny, ścianki wspinaczkowe, piaskowe i wodne place zabaw, minigolf. W przypadku niepogody (ale nie tylko) na maluchy czeka ogromna hala HOB Center, w której znajdziemy miasteczko PLAYMOBIL City z postaciami i całymi sceneriami znanymi z serii zabawek w naturalnej wielkości. Obok działa zadaszona strefa wspinaczkowa, w której na maluchy czeka prawdziwe wspinaczkowe szaleństwo. Poza tym są tu też trampoliny, zjeżdżalnie, pole do gry w boule czy minigolfa, odbywają się przedstawienia i pokazy. Dzieci moga też popływać łódeczkami czy pojeździć traktorem, natomiast na Winter Play Arena po prostu bawić się swoimi ulubionymi klasycznymi zabawkami PLAYMOBIL.

atrakcje dla dzieci Niemcy Bawaria

Na terenie kompleksu znajdują się liczne restauracje i punkty gastronomiczne, jest też sporo miejsc, w których można odpocząć. FunPark Shop oferuje ogromny wybór zabawek PLAYMOBIL. Tuż obok jest kemping dla przyczep i hotel.

Godziny otwarcia PLAYMOBIL FunPark Zirndorf

W szczycie sezonu (1.05-11.09) – 9.00-19.00,

W sezonie jesiennym (12.09-5.11) – 9.00-18.00

W sezonie zimowym (2.12-18.02) – 10.00-18.00, dostępne HOB Center i strefa wspinaczkowa

W sezonie wiosennym (8.04-30.04) – 9.00-18.00

W sezonie przejściowym (6.03-7.04, 6.11-1.12) – 10-18.00, dostępna tylko strefa wspinaczkowa

Wejście do parku najpóźniej na godzinę przed zamknięciem.

Ceny biletów PLAYMOBIL FunPark Zirndorf

W szczycie sezonu (1.05-11.09) – 11 EUR

W sezonie jesiennym (12.09-5.11) – 9 EUR

W sezonie zimowym (2.12-18.02) – 6 EUR, dostępne HOB Center i strefa wspinaczkowa

W sezonie wiosennym (8.04-30.04) – 9 EUR

W sezonie przejściowym (6.03-7.04, 6.11-1.12) – 1,5 EUR, dostępna tylko strefa wspinaczkowa

Noclegi

Bezpośrednio przy paku działa hotel PLAYMOBIL Aparthotel dysponujący 28 pokojami. Ceny za pokój dla 2 dorosłych z 2 dzieci zaczynają się od 164 EUR. Maluchy do 4. roku życia bezpłatnie.

noclegi z dzieckiem Zirndorf Playmobil

Dojazd

PLAYMOBIL-FunPark
Brandstätterstraße 2-10
D – 90513 Zirndorf

Zinrdorf leży około kilkanaście km od Norymbergi i mniej więcej 1000 km od Warszawy. Samochodem z Polski najłatwiej dojechać tam polskim fragmentem autostrady A4, po przekroczeniu granicy kontynuować jej niemieckim odcinkiem przez Drezno do Chemnitz. Tam trzeba skręcić w autostradę A72, a po minięciu miejscowości Hof wjechać na autostradę A9, która prowadzi do Norymbergi. Tam wystarczy znaleźć autostradę A73, a niedługo po wyjechaniu z Norymbergii zjechać z niej w kierunku Zirndorf. Od poniedziałku do soboty kursuje też linia autobusowa 151. Goście podróżujący komunikacją Norymbergi VGN otrzymują zniżkę na bilet wstępu w wysokości 1 EUR.