Kąpielisko Zakrzówek – baseny i plaże – polskie Malediwy

Czy w centrum wielkiego miasta da się stworzyć rodzinne i przede wszystkim rodzinne miejsce ze zbiornikiem wodnym? Okazuje się, że tak! Słyszeliście już o polskich Malediwach? Sprawdźcie koniecznie, jakie atrakcje czekają na Was w Kąpielisku Zakrzówek w Krakowie i na własne oczy zobaczcie, co wyróżnia to miejsce!

Kąpielisko Zakrzówek baseny plaże polskie Malediwy atrakcje dla dzieci opinie

„Polskie Malediwy” w Krakowie? Kąpielisko Zakrzówek – atrakcje dla dzieci

Czy stary kamieniołom może mieć jeszcze nowe życie? Oczywiście, że tak i idealnym na to dowodem jest krakowski Park Zakrzówek. To aż 50 hektarów wyjątkowej powierzchni, która na pierwszy rzut oka przypominać może chorwackie wybrzeże. Niegdyś wydobywano w tym miejscu wapień, w efekcie czego w niektórych miejscach woda jest krystalicznie niebieska!

Na terenie dawnego kamieniołomu znajdziemy aż pięć różnych basenów dostosowanych do naszych umiejętności. Brodzik dla dzieci ma jedynie 40 cm głębokości, w efekcie czego swoje miejsce znajdą tutaj również najmłodsi. Głębokość pozostałych basenów to odpowiednio: 80 cm, 120cm i 320 cm. W najgłębszym miejscu zbiornik ma około 32 metry głębokości, jednak korzystanie z wody poza obszarem basenowym jest już na naszą własną odpowiedzialność.

Wszystkie baseny łączy ze sobą fantastyczny drewniany most, który jednocześnie pełni funkcję strefy rekreacyjnej. Możemy sobie po prostu posiedzieć i obserwować bawiące się dzieci, nad bezpieczeństwem których jednocześnie czuwać będzie wykwalifikowany ratownik. Całość z lotu ptaka naprawdę może przypominać rajską wyspę, dlatego też miejsce to często nazywane jest polskimi Malediwami.

Pamiętajmy jednak o tym, że na miejsce prowadzą dość strome schody, więc jeśli będziemy musieli skorzystać z toalety czy z przebieralni – znów będziemy musieli wejść na górę.

Kąpielisko Zakrzówek baseny plaże polskie Malediwy atrakcje dla dzieci opinie

Kąpielisko Zakrzówek – baseny i plaże czy warto?

Park Zakrzówek w Krakowie , którego łączny teren wraz z przyległymi terenami zielonymi to aż 100 hektarów – to jednak nie tylko kąpielisko. Na miejscu czeka na nas również niestrzeżona, kamienista plaża do której brzegu prowadzi bardzo łagodny, betonowy zjazd. To idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi czy rowerzystów.
A skoro już o rowerach mowa, fani dwóch kółek również będą zadowoleni – wokół kamieniołomu znajduje się ścieżka spacerowa. Nie zabraknie na niej huśtawek czy leżaków, oraz punktów widokowych.

Sprawdź również: Kraków – atrakcje dla dzieci

Czy warto wybrać się w to miejsce? Zdecydowanie TAK. A wiecie co jest najciekawsze?

  • Wstęp jest całkowicie bezpłatny, a obowiązuje jedynie limit osób jednocześnie korzystających z kąpieliska!

Kąpielisko Zakrzówek baseny plaże polskie Malediwy atrakcje dla dzieci opinie

Kąpielisko Zakrzówek baseny plaże polskie Malediwy atrakcje dla dzieci opinie

Czytaj koniecznie: Gdzie na wakacje z dziećmi w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *