Air France i lotnisko Charles de Gaulle – tak można latać!

lotnisko Charles de Gaulle Paryż opinie

Wyobraźcie sobie miejsce, w którym każdego dnia pracuje 6 500 osób, które odwiedza 100 000 osób dziennie, a ponad 40 000 000 rocznie i z którego odlatuje codziennie 1 000 samolotów...

lotnisko Charles de Gaulle Paryż opinie Air france

Tym miejscem jest lotnisko macierzyste linii Air France - Charles de Gaulle pod Paryżem. To największy port lotniczy we Francji oraz drugi co do wielkości w Europie, po londyńskim Heathrow. To gigantyczny Hub (przesiadkowy port lotniczy, umożliwiający korzystanie z wielu połączeń lotniczych na cały świat), który oferuje 25 000 połączeń tygodniowo! Te liczby robią wrażenie, prawda?

Airbus A380 Air France opinie lotnisko Paryż

Lotnisko Paris Charles de Gaulle zajmuje powierzchnię ponad 32 km2 i składa się teoretycznie z trzech terminali, ale Terminal 2 ma aż 6 mniejszych części, co daje nam w sumie 8 terminali. Pomiędzy nimi pasażerowie przemieszczają się darmową koleją o nazwie CDGVAL - to system transportu wagonowego na pneumatycznych oponach. Z lotniska kursuje paryska kolej podmiejska RER oraz pociągi szybkobieżnej sieci TGV, którymi można dostać się do centrum miasta, ale i w dalsze zakątki kraju i Europy.

lotnisko Charles de Gaulle Paryż opinie 1

Aby zwiększyć komfort podróżujących pasażerów wprowadzono mnóstwo udogodnień, które czynią to miejsce wyjątkowym. Maksymalnie zmniejszono czas oczekiwania na połączenia, zmodernizowano strefy wypoczynku tzw. lounge, zadbano o znakomity catering (wygrywający wiele nagród branżowych), wyposażono lotnisko w 247 urządzeń umożliwiających samodzielną odprawę i wydrukowanie kart pokładowych oraz w 2 500 tabletów dla obsługi, aby w każdym momencie mogli służyć pasażerom wszelką pomocą. Oczekiwanie na kontrolę bezpieczeństwa nie przekracza 10 minut (90% przypadków).

lotnisko Paryż opinie Charles de Gaulle wypoczynek Air France

W 2016 roku w Terminalu 2 otwarto piękną darmową strefę wypoczynku - The Instant Paris Lounge. Mogą w niej przebywać wszyscy pasażerowie oczekujący na swój lot dłużej niż 3 godziny. Projektując jej wnętrze starano się naśladować i oddać atmosferę paryskiego wnętrza.

free lounge Air France lotnisko Paryż Charles De Gaulle opinie Freelounge Charles De Gaulle Paris lotnisko opinie Air France

Robi to naprawdę świetne wrażenie. Jest gustownie, z dbałością o szczegóły, wygodnie, cicho. Przekraczając progi lounge, można poczuć się od razu jak w innym świecie, z dala od zgiełku i lotniskowego zamieszania, jak w luksusowej paryskiej kamienicy i aż chce się odpocząć w jakimś jej zakątku, moszcząc wygodnie na jednym z pięknych foteli lub sof.

freelounge Paryż lotnisko strefa wypoczynkowa opinie

freelounge lotnisko Paryż opinie Air France

freelounge strefa wypoczynkowa lotnisko Charles De Gaulle Paris opinie

Jest tu restauracja, fajny kącik zabaw dla dzieci z drewnianymi klockami, biblioteka, bar z przekąskami oraz tablety z grami, gazetami, filmami itd.

kącik zabaw dla dzieci Air France Lotnisko Charles De Gaulle Paryż  

Poza ogólnodostępną strefą wypoczynku, znajduje się tu także hotel - YotelAir - z 80 pięknymi pokojami (również rodzinnymi), do wynajęcia na 4 godziny (od 75 EUR) lub na całą noc (od 115 EUR). Można tu także wziąć tylko prysznic, aby odświeżyć się podczas podróży (20 EUR). Każdy pokój posiada prywatną łazienkę i wyposażony jest telewizor, ma dostęp do darmowego wifi oraz posiada mnóstwo gniazdek, aby pasażerowie posiadający wiele elektroniki mogli zadbać przez noc jej o naładowanie.

YotelAir Hotel na lotnisku Paryż Charles De Gaulle opinie ceny YotelAir nocleg na lotnisku Paryż Charles de Gaulle opinie ceny YotelAir hotel na lotnisku Charles De Gaulle Paryż Air France opinie noclegi

Paris vous aime - co znaczy: Paryż cię kocha - to hasło przewodnie paryskiego lotniska. I faktycznie, pasażer może poczuć się tam wyjątkowo. Podczas oczekiwania na lot możesz zrobić zakupy w jednym z 280 sklepów, zjeść smaczny posiłek, odpocząć w strefach komfortu (lounge), naładować swoją elektronikę w jednym z licznych gniazd, skorzystać z darmowego wifi dostępnego na całym lotnisku. A o twoje bezpieczeństwo zadba w tym czasie 5 000 przeszkolonych pracowników security oraz 8 400 kamer obserwujących 24/7 cały teren lotniska.

Jak wspomniałam wyżej, lotnisko Paris Charles de Gaulle jest portem macierzystym Air France i ta właśnie linia generuje tam największy ruch (ponad 50%). To jedna z największych linii lotniczych na świecie, obecnie w holdingu z linią KLM. Flota Air France składa się z około 250 samolotów, w tym 9 podniebnych kolosów - Airbus A380 - ich wielkość robi naprawdę wielkie wrażenie!

air france airbus a380 opinie paryż airbus a380 Paryż Air France Opinie Charles De Gaulle lotnisko

Miałam okazję podróżować do Francji (do Disneyland Paris - o którym więcej wkótce) tymi liniami i muszę przyznać, że była to czysta przyjemność, ze względu na profesjonalizm kadry i wysoką jakość usługi, a podawane na śniadanie croissanty, naprawdę mnie rozczuliły ;) Loty Warszawa-Paryż-Warszawa odbywają się kilka razy dziennie i nie ma problemu, aby dostać się do stolicy Francji w idealnym dla nas czasie - również wtedy, gdy Paryż ma być tylko miejscem przesiadkowym w dalszej podróży. A ceny biletów są naprawdę przystępne. Nic tylko planować kolejną podróż!

#disneylandparis25 #airfrance #DisneylandParis

Autor: Patrycja Kumiszcza  www.tedyiowedy.pl