Łomża – atrakcje dla dzieci

Łomża rodzinne atrakcje Podlasie

Łomża to średniej wielkości miasto w woj. podlaskim. Wydaje mi się, że często jest traktowane tylko jako miasto, które się mija w drodze na Mazury. A szkoda.

Właśnie jadąc z dziećmi, warto się tu zatrzymać i chociaż kilka godzin poświęcić na spacer po Łomży, na zabawę na jednym z wielu placów zabaw czy też obejrzenie spektaklu tutejszego teatru.

weekend z dzieckiem podlaskie ŁomżaNiewiele osób wie, że w Łomży prężnie działa TLiA - Teatr Lalki i Aktora. Teatr ten wystawia wspaniałe sztuki dla dzieci (a w czerwcu organizuje festiwal teatrów lalkowych Walizka - wtedy można obejrzeć przedstawienia plenerowe oraz najlepsze i najciekawsze teatry z całej Europy).

Teatr Lalki i Aktora Łomża atrakcje opinieOd teatru są tylko dwa kroki do najstarszej części Łomży. Warto przejść się po starych uliczkach, usiąść na ławeczce z Hanką Bielicką czy podziwiać widok z ulicy Długiej.

Ławka Hanki Bielickiej Łomża atrakcjeTym, którzy mają więcej czasu, poleciłabym zajrzeć do jednej z kilku bibliotek dla dzieci, w których często są organizowane zajęcia dla dzieci.

Łomża miasto przyjazne dzieciomJeśli wolicie spędzać czas aktywnie, to przy pięknej pogodzie warto poopalać się i wykąpać na miejskiej plaży nad Narwią (kąpielisko strzeżone, niewielka - ale czysta - piaszczysta plaża. Jeśli pogoda jest niesprzyjająca, to lepiej wybrać palmy ;) a właściwie jedną palmę i basen (przy ul. Wyszyńskiego).

Łomża miasto przyjazne dzieciomŁomża może się pochwalić wieloma ścieżkami rowerowymi. Jest tu też miasteczko ruchu drogowego (ul. Mazowiecka), gdzie dzieci mogą szlifować znajomość znaków drogowych oraz ćwiczyć na dróżkach z sygnalizacją świetlną. W tym rejonie są też korty tenisowe, rampa dla deskorolkarzy oraz mnóstwo innych przyrządów dla dzieci (również siłownie pod chmurką).

Łomża place zabaw atrakcjeDrugi kompleks z atrakcjami dla dzieci znajduje się w okolicy ul. Śniadeckiego. Są tam rampy dla "skejtowców", nowoczesny plac zabaw dla młodszych dzieci, "kula" do wspinaczki dla dzieci starszych oraz ulubiona atrakcja w gorące dni - "skacząca" fontanna.

Łomża miasto przyjazne dzieciomA komu jeszcze mało zabawy, ten powinien skorzystać z całego mnóstwa placów zabaw dla dzieci, które to place są w Łomży niemal co dwa kroki;) W ogóle Łomża jest o tyle ciekawym miastem, że w wielu miejscach bardziej przypomina park, w którym są gdzieniegdzie poukrywane bloki ;)

Łomża z dzieckiem opinie atrakcjeWiększość tych atrakcji dla dzieci jest darmowa.

Łomża miasto przyjazne dzieciom

Łomża jest ciekawym miastem, do tego na tyle niedużym, że można ją zwiedzić i zażyć atrakcji w ciągu kilku godzin. A kto ma więcej czasu, powinien jeszcze obejrzeć atrakcje w okolicy: Muzeum w Drozdowie czy skansen w Nowogrodzie.

Jolanta Konopka

Łomża posiada tyle atrakcji dla dzieci, że z pewnością zasługuje na nasz Certyfikat "Miasto Przyjazne dzieciom". Możecie się o tym przekonać sami, odwiedzając Łomżę z rodziną.

atrakcje dla dzieci