Jelenia Góra – atrakcje dla dzieci

Jelenia Góra atrakcje dla dzieci

W Jeleniej Górze wiele instytucji posiada ciekawy program dla dzieci i młodzieży, a w szczególności w ferie zimowe i wakacje.Muzeum Karkonoskie, Książnica Karkonoska, Przystań Twórcza-Cieplickie Centrum Kultury, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych, Filharmonia Dolnośląska, Muzeum Przyrodnicze! W tych miejscach często można znaleźć cykliczne warsztaty, animacje, konkursy, pikniki edukacyjne, przedstawienia, koncerty, pokaz slajdów czy filmów. Wszystko to z myślą o najmłodszych!

Jelenia Góra atrakcje dla dzieci

Liczne szlaki rowerowe sprzyjają rodzinnym wycieczkom rowerowym z milusińskimi. Od lat organizowana jest Parada Rowerów, czyli przejazd rowerami przez miasto o charakterze rekreacyjnym i rodzinnym. Atmosfera przy tej imprezie jest niesamowita. Świetnie sie bawią duzi i mali.

Jelenia Góra atrakcje dla dzieci

Naszym ulubionym miejscem jest niesamowita ścieżka rowerowo - spacerowa rozpoczynająca się od centrum miasta, prowadzi przez Borowy Jar do wyjątkowego Gościńca PTTK "Perły Zachodu" w miejscowości Siedlęcin. Wyjątkowość polega na tym, że gościniec ma kącik dla dzieci pod chmurką (piaskownica, zabawki, konik-automat, huśtawka), obiekt jest drewniany, klimatyczny, wzniesiony na skale nad urwiskiem (zabezpieczonym!) nad Jeziorem Modrym. Jedzenie jest tam przepyszne. A ścieżka do tego miejsca i w cieniu, i pod wiaduktem, i przy elektrowni wodnej, i ze źródełkiem czerpania wody, i po mostkach po skałkach. Po drodze można zwiedzić wieżę widokową na Wzgórzu Krzywoustego z widokiem na miasto i góry – wszystko to, co dzieci lubią. Świetne miejsce na spacer w upalny dzień.

Jelenia Góra miasto przyjazne dzieciom

Jelenia Góra miasto przyjazne dzieciom

W Jeleniej Górze co roku organizowane są w Rynku Teatry Uliczne z przedstawieniami dla dzieci – kolorowe, bajkowe show – absorbują najbardziej nadpobudliwe dzieci.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia wszystkie dzieci są zapraszane na paradę przez Rynek ze swoimi misiami.

Jelenia Góra miasto przyjazne dzieciom

Polecamy nasze ulubione miejsca z przestrzenią i menu dla najmłodszych:

Kukutu Cafe, ul. Nowowiejska 27 – organizowane są pokazy slajdów podróżniczych.

Czekoladziarnia, ul. Sobieskiego 2 - cykliczne czytanie bajek, zajęcia z chustowania, konkursy dla dzieci. W Czekoladziarni jest galeria na ścianach wnętrz, najczęściej przedstawia dzieci na fotografiach regionalnych autorów. A nawet obecnie są wystawione fotografie pewnej zdolnej nastolatki!

Restauracja Mazurkowa Chata również nam imponuje nowym placem zabaw dla dzieci klientów.

Jelenia Góra rodzinne atrakcje

W Jeleniej Górze znajduje się również lotnisko, gdzie dzieci są mile widziane i mogą obejrzeć prace na lotnisku i szybowce.

Jelenia Góra miasto przyjazne dzieciom

W pobliżu Jeleniej Góry (ok 10 km) niezwykłym miejscem jest Camp 66 – dom z bali będący m.in.: restauracją z tarasem z widokiem na Karkonosze ze Śnieżką. W restaruacji znajduje się mnóstwo przestrzeni dla dzieci; jest kącik zabaw, tv z możliwością obejrzenia bajek, liczne pufy sako, które dzieci uwielbiają. Na tarasie i ogrodzie znajdują się hamaki, huśtawka-kokon, basen ogrodowy (duży i mały), zadbana piaskownica z zabawkami! Na terenie obiektu jest kilka pojazdów – jeździdełek i rowerków dla dzieci. Tu naprawdę rodzice wypoczywają, a dzieci świetnie się bawią. Do takich miejsc chętnie się idzie na obiad, kawę czy lody.

Jelenia Góra Camp 66 opinie atrakcje

W Jeleniej Górze są również Termy Cieplickie z ofertą dla dzieci.

Ciekawą atrakcją jest przejazd pociągiem np. do Szklarskiej Poręby lub Jakuszyc z górskimi widokami za oknem-za ok 6 zł/os. (dzieci do lat 5 za darmo).

W Jeleniej Górze mieszka również profesjonalny Klaun Rufi Rafi, którego często można spotkać w akcji, jak zabawia dzieci w różnych miejscach miasta.
W Dniu Dziecka odbył się fantastyczny piknik na jeleniogórskim osiedlu Zabobrze, gdzie było mnóstwo atrakcji dla dzieci!

Ponadto prawdopodobnie Kręgielnia Bowling Centrum również nie wygania dzieci :) Od 6 lat mogą grać, mają podwyższone bandy, aby też trafiały :)

W mieście działają również sale zabaw tj: Stonoga, Happy Kids, Nowolandia i Hip Hop.

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida oraz Zdrojowy Teatr Animacji również posiadają repertuar dla dzieci.

Jelenia Góra miasto przyjazne dzieciom

plac zabaw Jelenia Góra atrakcje dla dzieci

Plac zabaw, do którego często wracam to osiedlowy plac zabaw na ul. Noskowskiego. Nowy, zadbany, ze skręconą zjeżdzalnią rynnową dla najmłodszych. Ze świeżym piaskiem i do odpoczynku ławkami. Drugi podobne miejsce to plac zabaw na ul. Trzcińskiego, który zwrócił moją uwagę huśtawką na wózek inwalidzki! Genialne w swej prostocie.

Jelenia Góra miasto przyjazne dzieciom

Jelenia Góra miasto przyjazne dzieciom

W Jeleniej Górze znajduje się również oddział dolnośląski Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa, który organizuje spotkania, animacje i pikniki dla dzieci  i rodzin z rodzin zastępczych i adopcyjnych.

Jelenia Góra atrakcje dla dzieci dolnośląskie

A! Nie można zapomnieć o super Hali Wspinaczkowej "Pochylnia", w której dzieci i młodzież z fascynacją szaleją. Można zorganizować tu urodzinki, nauczyć się wspinaczki i super się bawić.

Każdy znajdzie coś dla siebie i swoich milusińskich i za to kochamy Jelenią Górę!

Dominika i Wojtek Podoba z rodziną

Jelenia Góra może pochwalić się wieloma pięknymi miejscami i atrakcjami stworzonymi specjalnie z myślą o maluchach i dlatego otrzymuje od nas Certyfikat "Miasto Przyjazne Dzieciom".

atrakcje dla dzieci