Litwa z dzieckiem? 5 sposobów na spędzenie rodzinnego weekendu na Litwie

litwa z dzieckiem aquapark druskienniki atrakcje opinie weekend

Obserwacja gwiazd, ​​i „polowanie” na bałtyckie bursztyny, a może spotkanie z jeleniami? Przed Wami 5 sposobów na spędzenie rodzinnego weekendu na Litwie. Turystów szukających przyjaznego rodzinnego miejsca na wakacje, zapraszamy do zwiedzania Litwy w ramach weekendowego wypadu rodzinnego. Rodziny mogą odwiedzić oryginalne muzea, poddać się zabiegom w lokalnych spa mineralnych, poobcować z przyrodą nad morzem w poszukiwaniu bursztynu lub poznać litewskie lasy.

Litwa-z-dzieckiem-atrakcje-pomysly-na-weekend-zwiedzanie-Muzeum-Etnokosmologii-Kuliony

Nowe trendy w podróżowaniu pokazują, że turyści chętniej decydują się na bardziej spontaniczne wyjazdy typu last-minute, zamiast rezerwować wczasy z wyprzedzeniem, co może wiązać się z ryzykiem odwołania podróży z powodu ograniczeń związanych z pandemią. Najnowsze statystyki pokazują również, że rodziny nadal niechętnie latają samolotem, więc podróże samochodami i kamperami do sąsiednich krajów stały się wygodną alternatywą. Lithuania Travel — krajowa agencja rozwoju turystyki — sporządziła listę 5 najlepszych aktywności na dobrze zorganizowany rodzinny weekend.

5 pomysłów na weekend z dzieckiem na Litwie

1. Obserwacja gwiazd w Muzeum Etnokosmologii. W małej wiosce Kulionys, znajdującej się godzinę jazdy od Wilna, turyści mogą zwiedzić futurystyczne Muzeum Etnokosmologii. Czeka tam na nich taras widokowy ze szklaną kopułą na szczycie wieży. W obserwatorium astronomicznym można zobaczy galaktykę przez obiektyw teleskopu lub posłuchać edukacyjnych opowieści o wszechświecie podczas wycieczki z przewodnikiem.

Etnokosmologijos Muzeum Litwa - weekend z dzieckiem pomysły atrakcje

2. Ekscytacja i relaks w parkach rozrywki. Rodziny poszukujące zarówno zabawy jak i aktywnych form spędzania czasu zapraszamy do aquaparków w Wilnie i Druskiennikach. Kręte zjeżdżalnie wodne są ogromną atrakcją dla najmłodszych, a na dorosłych czekają zabiegi odnowy biologicznej wzbogacone lokalnymi składnikami, takimi jak woda mineralna i błoto lecznicze. Dla szukających wrażeń na lądzie polecamy labirynt w kukurydzy, położony w pobliżu Trok. Jest to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności orientacji, próbując znaleźć wyjście z zawiłego labiryntu wyciętego w polu kukurydzy.

Litwa aquapark druskienniki z dzieckiem opinie

3. Muzea diabłów i zabawek. Postać diabła w litewskim folklorze ma wiele imion, często przedstawiana jest jako neutralna, a nawet pomocna. W Muzeum Diabłów podróżnicy znajdą kolekcję około 3000 unikalnych eksponatów z całego świata ukazującą biesy w różnych postaciach. Aby poznać historię Litwy, zapraszamy do odwiedzin Muzeum Zabawek, gdzie można zobaczyć najstarsze zabawki w kraju, tradycyjne gry i odkryć najpopularniejsze zajęcia rekreacyjne dla dzieci w dawnych czasach.

Muzeum Diabłów

4. „Polowanie” na bursztyny w Kłajpedzie. Bursztyny są często nazywane „litewskim złotem” i są wysoko ceniony w folklorze kraju – uważa się, że chronią przed złem i pobudzają kreatywność. Aby je znaleźć, wybierzcie się na plaże Kłajpedy zaraz po sztormie, gdy silne fale przemieszczają bursztyn z dna Bałtyku na brzeg. Gdyby nie udało się znaleźć bursztynów na plaży, bursztynowe pamiątki można znaleźć w dziesiątkach lokalnych sklepów. Aby dowiedzieć się więcej o „litewskim złocie”, zapraszamy do zwiedzania Muzeum Bursztynu, znajdującego się w dawnej rezydencji hrabiów Tiskiewiczów w Połądze, letniej stolicy Litwy.

bursztyny Kłajpeda Litwa z dzieckiem pomysły

5. Więź ze zwierzętami. Lasy stanowią około 30% powierzchni Litwy, w których żyje około 45 gatunków ssaków. Zwiedzający mogą z bliska obserwować niektórych mieszkańców lasu, odwiedzając Deer SPA. To spokojna, bezpieczna oaza, położona na obrzeżach Wilna, w małym miasteczku Kernavė. Można tu obserwować jelenie w ich naturalnym środowisku, pozna ich zachowania i pokazać dzieciom, jak nawiązać kontakt z dziką przyrodą bez jej zakłócania. Kierując się w stronę Wilna, warto również odwiedzić „Trzy Prosięta”, azyl dla zwierząt gospodarczych uratowanych z rzeźni lub uwolnionych z gospodarstw, gdzie żyły w niekorzystnych warunkach. W „Trzech Prosiętach” zwierzęta żyją swobodnie i są przyjaźnie nastawieni do odwiedzających.

elniu spa Kernavė -jelenie obserwacja Litwa z dzieckiem atrakcje

Miłośnicy kotów mogą odwiedzić Cat Cafe, położoną w centrum stolicy. Kawiarnia została uznana za jedną z najlepszych kocich kawiarni na świecie, gdzie goście uczą się jak zajmować się zwierzętami uratowanymi ze schronisk i jak szanować ich upodobania, aby żyć we wspólnym komforcie.

Więcej informacji o miejscach i atrakcjach na Litwie można znaleźć na stronie: www.Lithuania.travel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *