Legoland z dziećmi – jeden dzień to za mało!

legoland billund dania

Legoland - marzenie większości dzieci, ale nie tylko! Wspólnie z synami (lat 4 i 7) postanowiliśmy je spełnić pod koniec sierpnia 2013. Jaka jest nasza opinia? Gdzie warto nocować? Jakie atrakcje czekają na Wasze dzieci w Legolandzie w Danii? Już podpowiadamy!
Miasta z klocków w Legoland Billund Billund niewielka miejscowość w Danii, w której nieprzerwanie od 1968 r. działa największy na świecie Legoland. i jest on największym parkiem Legoland na świecie. Jeśli myślicie, że czekają na Was tam wyłącznie budowle z niewielkich klocków mylicie się bardzo. Cały teren parku rozrywki zajmuje 123 tysiące metrów kwadratowych i jest podporządkowany duńskiemu powiedzeniu "LEg GOdt" - czyli baw się dobrze. I własnie na wspaniałej zabawie koncentruje się każdy metr kwadratowy Legolandu.

atrakcje legoland

Atrakcje Legoland - nasza opinia

Po pierwsze PIĘKNIE - po drugie CUDOWNIE - po trzecie WSPANIALE. W cenie biletu korzystacie ze wszystkich atrakcji parku (poza kursem na prawo jazdy samochodzikami Lego) - jednak uważajcie jeden dzień to za mało żeby skorzystać z wszystkich atrakcji, chyba że robicie to biegiem. Jadąc do Legolandu nie mieliśmy pojęcia, że poza tysiącami budowli z milionów klocków czeka tam na nas niesamowity tematyczny partk rozrywki z kolejkami górskimi, pociągami, tratwami i innymi wodnymi atrakcjami, a nawet olbrzymie akwarium i pingwinarium. Dzięki biletowi dwudniowemu mogliśmy skorzystać z wszystkich atrakcji na spokojnie, a z niektórych nawet kilka razy, ku uciesze naszych młodych "Lego fanów". Cena biletu do Legolandu to ok. 150 pln/os. - drobne zniżki dla dzieci, jednak ilość atrakcji jaką otrzymujecie w pakiecie jest warta o wiele więcej, dlatego nie słyszałem nikogo, kto by powiedział, że bilet nie jest wart swej ceny.  Jedyne o co warto zadbać, to drobne przekąski. Warto je mieć ze sobą, ponieważ skromny lunch potrafi kosztować. Frytki w kształcie klocków Lego oraz porcja pasty to wydatek ponad 100 pln.

Co zjeść w Legoland?Ceny

Budowle z Lego - a więc...chcielibyśmy wymienić wszystkie, jednak to nie możliwe. Można powiedzieć, że jest tam wszystko czego pragniesz, a nawet więcej. Są całe miasteczka, olbrzymie lotnisko (dokładnie takie jak sąsiadujące bezpośrednio z parkiem), porty, stacja kosmiczna, postacie z bajek, wielkie pomniki i wiele wiele więcej. Oczywiście prawie wszystkie się "ruszają" - co jeszcze bardziej podnosi ich atrakcyjność. Wszystko jest wielkie! Nawet ludziki lego nie są składane z klocków i są kilkakrotnie większe od typowych figurek. Budynki kilkakrotnie wyższe od dorosłego człowieka to nie rzadkość. Zamiast wymieniać dalej, zobaczcie kilka fotek:

Budowle Lego-statua wolności
Lotnisko Billund Legoland
Platforma z lego -atrakcje Legoland Billund Dania -opinie
Gwiezdne Wojny - Legoatrakcje dla dzieci i nie tylko

Porównaj wielkość ludzi z wielkością budowli z kolocków:
Budowle Legoland widziane z góry

Pozostałe atrakcje w Legolandzie:
kolejka górska - atrakcje legoland

Znajdziecie tutaj kino 6D z różnymi filmami z bohaterami Lego, kilka kolejek górskich na których prędkość robi wrażenie nawet na dorosłych (na największe kolejki nie wejdziecie z maluchami, trzeba mieć min. 120 cm wzrostu). Jest tu też mega fajne oceanarium/akwarium z rekinami i innymi pięknymi rybami i krabami. Konstrukcja akwarium pozwala na przejście szklanym tunelem czy włożenie głowy w specjalne otwory co sprawia wrażenie że nurkujemy wśród raf.

atrakcje akwarium dla dzieci

Wrażenie robi też "pingwinarium" które mają specjalne zmrożone pomieszczenie gdzie możecie je obserwować przez szybę zarówno pod wodą jak i na lodzie.
atrakcje dla dzieci Legoland DaniaCiekawą rodzinną atrakcją są wyścigi wozów strażacki z których gasicie pożar jednek z domków - ta aktywność daje niezły wycisk. Dzieciom wiele frajdy sprawiło zwiedzanie parku specjalnymi "ciufciami" zarówno naziemnymi jak i tymi, z których na budowle patrzycie z góry. Wizytę w Legolandzie warto zacząć od skorzystania z wieży widokowej, z której zobaczycie ogrom atrakcji w parku.
Atrakcje Dania Legoland

Na zwiedzających Legoland Billund w Dani czekają również wodne atrakcje. Zjazd tratwami, kilka wycieczek łódkami w klimacie lego. Przy słonecznej pogodzie warto zabrać kąpielówki, bowiem możecie skorzystać z niewielkiego parku wodnego. Świetną atrakcją jest bitwa na "armatki wodne". 

Park Wodny Legoland Dania
Atrakcje Legoland - zjazd tratwami

Radość dzieci - bezcenna:
atrakcje wodne dla dzieci
atrakcje -zamki Legoland

Zwieńczeniem wizyty w Legolandzie jest wizyta w ogromnym sklepie z zestawami Lego (ceny podobne jak w kraju), jednak tutaj możecie też nabyć klocki na sztuki, a bardziej na "wagę", w każdym kolorze i rozmiarze.
Oficjalny sklep Lego billund
Klocki Lego na sztuki

Gdzie nocować? Ceny?

Gdzie spać? W domku Lego?Hotel?

Oczywiście dla dzieci niesamowitą atrakcją mógłby być nocleg w Hotelu Legoland, który znajduje się na terenie parku. Znajdziecie tam piękne pokoje, których wystrój i wyposażanie doskonale wpisuje się w klimat miejsca. Znajdziecie tam pokój piratów, pokój księżniczki, pokoje Duplo itp. Urok nocowania w takim hotelu musi być niesamowity, niestety ceny pobytu są dosyć wysokie i dla naszej 4 osobowej rodziny wynosiły minimum 800 pln za dobę ze śniadaniem. Opcją jest nocleg we własnym namiocie w kempingu Legoland oddalonym ok. 500 m od parku za ok. 150 pln. Dostępny jest tez Pensjonat i domki kempingowe. Czytaj więcej o noclegach w LEGOLAND Billund.   Ciekawą alternatywą jest rezerwacja noclegu w okolicznych miejscowościach - znajdziecie tam sporo pensjonatów czy kameralnych hoteli w których ceny będą rozsądniejsze (oczywiście jeśli możemy mówić o rozsądnych cenach w Skandywii - która z założenia do najtańszych nie należy). My wybraliśmy nocleg w Hotelu Australia w miejscowości Vejle oddalonej 27 km od Legolandu, gdzie przy wczesnej rezerwacji nocleg ze śniadnaiem dla 4 osobowej rodziny kosztował ok. 380 pln. Sama miejscowość Vejle też warta spaceru głównym deptakiem, no i koniecznie musicie zobaczyć jedną z wizytówek Vejle i Danii - niezwykłej urody budynki położone nad samą wodą. 
Vejle

Sprawdź koniecznie:
Najdokładniejszy przewodnik po atrakcjach LEGOLAND Billund
- jakie atrakcje dla dzieci (wymagany wzrost dzieci), mapa, dojazd, godziny otwarcia!

Dojazd Legoland Billund Dania

Najczęściej wybierany dojazd do Billund obejmuje szybkie autostrady naszego zachodniego sąsiada. Jednak o ile macie trochę więcej czasu i jeszcze parę drobnych PLN, warto skorzystać z rodzinnego rejsu promem Stena Line z Gdyni do Karlskrony, co samo w sobie jest już niezłą atrakcją nie tylko dla dzieci. Taką podróż warto zaplnować z dodatkowymi przystankami np. w pięknej Kopenhadze, o której napiszemy Wam niebawem. Atutem tej trasy jest przejazd spektakularnymi mostami, w tym najdłuższym w Europie pomiędzy Szwecją a Danią. Połączenie to składa się z mostu o długości prawie 8 km, dodatkowo 4 kilometrowej sztucznej wyspy z której wjeżdżacie pod wodę do tunelu o długości 3,5 kilometra (minusem jest koszt tej atrakcji - jeden przejazd to bagatela 46 Euro).

Na koniec ciekawostka - wszystkie oznaczenia wykonane są z klocków nawet te w toaletach :)
opinie legoland ceny