Łeba-gdzie z dzieckiem na wakacje?

Łeba z dziećmi opinie atrakcje

Łeba to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych nad polskim morzem. Dzięki licznym atrakcjom spodoba się tu także dzieciom. Sprawdźmy jednak co znajdziemy w tym co by nie mówić - pięknym miejscu! Sprawdźcie naszą małą listę najciekawszych atrakcji Łeby i jej bezpośrednich okolic!

Duże zainteresowanie turystów Łebą bierze się przede wszystkim z dwóch czynników. Pierwszy to oczywiście bliskość morza i plaż, które są tu wyjątkowo szerokie i dobrze zagospodarowane, co tylko sprzyja wypoczynkowi. Drugi to bliskość niezwykłych ruchomych wydm, które uważane są za unikatowe na tle całej Europy. Jednak warto pamiętać o tym, że Łeba to nie tylko wydmy i plaże, to także doskonała infrastruktura turystyczna z masą miejsc noclegowych o różnym standardzie, w tym również dostosowanych do potrzeb rodzin z dziećmi. Powstało tu też wiele ciekawych atrakcji dla maluchów, które sprawiają, że jest to świetne miejsce na rodzinne wczasy.

Słowiński Park Narodowy rodzinne atrakcje

Chyba każdy, kto przyjeżdża do Łeby, chce zobaczyć ruchome wydmy. Jednak po drodze do nich (od parkingu w Rąbce nie można już poruszać się samochodem, zostaje kilkukilometrowy spacer, meleks lub przejażdżka rowerem) można zwiedzić wiele innych ciekawych miejsc i prawdziwych cudów natury, np. jezioro Łebsko czy wyrzutnię rakiet w pobliskiej Rąbce. Warte uwagi jest też położone nieco dalej Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Największą atrakcją w Słowińskim Parku Narodowym są jednak ruchome wydmy, które cały czas wędrują ze względu na przenoszący piasek wiatr. W pewnym miejscu na około nie widać już nic oprócz piasku – to bardzo ciekawe doznanie.

foki Sarbsk rodzinne atrakcje

Z okoliczną przyrodą wiąże się też inna atrakcja w pobliżu Łeby – Park Rekreacyjno-Edukacyjny Sea Park Sarbsk. Tutaj prezentowane są zagadnienia związane z morzem, można odwiedzić m.in. Park Makiet Zwierząt Morskich, Park Miniatur Latarni Morskich, Muzeum Marynistyczne czy Oceanarium Prehistoryczne 3D. Natomiast w fokarium odbywają się pokazy ze zwierzętami. Poza tym działa tu kilka ciekawych placów zabaw. Podobny charakter ma Łeba Park – jeden z największych parków dinozaurów w Polsce. Można podziwiać w nim modele gadów kopalnych w skali 1:1, a także przejechać się kolejką czy wejść do domu strachów.

Atrakcje dla dzieci Łeba

Kolejne parki rozrywki w Łebie, które powinny przypaść do gustu maluchom, to Labirynt Park z największym w Polsce naturalnym labiryntem, Power Park z torem gokartowym i Discovery Park z wystawą budowli z klocków Lego (to koniecznie trzeba zobaczyć!). Poza tym w Łebie można bawić się w lunaparku czy parku linowym Tarzan Park. Dużym zainteresowaniem cieszy się też organizowana co roku Bajkowa Parada, w trakcie której ulicami miasta wędrują postaci z uwielbianych przez dzieci bajek.

Łeba gdzie z dzieckiem opinie

Łeba może również pochwalić się kilkoma ciekawymi punktami muzealnymi, idealnymi na wyprawę w gronie rodziny. Muzeum Motyli w Łebie stanowi niejako drugą część ekspozycji, którą to można zobaczyć we Władysławowie. Na miejscu zobaczymy kilka tysięcy spreparowanych egzemplarzy tych pięknych owadów! Natomiast w Muzeum Bursztynu w Łebie znajdziemy liczne eksponaty związane z bursztynem - jego historią, wydobywaniem czy tez po prostu będziemy mogli podziwiać najciekawsze eksponaty wykonane właśnie ze "złota północy"

W Łebie nasze pociechy na pewno nie będą się nudzić i dlatego warto je tam zabrać. Jeśli szukacie odpowiedniego miejsca na nocleg, już niedługo w tym miejscu pojawią się najlepsze oferty hoteli i pensjonatów w Łebie.

Sprawdź też nasz artykuł:

POMORSKIE: co warto zwiedzić z dziećmi? Poznajcie najciekawsze rodzinne atrakcje!