Krasnobród – sposób na idealne wakacje z dzieckiem

Krasnobród atrakcje dla dzieci

Czy jest w Polsce takie miejsce, gdzie i popływamy, pochodzimy po górach, pozwiedzamy, a do tego nie zabraknie nam rozrywki? Jest! Zapraszam Was do krainy Krasnobrodu, znajdującej się na Lubelszczyźnie.

Byłam tutaj już trzy razy, a w tym roku był to wyjątkowy wyjazd - to wyjazd z moim synkiem i mężem. Za każdym razem to miejsce mnie czymś nowym zaskakuje. Jest tutaj niesamowity klimat, gdzie można odpocząć od codziennego zgiełku. To wspaniałe miejsce dla wszystkich: zakochanych, rodzin z dziećmi, osób szukających wrażeń, tych starszych i tych młodszych.

Zacznijmy od początku...

Krasnobród słynie z zalewu położonego nad rzeką Wieprz. W sezonie letnim można tutaj poplażować i popływać. Uwagę turystów przyciąga słynne molo, po którym spacer jest prawdziwą przyjemnością. Wokół zalewu nie zabraknie dla nas rozrywki: park linowy, wesołe miasteczko, bary, restauracje z przepysznym jedzeniem, zjeżdżalnie wodne. Nowością tego miejsca jest basen na wodzie: Taaak! Coś wyjątkowego. Mój synek czuł się tutaj niczym "ryba w wodzie". Jest wyznaczona specjalna strefa dla dzieci: mamy baseny zarówno kryte, jak i na zewnątrz. Nie brakuje tutaj również małego, wodnego placyku zabaw.

rodzinne atrakcje lubelskie Kransnobród z dzieckiem

Park jurajski, park dinozaurów - taką atrakcję również tutaj znajdziemy. Najmłodsi będą pozytywnie zaskoczeni.

Wspominałam na początku, że możemy odnaleźć tutaj góry - wystarczy wybrać się do Doliny Św. Rocha i już odnajdziemy tutaj klimat górski. Słynna przypowieść mówi, że obchodząc dookoła słynną Kaplicę Św. Rocha (a trzeba się tutaj wykazać dobrą formą) trzy razy, spełni się jedno marzenie. Dodam, że moje się spełniło dwa lata temu! Synkowi zaś spodobał się tutaj leśny klimat. Cisza, spokój można spacerować do woli i wsłuchiwać się w śpiew ptaków.

Będąc przy temacie kapliczek. Jest jeszcze jedna, którą warto odwiedzić: Kapliczka Na Wodzie.

Niedaleko Kapliczki Na Wodzie, znajduje się Ptaszarnia, Muzeum Sztuki Sakralnej i Muzeum Wieńców Dożynkowych. Wstęp wszędzie jest darmowy, a przeniesienie się w świat zarówno przyrody, jak i historii jest naprawdę pasjonujące. Odwiedzając ptaszarnię, nie wiedziałam, że jest tyle różnorodnych gatunków ptaków. Możliwość dokarmiania ich chlebkiem sprawiła mojemu dziecku wiele radości, a wydawanie i naśladowanie odgłosów owych ptaszków przez mojego smyka było po prostu widokiem bezcennym.

Krasnobród atrakcje dla dzieci lubelskie

Chcąc podziwiać piękno Krasnobrodu - jego panoramę, polecam wybrać się na kamieniołom z basztą widokową. Widoki są tutaj przepiękne. A będąc na baszcie widokowej, można poczuć się "niczym księżniczka oczekująca na wymarzonego księcia".

rodzinne atrakcje Lubelszczyzna

Wokół zalewu jest mnóstwo tajemniczych miejsc. Warto wybrać się na spacer lub po prostu na rowery i w ciszy i spokoju odpoczywać na łonie natury.

Idealny nocleg z dzieckiem? My postawiliśmy na chatkę niedaleko zalewu i byliśmy zadowoleni w 100%.

rodzinne atrakcje lubelskie

A co z wyżywieniem? W centrum Krasnobrodu jest restauracja serwująca domowe obiadki - smaczne i na każdą kieszeń.

Krasnobród ma również przepiękne okolice: Zamość - warto odwiedzić ZOO ze swoim brzdącem, Susiec, Zwierzyniec, Józefów. Tutaj czas płynie miło i przyjemnie.

atrakcje dla dzieci lubelskie Krasnobród

Polecam wszystkim

Agnieszka Szczygieł