Korfu z dzieckiem

Korfu Grecja atrakcje dla dzieci

Jedna z najpopularniejszych wysp greckich – Korfu – przyciąga turystów swoimi plażami, zabytkami i atrakcjami. To doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi.

grecja_515x200-wakacje z dzieckiem

Korfu leży w północnej części Morza Jońskiego, niedaleko Półwyspu Apenińskiego i bardzo blisko wybrzeży Albanii. Choć mniej znana niż Rodos czy Kreta, jest równie atrakcyjną lokalizacją turystyczną, z centralnym ośrodkiem – miastem Korfu, zwanym przez Greków Kerkyrą. Dzięki ciekawej historii można tu dziś podziwiać wiele cennych zabytków i stanowisk archeologicznych, a piękne krajobrazy i plaże pozwalają rozkoszować się wypoczynkiem przy pełnym słońcu. Co ważne, na Korfu temperatury są latem nieco niższe niż na południu Grecji (choć i tak jest tam bardzo ciepło), dzięki czemu upały nie dają się tak małym dzieciom we znaki.

Corfu atrakcje dla dzieci Grecja

Plaż na Korfu jest pod dostatkiem, zarówno tych z białym piaskiem, jak i kamienistych, pełnych fantazyjnych muszelek. Trudno wymienić je wszystkie, zwłaszcza że każdy, kto przybywa na Korfu, powinien znaleźć swoją ulubioną. Warto jednak wymienić znane na całym świecie plaże z doskonałą infrastrukturą w Agios Georgios, Agios Gordios czy Agios Spyridon. Nieco bardziej kameralnie można poczuć się na plażach Lefkimmi, Kalamaki czy Alykes Potamou na uboczu miasta Korfu.

Grecja rodzinne atrakcje Korfu

Miasto Korfu, będące największym ośrodkiem na wyspie, może pochwalić się Starym Miastem wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tutejsza piękna architektura w dużej mierze powstała pod wpływem rządzących wyspą przez pewien czas Wenecjan. Centralnym punktem jest tu Spianada – największy plac na całych Bałkanach. Imponująco prezentuje się też Stara i Nowa Forteca, ratusz czy kościół Maryi Dziewicy. Warto zobaczyć również pałac Achilleion, zbudowany na życzenie austriackiej cesarzowej Sissi i taras widokowy Kanoni z widokiem na Mysią Wyspę, a także odwiedzić Muzeum Archeologiczne i Muzeum Sztuki Azjatyckiej. W Korfu znajduje się międzynarodowy port lotniczy oraz port pasażerski.

Grecja atrakcje dla dzieci

Spędzając wczasy na Korfu można wypłynąć w rejs na którąś z pobliskich wysepek lub do Albanii. Z poziomu wody wybrzeże wygląda wspaniale i obfituje w malownicze zatoczki z jaskiniami. W miejscowości Paleokastritsa można zobaczyć położony na skale klasztor z XIII wieku, a potem wybrać się na wycieczkę statkiem po zatoce La Grotta, w której znajdują się Błękitne Groty. Z kolei w miejscowości Sidari podziwiać można jeden z symboli Korfu – Kanał Miłości, czyli nadmorska grota z kanałem przechodzącym przez klif. Poza tym w miejscowości Agios Ioannis działa aquapark Aqualandia, w którym można korzystać z 36 zjeżdżalni i 15 basenów.

Korfu rodzinne atrakcje