Jak napisać dobre ogłoszenie sprzedaży auta? O tym nie możesz zapomnieć!

Rynek kupna i sprzedaży aut używanych rozwija się bardzo dobrze. Większość osób decyduje się na pojazd z drugiej ręki, co jest rozwiązaniem korzystnym cenowo i wygodnym. Jeśli sprzedajesz samochód, zacznij od przygotowania rzetelnego ogłoszenia. Jak się do tego zabrać?

Przy sprzedaży dowolnej rzeczy podstawą jest czytelne i przejrzyste ogłoszenie. Posiadasz auto na sprzedaż i zależy Ci, aby szybko znalazł nowego właściciela? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jaka treść powinna znajdować się w Twoim ogłoszeniu sprzedażowym. Wpłynie to na szybsze dokonanie transakcji.

Wystawienie auta na sprzedaż – zadbaj o zdjęcia!

Jeszcze przed napisaniem ogłoszenia wykonaj dobrym aparatem kilka lub nawet kilkanaście zdjęć, przedstawiających karoserię, wnętrze auta i bagażnika, felgi, ewentualne usterki czy wszelkie inne elementy, które wydadzą Ci się istotne dla nabywcy. Zdjęcia są kluczową częścią każdego ogłoszenia. Samochody na nich powinny być czyste, zadbane i pozbawione zbędnych przedmiotów, takich jak poduszki, śmieci czy ozdoby.

Darmowe ogłoszenia – kiedy warto z nich skorzystać? Sprawdź!

Informacje dotyczące samochodu

Samochód na sprzedaż powinien zostać bardzo dobrze opisany. W ogłoszeniu nie może zabraknąć informacji dotyczących:

  • historii pojazdu;
  • numeru VIN;
  • dodatkowych atutów pojazdu, np. kamery i czujniki cofania, ABS, klimatyzacja, nowoczesne radio;
  • modelu, marki i typu pojazdu;
  • rocznika;
  • przebiegu;
  • rodzaju nadwozia;
  • liczby miejsc i otwieranych drzwi;
  • silnika;
  • powłoki lakierniczej.

Nie zapomnij wspomnieć o tym, czy auto było importowane lub serwisowane w ASO, czy wystawiasz faktury. Jeśli pojazd był bezwypadkowy, także o tym wspomnij – zwiększy to atrakcyjność Twojego ogłoszenia. Na koniec podaj cenę i zaznacz, czy przewidujesz możliwość negocjacji.

Sprzedajesz samochody? Ogłoszenia muszą zawierać dane kontaktowe

Potencjalny nabywca musi mieć możliwość sprawnego skontaktowania się z osobą sprzedającą. Podaj więc swój numer telefonu i zaznacz, w jakich godzinach możliwy jest kontakt. Jeśli ze względów zawodowych lub osobistych często nie masz możliwości odebrania telefonu, poinformuj, że preferujesz porozumiewanie się za pomocą portalu ogłoszeniowego bądź oczekujesz na wiadomość SMS, na którą w wolnej chwili oddzwonisz.

Im więcej informacji podasz w ogłoszeniu, tym mniej telefonów z pytaniami otrzymasz. Wówczas większość dzwoniących będzie raczej zainteresowana oględzinami pojazdu.

Forma ogłoszenia sprzedażowego

Samochody na sprzedaż muszą być opisane dokładnie i rzetelnie, jednak w sposób przystępny dla każdego potencjalnego nabywcy. Dlatego posługuj się krótkimi, zwięzłymi zdaniami. Nie popełniaj błędów ortograficznych i stylistycznych. Najważniejsze informacje możesz wypunktować. Nie twórz dużych bloków tekstowych – poszczególne sekcje informacji przedstaw po odstępie. Dzięki temu Twoje ogłoszenie będzie czytelne, co wpłynie pozytywnie na jego odbiór.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *