Gmina Puck – polecane atrakcje

Gmina Puck jest jedną z najpiękniejszych gmin województwa pomorskiego. W jej panoramę krajobrazu wplotły się rezerwaty przyrody: Darzlubskie Buki, Bielawskie Błota, czy Beka…

Czytaj nasz najnowszy artykuł: Puck - atrakcje dla dzieci i nie tylko!

Rzucewo Osada Łowców Fok

Park Kulturowy Łowców Fok w Rzucewie uczy historii naszej nadmorskiej ziemi na stanowiskach badań archeologicznych i otwiera perspektywę na epokę kamienia. Zapraszamy do odwiedzin! Przez Gminę Puck przebiegają liczne szlaki turystyczne, a wśród nich Pomorski Szlak Cysterski, który kościołami w Starzynie i Mechowie potwierdza wiekowe dziedzictwo i zabytki kultury cystersów. Sanktuarium Maryjne Matki Boskiej Królowej Polskiego Morza i kapliczka nad studzienką z cudowną wodą w Swarzewie wtopiły się w kaszubski pejzaż, duchowy i regionalny.

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Czekają trasy rowerowe: „Szarych Mnichów”– Mechowo-Starzyno-Starzyński Dwór-Jastrzębia Góra, w rozwinięciu Wejherowo-Jastrzębia Góra oraz ścieżki rowerowe: Puck-Swarzewo-Hel, w przedłużeniu z Pucka do Osłonina, przez Park Kulturowy Osada Łowców Fok w Rzucewie, a także Swarzewo-Krokowa. Urokliwe XIX wieczne pałace i dwory, w Rzucewie, Rekowie Górnym, Sławutówku, przekształciły się w restauracje i hotele. Mechowo leżące na skraju Puszczy Darzlubskiej prowokuje nas do odwiedzin unikalnymi na Niżu Polskim polodowcowymi grotami, cennym pomnikiem przyrody. Odkryj Gminę Puck nad morzem... Ciekawe klify, płycizny Mewiego Ryfu i błękitne wody zatoki… Pomosty żeglarskie w Swarzewie, Rzucewie i Osłoninie znakomicie umożliwiają wodną rekreację.

Sprawdź koniecznie:  przewodnik po atrakcjach dla dzieci na Pomorzu