Gdzie do Turcji na wakacje 2023 z dziećmi? [hotele i ceny]

Dzięki atrakcyjnym ofertom biur podróży tegoroczne wakacje w Turcji mogą być wyjątkowe. Zobaczcie, na co mogą liczyć tam rodziny z dziećmi.

W ostatnich latach ze względu na obawy o bezpieczeństwo zainteresowanie tym kierunkiem było mniejsze, jednak pierwsze dane z roku 2018 wskazują, że Turcja ponownie jest jednym z najczęściej wybieranych wakacyjnych kierunków. Swoją popularność wśród turystów Turcja zawdzięcza wspaniałemu klimatowi i długiemu wybrzeżu, przy którym skupiają się liczne kurorty. Wyróżniają się te na Riwierze Tureckiej, m.in. Antalya, Alanya, Belek czy Mahmutlar. Nie bez znaczenia są też osobliwości przyrodnicze, zabytki i relatywnie wysoka względem cen jakość usług turystycznych. Poza tym Turcja to jedno z tych państw, w których można poczuć klimat Orientu. Tutejsza oryginalna kuchnia i kultura zachwycają wielu europejczyków, w tym także Polaków. W ofercie biur podróży znajdziemy liczne propozycje odpowiednie dla rodzin z dziećmi, zarówno te tańsze, jak i bardziej luksusowe, w różnych lokalizacjach i formułach.

Sprawdź koniecznie:

lato 2023 ubezpieczenia dla rodzin z dziećmi wakacje 1

Wakacje w Turcji 2023- polecane hotele [ceny]

Biura podróży oferują atrakcyjne wczasy z przelotem samolotem, dzięki czemu istotnie skraca się czas podróży. Infrastruktura hotelowa w Turcji jest na wysokim poziomie, co nie oznacza że muszą to być bardzo drogie oferty. Dobre recenzje goście wystawiają 4-gwiazdkowemu hotelowi Smartline Kaptan niedaleko promenady i mariny w centrum Alanyi. Do piaszczystej plaży jest stąd około 1000 m. Przy hotelu jest basen i kawiarnia, bezprzewodowy Internet udostępniany jest bezpłatnie. Pokój na tydzień w połowie sierpnia dla 2 osób dorosłych z dzieckiem do lat 6 kosztuje tu 9658 zł. Cena obejmuje 2 posiłki dziennie.

hotel turcja gdzie z dzieckiem opinie wakacje 2020Turcja 2017 z dzieckiem opinie oferty

Turcja samolotem wakacje ceny 2020

Rodzinom do gustu powinien przypaść też hotel Smartline White City Beach posiadający 4-gwiazkowy standard. Położony jest w Alanyi, około 100 m od piaszczysto-żwirowej plaży. Został całkowicie wyremontowany w 2015 roku. Są tu różne restauracje i bary, basen z 2 zjeżdzalniami, brodzik dla dzieci. Można też korzystać z sauny i łaźni tureckiej. W ciągu dnia i wieczorem prowadzone są animacje, a maluchy mogą bawić się w mini klubie i na specjalnie przygotowanych dla nich dyskotekach. 2 dorosłych z 2 dzieci w wieku do 12 lat za tygodniowe wczasy na początku sierpnia zapłaci tu 8387 zł.

Turcja Alanya oferty biur podróży

Turcja Alanya rodzinne hotele opinie

Nieco tańsze okazują się rodzinne wczasy tuż przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. Na początku czerwca tygodniowy pobyt dla 2 dorosłych z 2 dzieci do 14 lat w Hotelu Doris Aytur w Mahmutlar niedaleko Alanyi kosztuje 5966 zł. W cenę wliczone są 2 posiłki. Obiekt posiada 3-gwiazdkowy standard, dorośli mogą korzystać z basenu, a dzieci bawić się w brodziku i na placu zabaw. Do plaży jest stąd zaledwie 60 m.

hotel z basenem turcja blisko plaży

Turcja 2017 z dziećmi opinie ceny ofery wakacje

Turcja 2023 All Inclusive - polecane hotele [ceny]

To opcja dla tych, którzy na wakacjach cenią sobie wygodę i bogaty pakiet usług. Może im je zapewnić 3-gwiazdkowy hotel Smartline Sunlight Garden w Side. Za pokój rodzinny (2 pomieszczenia) na tydzień na przełomie czerwca i lipca 4-osobowa rodzina zapłaci tu 7845 zł (zniżka dla dzieci do lat 12). Do plaży z hotelu jest 500 m. Na terenie kompleksu znajdują się 2 baseny i osobny brodzik, restauracja i bar, plac zabaw i mini klub.

Turcja hotel sunlight garden opinie Wakacje z dziećmi

W formule All Inclusive dostępne także luksusowe hotele z wieloma atrakcjami. 5-gwiazdkowy hotel SunConnect Sea World Resort & Spa jest w stanie sprostać nawet bardzo wysokim wymaganiom. Znajduje się w miejscowości Manavgat, znanej z malowniczych wodospadów na rzece o tej samej nazwie. Obiekt usytuowany jest bezpośrednio przy plaży, posiada kilka restauracji i barów, 2 baseny, aquapark z 4 zjeżdżalniami oraz oddzielny brodzik ze zjeżdżalnią dla dzieci. Maluchy mogą bawić się też w mini klubie i na placu zabaw. Przygotowano animacje i dyskoteki. Tygodniowy pobyt dla 2 osób dorosłych z 2 dzieci do 13 lat w pokoju z 2 pomieszczeniami na początku lipca to koszt 11790 zł.

Turcja All Inclusive wczasy z dzieckiem

hotel z aquaparkiem Turcja opinie Sea World Resort Neckermann

jaki hotel z aquaparkiem turcja z dziećmi opinie ceny

Sprawdź: Gdzie na bezpieczne wakacje? Co z Turcją?

Równie wysoki standard prezentuje 5-gwiazdkowy hotel Sea Planet Resort & Spa także zlokalizowany w Manavgat. Położony jest tuż przy plaży, swoim gościom oferuje nawet platformę do opalania. Na terenie kompleksu działają restauracje i bary, 2 baseny (jeden z 6 zjeżdżalniami), osobny aquapark oraz basen ze zjeżdżalnią dla dzieci. Jest tu też wiele możliwości uprawiania sportu. Na dzieci czeka mini klub, plac zabaw, animacje oraz dyskoteki. Formuła All Inclusive i pokój składający się z dwóch pomieszczeń w tym hotelu kosztuje 10574 zł (2 osoby dorosłe i 2 dzieci do lat 13). Cena za 7-dniowe wczasy na początku sierpnia.

Turcja 2017 z dzieckiem All Inclusive Sea Planet Resort opinie

Turcja wakacje z dzieckiem z Aquaparkiem

hotel z aquaparkiem Turcja dla dzieci opinieNawet najbardziej luksusowe hotele w Turcji z opcją All Inclusive stają się bardziej dostępne, jeśli wybierzemy wczasy już po zakończeniu sezonu. Tygodniowy pobyt w polecanym przez wielu gości 5-gwiazdkowym hotelu Paloma Grida Resort w Belek na początku października to dla 4-osobowej rodziny (2 osoby dorosłe, 2 dzieci do 13 lat) koszt 10218 zł. Obiekt znajduje się bezpośrednio przy plaży, udostępnia gościom kilka restauracji tematycznych i barów, 7 basenów, aquapark z 4 zjeżdżalniami, boiska sportowe, wypożyczalnię sprzętu wodnego, a także minigolfa. Dla dzieci przewidziano zabawy w mini klubie, animacje, centrum zabaw, 2 brodziki (jeden z parkiem wodnym), salę gier i inne atrakcje.

Paloma Grida Resort Belek opinie All Inclusive Turcja wakacje

paloma grida opinie Neckermann all inclusive turcja wakacje z dziećmi gdzie z aquaparkiem dla dzieci Turcja wakacje gdzie opinie Neckermann hotele wakacje z animacjami Turcja hotel z atrakcjami dla dzieci Turcja wczasy z dziećmi All Inlusive hotele

Podobnie jest w przypadku 5-gwiazdkowego hotelu Sentido Perissia w Side. 4-osobowa rodzina (2 dorosłych z 2 dzieci do lat 12) zapłaci za 7-dniowe wczasy w tym obiekcie na początku września 10557 zł. Hotel oddzielony jest od plaży promenadą. Na jego terenie działa kilka restauracji i barów, 3 baseny, 2 zjeżdżalnie i taras panoramiczny z widokiem na morze. WiFi jest dostępne bezpłatnie. Można korzystać z łaźni tureckiej i sauny, w ciągu dnia i wieczorem odbywają się animacje. Są tu też kluby dla dzieci w różnym wieku, oddzielny brodzik, minidisco, pokój gier i plac zabaw.

Turcja Side hotele dla dzieci opinie Turcja ceny wakacje z dzieckiem

A może jednak Polska? Sprawdź Hotele przyjazne dzieciom