Gdzie pojechać na weekend z dziećmi?

Na co dzień zabiegani i zapracowani, to właśnie w weekend najczęściej znajdujemy więcej czasu dla bliskich. A pomysłów na świetną rodzinną zabawę jest naprawdę mnóstwo. Zatem gdzie pojechać z dziećmi na weekend? Spróbujemy podrzucić Wam kilka pomysłów.

Właściwie w całym kraju znajdziemy ciekawe miejsca, w których można miło spędzić czas z dziećmi. Czasem nawet nie wyjeżdżając daleko od domu, jesteśmy w stanie zapewnić im ciekawe atrakcje. Oczywiście w regionach nastawionych głównie na turystykę takich miejsc będzie więcej. A że maluchy uwielbiają zabawy w wodzie, warto je zabrać do któregoś z aquaparków, gdzie będą mogły poszaleć na zjeżdżalniach i w dostosowanych do ich potrzeb basenach. Jednym z bardziej popularnych jest Aquapark w Sopocie, miejscowości wręcz idealnej na weekendowy wypad. Zresztą sam pomysł wyjazdu na wybrzeże jest bardzo ciekawy, bo praktycznie o każdej porze roku możemy liczyć tu na wiele atrakcji. Sprawdź – więcej o wypoczynku z dziećmi nad morzem

Ale aquaparki można znaleźć nie tylko nad morzem. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby na weekend wyskoczyć także za granicę, a po słowackiej stronie Tatr znajduje się Aquacity Poprad – ogromne centrum rozrywki z gorącymi źródłami. Trzeba jednak zadbać nie tylko o ciało, ale i o ducha. Nowe doznania i zabawa to przecież najlepszy sposób na naukę. Na pewno bardzo wartościowa dla naszego dziecka będzie wycieczka do Pacanowa, gdzie mieści się Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Zwłaszcza teraz, kiedy dającą do myślenia literaturę dziecięcą coraz częściej zastępują gry komputerowe, to niezwykłe, pełne niespodzianek miejsce może zachęcić naszych milusińskich do sięgania po książki. A jeśli nasz milusiński jest wyjątkowo wymagający i twierdzi, że wszystko jest dla niego nudne, możemy pokazać mu dom do góry nogami w Szymbarku na Kaszubach – czegoś takiego na pewno jeszcze nie widział. Do tego jeszcze okolica jest naprawdę piękna – mnóstwo jezior i lasów – to wszystko powinno wywołać u naszego malucha uśmiech na twarzy.