Gdzie na wakacje z rocznym dzieckiem?

My jako rodzice powinniśmy pamiętać o tym, że razem z wiekiem zmieniają się potrzeby naszego dziecka. Dlatego też należy zawsze dostosowywać wakacyjne plany do etapu rozwoju, na którym aktualnie się ono znajduje. Gdzie zatem wybrać się na wakacje z rocznym dzieckiem?

To, co odpowiada kilkuletnim dzieciom nie zawsze jest dobre także dla tych, które dopiero co skończyły roczek. Skoro więc chcemy wyjechać gdzieś z takim maluchem, najpierw upewnijmy się, że w miejscu, które wybraliśmy, będziemy mieć wszystko co niezbędne dla bezpieczeństwa i wygody naszego malucha. Zdecydowanie łatwiej nam będzie, kiedy w danym hotelu lub pensjonacie będzie możliwość korzystania z kuchni i lodówki, bo posiłki dla rocznego dziecka najczęściej przygotowujemy sami. Pomyśl o skorzystaniu z ofert wynajmu mieszkania nad morzem na wakacje - to dobra alternatywa dla hoteli i pensjonatów. Ze względu na częste mycie i ewentualne pranie nie polecalibyśmy wyjazdu tam, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do bieżącej wody, np. pod namiot. Idealną sytuacją jest, gdy ktoś może nam dane miejsce polecić, zapewnić, że jest tam bezpiecznie i spokojnie. Zawsze pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – tak małe dziecko może przecież wyjść gdzieś samo, jeśli nie ma ogrodzenia wokół terenu i nieszczęście gotowe. W związku z tym lepiej też raczej unikać tłocznych miejsc w centrum dużych ośrodków. Warto skorzystać z mniejszych ośrodków np. Pensjonat Władysławowo .

Zobacz gdzie warto na wakacje za granicą:

Ale trzeba też zapewnić dziecku jakieś atrakcje, dobrze gdy blisko mamy plac zabaw, a oprócz tego coś, co przyciągnie uwagę dziecka i sprawi mu frajdę – morze, jezioro, góry itd., przydałaby się też jakaś rozrywka w postaci np. ZOO czy wesołego miasteczka (oczywiście pamiętając o bezpieczeństwie). Tak naprawdę jednak samopoczucie naszego dziecka w dużej mierze zależy od nas i naszych decyzji.

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje z dzieckiem nad morzem Macie jakieś ciekawe pomysły czy też porady dla wybierających się na wakacje z rocznym dzieckiem? Jeśli tak, podzielcie się nimi z nami. Możecie zostawić też opinie na naszym forum GDZIE NA WAKACJE Z ROCZNYM DZIECKIEM wczasy - forum i opinie