Gdzie, dlaczego i jak uczyć się języka angielskiego: dlaczego tysiące rodziców wybiera szkołę online All Right

W Twojej rodzinie dorasta dziecko i zastanawiasz się o nauce języka angielskiego dla niego? A może decyzja już zapadła, ale nie możesz znaleźć odpowiedniego korepetytora? Spróbujmy wspólnie znaleźć rozwiązanie.

Po pierwsze, warto porozmawiać o celach nauki języka angielskiego: czy naprawdę warto męczyć dziecko obcą gramatyką i poświęcać na to czas i pieniądze?

Aby obiektywnie odpowiedzieć na pytanie, przeglądnij dowolną stronę z ofertami pracy. Ciekawe oferty pracy z przyzwoitymi zarobkami i perspektywami na dalszy rozwój wymagają dodatkowego języka obcego. Tak, znajomość języka angielskiego w wielu firmach jeżeli nie jest obowiązkowa, to jest wymagana. Pracodawcy otwarcie mówią o tym, że znajomość języka angielskiego może być przekonującym argumentem wpływającym na podwyżkę wynagrodzenia. Jeśli marzysz o tym, aby Twój syn lub córka mogli dostać dobrą pracę, na pewno przyda się im angielski.

Studiowanie na prestiżowej zagranicznej uczelni lub na specjalnych kierunkach jest niemalże niemożliwe bez języka angielskiego. Dotyczy to zarówno szkół biznesowych, w których przyznawane są stopnie MBA, jak i kursów aktorskich. Lista zawodów i ofert pracy, które wymagają znajomości języka angielskiego jest bardzo długa: menedżerowie w międzynarodowych firmach i biurach podróży, informatycy, naukowcy, stewardzi linii lotniczych – wszędzie jest potrzebna znajomość angielskiego.

Nie należy zapominać o podróżach. Nawet jeśli potrafisz obejść się bez angielskiego w pracy, to podczas podróży do obcego kraju - na ulicy, w hotelu, na stacji benzynowej, w restauracji, szpitalu czy sklepie - angielski pomoże dogadać się i komunikować się z ludźmi.

Jeśli nie masz wątpliwości co do potrzeby znajomości języka angielskiego, przejdźmy do drugiego pytania – jak i gdzie może uczyć się dziecko oraz co to jest All Right?

Dziecko uczy się angielskiego w szkole, czy to nie wystarczy?

Język obcy od dawna występuje w szkolnym programie nauczania. Jednak, z praktyki wynika, że zazwyczaj program szkolny nie zapewnia wystarczającej wiedzy do swobodnego porozumiewania się z nosicielami języka.

Zjawisko to ma wiele przyczyn, m.in. przestarzałe programy nauczania, nauczyciel obciążony mnóstwem pracy, duża ilość dzieci w klasie (nauczyciel nie jest w stanie poświęcić uwagi każdemu uczniowi) oraz różnorodność podejścia do dzieci. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są dodatkowe lekcje z korepetytorem.

Jak wygląda nauka języka obcego: standardowe podejście

Bardzo długo istniała jedna forma korepetycji: dziecko chodziło do domu nauczyciela. W takim przypadku rodzice muszą liczyć się z szeregiem niedogodności. Grafik zajęć ustala nauczyciel, który może mieszkać bardzo daleko. Wybór korepetytorów (zwłaszcza w małych miejscowościach) jest bardzo ograniczony, a program nauczania nie zawsze skuteczny. Korepetytorem jest najczęściej nauczyciel szkolny lub student, który jest absolwentem lub niedawno ukończył placówkę edukacyjną.

Korepetycje w takich warunkach najczęściej wyglądają tak: rodzice muszą zawieźć dziecko do nauczyciela wieczorem lub w dzień wolny. Zajęcia mogą być prowadzone według metod, które sam nauczyciel studiował 5 lub 15 lat temu. Takie zajęcia nie sprawiają dziecku przyjemności, dlatego często przerywa się naukę, a efekt pozostawia wiele do życzenia.

Nauka w epoce technologii internetowych: wygodniej, szybciej, ciekawiej

Wraz z pojawieniem się i rozwojem Internetu możliwości dla małych uczniów stały się znacznie większe, a same lekcje są bardziej różnorodne, interesujące i efektywne. Rozważmy możliwości i zalety tego formatu zajęć na przykładzie szkoły online All Right.

Jest to szkoła ze specjalistycznymi kursami języka angielskiego online dla dzieci. Naukę tutaj można zaczać już od 4 roku życia – to dobry wiek na rozpoczęcie nauki języków obcych, ponieważ właśnie w tym czasie dziecko rozwija zdolności językowe, dobrze postrzega i zapamiętuje nowe dźwięki oraz słowa.

Zajęcia z nauczycielem prowadzone są zdalnie, przez stronę (w interaktywnej klasie) lub za pomocą aplikacji. Dzięki formatowi online rozwiązano kilka problemów:

Łatwiej jest znaleźć odpowiedniego nauczyciela. Ilość potencjalnych nauczycieli w All Right jest imponująca. Może to być doświadczony nauczyciel z pobliskiego miasta lub native speaker z anglojęzycznego państwa.

Nie musisz nigdzie iść/ jechać. Twoje dziecko może uczyć się w swoim pokoju, na wakacjach u babci, a nawet ze swojego smartfona podczas weekendu za granicą. Takie podejście zapewnia komfort i bezpieczeństwo małego ucznia. Ponadto nie musisz tracić czasu na dojazd. Dodatkowym plusem jest to, że w każdej chwili możesz sprawdzić, jak radzi sobie Twoje dziecko.

Elastyczny harmonogram. Nauczanie online All Right daje możliwość każdemu uczniowi na ułożenie dogodnego harmonogram zajęć uzgodnionego z nauczycielem. Można wybrać intensywność zajęć (częstotliwość zajęć) w zależności od okoliczności i potrzeb.

nauka angielskiego dla dzieci dlaczego warto

Jak wygladają lekcje angielskiego online: dlaczego dzieci je lubią?

Jak wielu innych rodziców, na pewno zastanawiasz się, czy Twoje dziecko będzie komfortowo się czuło na lekcji?

Zajęcia w All Right dla najmłodszych uczniów (dzieci w wieku od 4 do 8 lat) trwają 25 minut, a 55 minut dla starszych dzieci (9-12 lat). Oczywiste jest, że nawet te 25 minut będzie trudne to usiedzenia w miejscu jeśli lekcje są monotonne. Dlatego szkoła korzysta z programów nauczania w których jest dużo gier i opcji interaktywnych, dzięki którym dziecko się nie nudzi.

Podczas lekcji języka angielskiego komunikacja odbywa się w formie konferencji internetowych. Dzieci słuchają i rozmawiają z nauczycielem, oglądają bajki i śpiewają piosenki, rysują i grają w gry - w takim formacie nauczania mali uczniowie nie zauważają, jak mija czas. Rodzice nie muszą po lekcjach siadać z dzieckiem nad podręcznikami i powtarzać wszystko, czego się nauczyli: materiał jest przedstawiony w taki sposób, aby dzieci nauczyły się wszystkiego bez wkuwania i prac domowych. Uczniowie nie są oceniani, ale mogą zdobywać gwiazdki, które bardziej motywują małych odkrywców. Szkoła regularnie wysyła rodzicom raporty, które pomagają monitorować postępy ich dziecka.

Z łatwością będziesz mógł ocenić proces nauczania: jeśli dziecko przypomni sobie, że za niedługo czeka go kolejne spotkanie ze swoim ulubionym nauczycielem, to dokonałeś właściwego wyboru.

Gdy indywidualne podejście to nie tylko piękne słowa

Jedną z przyczyn niezadowalającego wyniku z nauki języka obcego w szkole ponadgimnazjalnej jest brak indywidualnego podejścia.

Każde dziecko jest inne, ma inną osobowość, zainteresowania i potrzeby. Wszystko to jest uwzględnione w metodologii All Right, która oferuje wybór kursów specjalistycznych. Mogą to być na przykład lekcje dla fanów Minecrafta lub zajęcia dla małych księżniczek. Zupełnie inne podejście jest do dzieci, które lubią rysować lub aktywnie uprawiają sport. W naszej szkole w trakcie wyboru programu nauczania i nauczyciela brane pod uwage są: wiek dziecka, hobby i poziom znajomości języka.

Odrobina cyfr

Pełny kurs dla dzieci w All Right składa się z 72 lekcji, po których dziecko będzie mogło zdać egzamin i otrzymać certyfikat Cambridge YLE. Rekomendowana częstotliwość zajęć dla uzyskania najlepszych efektów to 3-4 lekcje tygodniowo.

Za kurs można od razu zapłacić w całości lub opłacić połowe lekcji lub kilka zajęć (w przypadku opłacenia całego kursu przyznawany jest rabat). Oferujemy również ciekawe bonusy - promocje i darmowe lekcje.

nauka angielskiego dla dzieci dlaczego warto nauka przez internet opinie

Jaka jest gwarancja efektywnej nauki?

Aby wyrobić sobie obiektywną opinię o efektach nauczania, należy wziąć pod uwagę jak najwięcej czynników. Oto na przykład fakty dotyczące szkoły All Right:

Jest to międzynarodowa platforma edukacyjna, dostępna w 40 krajach. Szkoła działa od 2017 roku. W ciągu 5 lat z jej usług skorzystało ponad 61 000 małych uczniów, dla których przeprowadzono ponad 2,4 mln zajęć indywidualnych.

Wniosek: szkoła pomyślnie się rozwija.

Szkoła zatrudnia nauczycieli z różnych krajów, w tym anglojęzycznych z Wielkiej Brytanii i USA. Wszyscy nauczyciele posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w pracy z dziećmi. Listę nauczycieli (ponad 800 osób) można zobaczyć na stronie All Right.

Duży wybór nauczycieli, którzy mają stałą praktykę konwersacyjną jest mocnym argumentem na korzyść szkoły.

Nauczanie w All Right prowadzone jest według specjalnego programu opracowanego na standardach Cambridge oraz CEFR (Europejski System Opisu Kształcenia Językowego). Oprócz lekcji uczniowie mogą uczestniczyć w Klubie konwersacyjnym, który sprzyja rozwojowi umiejętności konwersacyjnych.

Nauka według standardów Cambridge oznacza stosowanie metodologii, która pozwala uczyć się angielskiego bez nudnej nauki na pamięć, w nieformalnych warunkach. Uczeń zdobywa dobre praktyki i umiejętności, w szczególności niezbędne do zdania egzaminów i uzyskania certyfikatów.

W 2022 roku szkoła online All Right stała się jednym z najbardziej perspektywistycznych startupów w dwóch popularnych międzynarodowych rankingach — HolonIQ Europe EdTech200 2022 i 2022 Technology Fast 500 by Deloit.

Dane zwycięstwa są dowodem, że szkoła online All Right cieszy się międzynarodowym uznaniem, szczególnie wśród ekspertów.

Na ocenę jakości edukacji wpływają również opinie rodziców, których dzieci już uczą się w szkole: ich komentarze i uwagi można przeczytać na stronie All Right oraz w Internecie.

Jeśli nadal masz wątpliwości, skorzystaj z wspaniałej okazji - bezpłatnej lekcji. All Right zaprasza wszystkich do zapisania się na lekcję próbną. W ciągu 25 minut zobaczysz, czy ta forma zajęć jest odpowiednia dla Twojego dziecka i czy podoba mu się proponowana metoda nauczania. Przetestujesz platformą edukacyjną szkoły i uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Zarejestruj się na pierwszą darmową lekcję angielskiego w szkole online All Right tutaj.

    Artykuł Partnerski

1 comment

Leave Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *