Gdańsk – ferie w mieście –zajęcia i półkolonie dla dzieci?

rodzinne-atrakcje-ferie-zimowe-gdańsk-2021-atrakcje dla dzieci

Uczniowie z województwa Pomorskiego już niebawem rozpoczną długo wyczekiwaną przerwę zimową. Niestety rzadko zdarza się, aby również rodzice mogli w tym czasie wziąć urlop, dlatego miasto Gdańsk przygotowało szereg atrakcji dla dzieci, z których mogą korzystać podczas ferii zimowych!

Sprawdź również:
Gdańsk atrakcje dla dzieci - zakupy

 

Ferie w mieście – Gdańsk

Trzeba przyznać, że mimo panującej pandemii, miasto Gdańsk zorganizuje ciekawe zajęcia podczas ferii zimowych z prawdziwym rozmachem! Przeznaczone odpowiednie fundusze na organizację w szkołach i placówkach oświatowych sprawią, że dzieci mimo braku „tradycyjnych” ferii, wciąż będą mogły ciekawie spędzić czas! W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną z dostępnych półkolonii mogą skorzystać wyłącznie dzieci klas 1-4 szkoły podstawowej w liczbie blisko 600 dzieciaków. Zajęcia organizować będzie Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego oraz wybrane organizacje pozarządowe. Półkolonie odbywać się będą w ferie zimowe na terenie wybranych szkół podstawowych w różnych dzielnicach.

ferie zimowe 2019 pomorskie gdzie z dzieckiem gdańsk atrakcje opinie

Sprawdź również:
–> sale zabaw dla dzieci w Gdańsku <–

gdansk ferie atrakcje zimowe 2020

Również Gdański Ośrodek Sportu przygotował atrakcje dla dzieci w trakcie ferii. Przez całe ferie możemy skorzystać z zajęć sportowo-rekreacyjnych na gdańskich pływalniach. Koszt takich zajęć to 1 zł za 1 godzinę pływania. Podczas ich trwania nie tylko poznamy prawidłowe techniki pływania ale też profilaktykę bezpiecznej kąpieli. Nauka pływania to nie wszystko! Znajdziemy tu także czas na zabawę z elementami piłki wodnej, aquaaerobiku oraz gier i zabaw w wodzie. Udział w zajęciach mogą wziąć dzieci w wieku 8-16 lat i odbywają się one w grupach 15 osobowych. Na te zajęcia nie obowiązują zapisy.

Gdański Ośrodek Sportu organizuje również dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat „Zimową szkołę ratownictwa„, „Zimową szkołę małego ratownika” skierowaną do dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

Wśród atrakcji znajdziemy organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu znajdziemy także: ferie na Zaruskim 2021 oraz wspólnie z partnerami: treningi badmintona i aktywne ferie z Lechia Tennis Club.

Różnego rodzaju twórcze, poznawcze i kreatywne zajęcia dla gdańskich uczniów odbywać się będą tym razem w formule online. Dla przykładu, Muzeum Gdańska, zorganizuje całkowicie bezpłatne (lub za dopłatą, w ramach której uczestnik otrzymuje materiały potrzebne do ukończenia zadań) zajęcia online prowadzone przez platformę Microsoft Teams. W pięciu różnych zajęciach online mogą brać udział dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Uczestnicy mogą zapoznać się z tajemnicami historii Gdańska i nie tylko! Zajęcia odbywać się będą w soboty, tj. 9, 16, 23 i 30 stycznia 2021 r. w godzinach 11.00 – 15.00. Koszt całego kursu online wynosi 32 zł.

Natomiast w gdańskim Instytucie Kultury Miejskiej odbędą się zajęcia rozpoczynające się od 7 stycznia. Będą one podzielone na dwa bloki tematyczne. Pierwszy z nich, nazwany „Dźwięki Miasta”, skupia się na miejskich dźwiękach związanych z dawnym, jak i współczesnym Gdańskiem. Drugi z nich – „Łączy nas Gdańsk. Gdańsk wielu kultur”, pozwoli na odkrywanie związków poszczególnych, wybranych narodowości z miastem Gdańsk. Zajęcia prowadzone są przez licencjonowanych przewodników miejskich i historyków. Będą one odbywać się codziennie i trwać około godzinę.

Natomiast w Centrum Hevelianum w Gdańsku codziennie będą się odbywać zajęcia na profilu Facebook oraz platformie Zoom. Podczas tych ferii dzieci dowiedzą się między innymi o tym, jak stworzyć domową hodowlę hydroponiczną z fragmentów różnych roślin. W pierwszy tydzień ferii, codziennie  odbywać się będzie astronomiczny pokaz na platformie Zoom, gdzie najmłodsi nie tylko poznają dokonania gdańskiego astronoma Heweliusza, ale też dowiedzą się jak obserwować niebo w poszukiwaniu gwiazd i nie tylko! Natomiast drugi tydzień ferii przebiegnie w rytm naukowych eksperymentów i pokazów popularnonaukowych. Na zajęcia obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zastanówcie się też nad tym, czy ferie 2021 nie są dobrym momentem aby nadrobić wszystkie zaległości w najciekawszych atrakcjach Gdańska – niekoniecznie przeznaczonych tylko dla dzieci! Na szczególną uwagę zasługuje taras widokowy Olivia Star, znajdujący się aż na 32 piętrze, pozwalającym obejrzeć Gdańsk z całkowicie nowej – nieznanej wcześniej perspektywy!

 Sprawdź również:

Gdańsk – atrakcje dla dzieci