Gdańsk – ferie w mieście –zajęcia i półkolonie dla dzieci?

Uczniowie z województwa Pomorskiego już niebawem rozpoczną długo wyczekiwaną przerwę zimową. Niestety rzadko zdarza się, aby również rodzice mogli w tym czasie wziąć urlop, dlatego miasto Gdańsk przygotowało szereg atrakcji dla dzieci, z których mogą korzystać podczas ferii zimowych!

Sprawdź również:
Gdańsk atrakcje dla dzieci - zakupy

 

Ferie w mieście – Gdańsk

Trzeba przyznać, że mimo panującej już długi czas pandemii, miasto Gdańsk zorganizuje ciekawe zajęcia podczas ferii zimowych z prawdziwym rozmachem! Przeznaczone odpowiednie fundusze na organizację w szkołach i placówkach oświatowych sprawią, że dzieci mimo braku „tradycyjnych” ferii, wciąż będą mogły ciekawie spędzić czas! Ponad 4,5 tys. uczniów szkół podstawowych będzie mogło skorzystać z z tej oferty. Zajęcia trwające w ferie przygotowały wszystkie gdańskie szkoły podstawowe oraz 6 szkół specjalnych, jednak uwagi na nadal obowiązujące obostrzenia pandemiczne, nasze pociechy będą mogły uczęszczać wyłącznie do szkół, w których uczą się na co dzień.

ferie zimowe 2019 pomorskie gdzie z dzieckiem gdańsk atrakcje opinie

Sprawdź również:
–> sale zabaw dla dzieci w Gdańsku <–

gdansk ferie atrakcje zimowe 2020

Już po raz dziewiąty Europejskie Centrum Solidarności zaprosi dzieci w wieku od 6 do 12 lat na zajęcia pod hasłem „Zima w Stoczni”. Przez czas trwania ferii odbędzie się tu osiem różnych warsztatów, podczas których otrzymamy możliwość eksploracji całego kompleksu ECS, ale też dowiedzieć się nieco więcej o jego unikalnym wyglądzie czy też zobaczyć na własne oczy archiwa i bibliotekę tego miejsca. Obowiązuje rezerwacja internetowa.

Również Gdański Ośrodek Sportu przygotował atrakcje dla dzieci w trakcie ferii. Przez całe ferie możemy skorzystać z zajęć sportowo-rekreacyjnych na gdańskich pływalniach w preferencyjnych cenach. Podczas ich trwania nie tylko poznamy prawidłowe techniki pływania ale też profilaktykę bezpiecznej kąpieli. Nauka pływania to nie wszystko! Znajdziemy tu także czas na zabawę z elementami piłki wodnej, aquaaerobiku oraz gier i zabaw w wodzie. Udział w zajęciach mogą wziąć dzieci w wieku 8-16 lat i odbywają się one w grupach 15 osobowych. Na te zajęcia nie obowiązują zapisy. Gdański Ośrodek Sportu organizuje również dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat „Zimową szkołę ratownictwa„.

Różnego rodzaju twórcze, poznawcze i kreatywne zajęcia dla gdańskich uczniów odbywać się będą także w Muzeum Gdańska,. Od środy do niedzieli odbywać się tu będą warsztaty pt. „Od projektu do biżuterii!”. Zajęcia są adresowane do najmłodszych mieszkańców miasta i ich opiekunów. Podczas spotkania uczestnicy opracują projekty wyrobów jubilerskich z bursztynu bałtyckiego, a następnie przygotują własnoręcznie, za pomocą tradycyjnych narzędzi wymyślony przez siebie wisior, korale, bądź bransoletkę.

Pałac Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku zaprasza dzieci i młodzież od 3 roku życia na warsztaty, które będą się odbywać na jego terenie. W dostępnych tu pracowniach będzie można wziąć udział w przeróżnych zajęciach z krawiectwa, wokalu, grafiki komputerowej, robotyki, tańca i nie tylko! Szczegółowa oferta oraz możliwość rejestracji dzieci na stronie Pałacu Młodzieży.

Natomiast w gdańskim Instytucie Kultury Miejskiej odbędą się zajęcia rozpoczynające się od 7 stycznia. Będą one podzielone na dwa bloki tematyczne. Pierwszy z nich, nazwany „Dźwięki Miasta”, skupia się na miejskich dźwiękach związanych z dawnym, jak i współczesnym Gdańskiem. Drugi z nich – „Łączy nas Gdańsk. Gdańsk wielu kultur”, pozwoli na odkrywanie związków poszczególnych, wybranych narodowości z miastem Gdańsk. Zajęcia prowadzone są przez licencjonowanych przewodników miejskich i historyków. Będą one odbywać się codziennie i trwać około godzinę.

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza do Zabawy z Szekspirem w ferie! Odbędą się tu zajęcia, podczas których dzieci i ich rodzice wspólnie poznają najróżniejsze tajniki teatru. Spotkania te będą miały formę warsztatów muzycznych, plastycznych oraz aktorskich. Co jednak najlepsze – każdy z uczestników otrzyma też unikalną możliwość zaprezentowania efektów swojej pracy…na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego!

Trzymając się tematyki teatralnej, warto wspomnieć o Teatrze Miniatura, w którym odbędą się warsztaty „Miniaturowy świat Glimmerdalen – tropami Tonji i nas samych” inspirowane książką „Tonja z Glimmerdalen” Marii Parr. Uczestnicy stworzą teatralne zimowe miasteczko w towarzystwie pedagog teatru, a przy okazji odpowiedzą na pytania, takie jak to, czy w teatrze można jeździć na nartach!

Natomiast w tym Centrum Hevelianum w Gdańsku organizuje swoje zajęcia w dwóch lokalizacjach. Na Gradowej Górze odbywać się będą „Ferie w kadrze”, w których programie odbędą się zajęcia dla dzieci w postaci warsztatów fotograficzne z wywoływaniem zdjęć, warsztatów konstruktorskich z tworzenia ramek do zdjęć czy innych kreatywnych zabaw dla najmłodszych. Drugie zajęcia odbędą się w Domu Zdrojowym w Brzeźnie pod hasłem „Eko ferie”. Dzięki warsztatom z  mikroskopem dzieci poznają świat roślin, przyjrzą się pszczołom z bliska czy tez stworzą własne bomby nasienne!

Na dzieci w wieku już od 7 miesięcy czeka w Operze Bałtyckiej w Gdańsku wiele różnorodnych atrakcji w ferie! Otóż odbywać się tu będą plastyczno-muzyczne warsztaty kreatywne „ARTEtematy”, zajęcia muzyczno-ruchowe dla maluszków „Opera na start”, a także kolorowe spektakle dla całych rodzin – „Kopciuszek” (balet) oraz „Dziecko i czary” (opera magiczna). więcej szczegółów znajdziecie na tej stronie.

filharmonia bałtycka atrakcje dla dzieci ferie zimowe

fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Zastanówcie się też nad tym, czy ferie 2022 nie są dobrym momentem aby nadrobić wszystkie zaległości w najciekawszych atrakcjach Gdańska – niekoniecznie przeznaczonych tylko dla dzieci! Na szczególną uwagę zasługuje taras widokowy Olivia Star, znajdujący się aż na 32 piętrze, pozwalającym obejrzeć Gdańsk z całkowicie nowej – nieznanej wcześniej perspektywy!

 Sprawdź również:

Gdańsk – atrakcje dla dzieci