Gdańsk – ferie w mieście –zajęcia i półkolonie dla dzieci?

Uczniowie z województwa Pomorskiego już niebawem rozpoczną długo wyczekiwaną przerwę zimową. Niestety rzadko zdarza się, aby również rodzice mogli w tym czasie wziąć urlop, dlatego miasto Gdańsk przygotowało szereg atrakcji dla dzieci, z których mogą korzystać podczas ferii zimowych!

ferie zimowe 2019 w Gdańsku atrakcje dla dzieci opinie

Ferie w mieście – Gdańsk

Trzeba przyznać, że miasto Gdańsk zorganizowało zajęcia podczas ferii zimowych z prawdziwym rozmachem i przeznaczyło blisko 915 tysięcy złotych na ich organizację w szkołach i placówkach oświatowych! Bezpłatne zajęcia dla uczniów w tym roku odbywać się będą aż 54 gdańskich szkołach, co oznacza, że aż 4650 dzieci będzie miało zapewnioną opiekę podczas ferii zimowych. Koszta, jakie ewentualnie będą musieli ponieść rodzice to koszty biletów w przypadku wycieczek, lub opłaty za posiłki. Dzieci będą miały zapewnioną opiekę od poniedziałku do piątku, a więc przez pięć dni w tygodniu przez osiem lub dziesięć godzin – w zależności od miejsca. Atrakcje czekają w każdej dzielnicy Gdańska, a zapisy dzieci na zajęcia odbywają się bezpośrednio w placówkach biorących udział w programie „Zima w mieście„.

Sprawdź również:
Gdańsk z dzieckiem

Poza szkołami, Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego i Pałacu Młodzieży – uczniowie mogą liczyć na różnorodne atrakcje w: Centrum Hewelianum, Europejskim Centrum Solidarności, Gdańskim Archipelagu Kultury, Muzeum Historycznym Miasta Gdańska, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Miejskim Teatrze Miniatura oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej! Dzieci mogą liczyć na zajęcia sportowe, plastyczne, informatyczne, historyczne, językowe, kulinarne, ekologiczne. To jednak nie wszystko – będą też zajęcia z zakresu bezpieczeństwa, liczne gry i zabawy, oraz spotkania ze sztuką. Oferta jest naprawdę szeroka, na gdańskich uczniów czeka ponad 4,5 tysiąca miejsc – jest więc w czym wybierać i nikt nie powinien się nudzić!

ferie zimowe 2019 pomorskie gdzie z dzieckiem gdańsk atrakcje opinie

Sprawdź również:
–> sale zabaw dla dzieci w Gdańsku <–

Jestem z Gdańska – bawię się

W Hevelianum podczas ferii zimowych na dzieci czekają różnego rodzaju ciekawe warsztaty i Laboratorium Pana Kleksa. Warsztaty grupowe i zajęcia dla dzieci odbywać się będą w różne dni tygodnia, a bilet kosztuje od 10 zł do 30 zł – w zależności od wybranych zajęć. Do wyboru mamy: „Prawda czy fałsz?„, „Skleić czy przeciąć?„, „Słodko czy gorzko?„, „Szybki czy wolny?„, „Samodzielnie czy nie?„, „Ciepło czy zimno?„oraz „Widzialne czy niewidzialne?„. Zajęcia w Laboratorium Pana Kleksa czekają na uczniów w soboty i niedziele, a bilet kosztuje jedynie 15 zł.

Sprawdź program warsztatów i zajęć podczas Ferii w Hevelianum
(kliknij w obraz żeby otworzyć w pełnym rozmiarze)

gdańsk ferie warsztaty dla dzieci Hewelianum program

Również Gdański Ośrodek Sportu przygotował atrakcje dla dzieci. Główną z nich jest ciesząca się popularnością akcja „Basen za zeta” – dzieci będą mogły skorzystać z pływalni od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 13:00 za symboliczną złotówkę. Pływalnie biorące udział w akcji to: Pływalnia Osoba, Pływalnia Stogi, Pływalnia Orunia i Pływalnia Chełm. Specjalna oferta nie ominie także rodzin, które wypoczywają w Gdańsku w okresie ferii zimowych – jedynie 5 zł od osoby za 40 minut pobytu na basenie. Z oferty „Rodzinne pływanie za 5 zł” będzie można skorzystać od poniedziałku do piątku, w godzinach: 17:20, 18:00, 19:20 i 20:00.
Gdański Ośrodek sportu organizuje również dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat „Zimową szkołę ratownictwa„, „Zimową szkołę małego ratownika” skierowaną do dzieci w wieku od 7 do 12 lat.
Wśród atrakcji znajdziemy organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu znajdziemy także: hokej podwodny i ferie na Zaruskim 2019, oraz wspólnie z partnerami: treningi badmintona i aktywne ferie z Lechia Tennis Club.

A może na łyżwy? Bezpłatnie! 

Różnego rodzaju twórcze, poznawcze i kreatywne zajęcia dla gdańskich uczniów odbywać się będą również w Centrum Sztuki Współczesnej ŁaźniaWojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece PublicznejGdańskim Archipelagu KulturyEuropejskim Centrum SolidarnościMuzeum Gdańska. Dzieci mogą wziąć udział między innymi w warsztatach wokalno-teatralnych, plastycznych i ceramicznych, mogą nauczyć się  gry na afrykańskich instrumentach perkusyjnych. Atrakcji jest naprawdę sporo i bez problemu można dobrać je do pod względem zainteresowań, jakie ma nasza pociecha!

Ferie 2019 – półkolonie w Gdańsku

Wciąż mało atrakcji? A może Twoje dziecko będzie zainteresowane udziałem w półkoloniach? Tego typu odpłatne wydarzenia organizowane są w kilku miejscach na terenie Gdańska. Planeta Robotów przygotowała ofertę dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat – nauczą się one budowania i programowania robotów, przeprowadzać doświadczenia i tworzyć różnego rodzaju zaawansowane konstrukcje. Centrum Edukacji Smart LAB również pomyślał o zajęciach w czasie zimowych ferii. W ich Fabryce Zimy do wyboru mamy aż trzy kreatywne pakiety półkolonii: Mali ProjektanciMali KonstruktorzyMali Naukowcy, a hasłem przewodnim będzie: „Ferie? Kreatywnie!„. Gdańska Szkoła Artystyczna zaprasza na półkolonie artystycznie na Manhattanie! Do wyboru mamy trze rodzaje zajęć: turnus teatralno-plastyczny, taneczno-akrobatyczny i plastyczno-filmowy. Półkolonie w Gdańsku organizuje również Mały Geniusz – tutaj dzieci w wieku od 6 do 10 lat mogą liczyć na kreatywną zabawę, zajęcia tematyczne i wycieczki.

Sprawdź również:

Gdańsk – atrakcje dla dzieci

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *