Gdańsk – ferie w mieście –zajęcia i półkolonie dla dzieci?

Uczniowie z województwa Pomorskiego już niebawem rozpoczną długo wyczekiwaną przerwę zimową. Niestety rzadko zdarza się, aby również rodzice mogli w tym czasie wziąć urlop, dlatego miasto Gdańsk przygotowało szereg atrakcji dla dzieci, z których mogą korzystać podczas ferii zimowych!

Najlepsze miejsce na zakupy w Gdańsku

Gdańsk atrakcje dla dzieci rodzinne 2023
 

Półkolonie zimowe dla dzieci Gdańsk

planeta robotów półkolonie Gdańsk ferie zimowe zajęcia dla dzieci 2023

  • Planeta Robotów Gdańsk

Wasze dzieci uwielbiają kreatywne zabawy? Koniecznie sprawdźcie ofertę półkolonii zimowych przygotowanych przez Planetę Robotów. W programie 5 dni kreatywnej nauki i zabawy, warsztaty z LEGO robotyki oraz programowania w uwielbianym przez dzieci środowisku Minecraft. W ramach półkolonii zapewniona jest opieka przez 10 godzin dziennie oraz pełne wyżywienie, dostosowane do indywidualnych potrzeb​. Wszystkie zajęcia prowadzone są w małych grupach (do 12 osób) przez doświadczonych i kompetentnych opiekunów.  Dla zapewnienia jak najwyższej jakości zajęć, półkolonie zostały przygotowane w 2 dwóch grupach wiekowych, w których odpowiednio dostosowano zajęcia do wieku dzieci. Wyobraźcie sobie tylko budowanie robotów reagujących na kolory, grające własne melodie czy tworzenie robotycznych zwierzaków. A to tylko początek! W trakcie zajęć dzieci nauczą się kreatywnego budowania w Minecraft oraz kontrukcji LEGO, przeprowadzą eksperymenty chemiczne i fizyczne, a także nauczą się konstruować roboty kroczące i maszyny pokonujące labirynt. Koniecznie sprawdźcie szczegóły!

Więcej informacji >>tutaj<<


Ferie 2023 w mieście – Gdańsk

Trzeba przyznać, że mimo panującej już długi czas pandemii, miasto Gdańsk zorganizuje ciekawe zajęcia podczas ferii zimowych z prawdziwym rozmachem! Przeznaczone odpowiednie fundusze na organizację w szkołach i placówkach oświatowych sprawią, że dzieci mimo braku „tradycyjnych” ferii, wciąż będą mogły ciekawie spędzić czas! Ponad 5,2 tys. uczniów szkół podstawowych będzie mogło skorzystać z z tej oferty. Zajęcia trwające w ferie przygotowały wszystkie gdańskie szkoły podstawowe, oraz różnego rodzaju instytucje.

ferie zimowe 2023 pomorskie gdzie z dzieckiem gdańsk atrakcje opinie

Sprawdź również:
–> sale zabaw dla dzieci w Gdańsku <–

 

Ferie 2023 w Gdańsku

Już po raz kolejny Europejskie Centrum Solidarności zaprosi dzieci w wieku od 6 do 12 lat na zajęcia pod hasłem „Zima w Stoczni”. Przez czas trwania ferii odbędą się tutaj trzy rodzaje spotkań, podczas których otrzymamy możliwość eksploracji całego kompleksu ECS, ale też dowiedzieć się nieco więcej o jego unikalnym wyglądzie czy też zobaczyć na własne oczy archiwa i bibliotekę tego miejsca. Dzieci dowiedzą się ile waży order i jakie informacje można z niego wyczytać. W ogrodzie zimowym ECS odbędzie się także gra terenowa, oraz otulające zajęcia połączone z tworzeniem własnej zabawki sensorycznej.

Również Gdański Ośrodek Sportu przygotował atrakcje dla dzieci w trakcie ferii. Przez całe ferie możemy skorzystać z zajęć sportowo-rekreacyjnych na gdańskich pływalniach w preferencyjnych cenach. Podczas ich trwania nie tylko poznamy prawidłowe techniki pływania ale też profilaktykę bezpiecznej kąpieli. Nauka pływania to nie wszystko! Znajdziemy tu także czas na zabawę podczas gry w tenisa i badmintona, zajęć z judo. Nie zabraknie też elementów piłki nożnej, unihokeja. Udział w zajęciach mogą wziąć dzieci w wcieku 8-16 lat i odbywają się one w grupach, a udział w większości z nich jest całkowicie bezpłatny!

ferie zimowe 2023 gdzie z dzieckiem Gdańsk opinie

Różnego rodzaju twórcze, poznawcze i kreatywne zajęcia dla gdańskich uczniów odbywać się będą także w Muzeum GdańskaInstytucie Kultury Miejskiej, GAKu i w Gdańskim Archipelagu Kultury. Najmłodsi mogą liczyć na zajęcia wokalno-taneczne (gdzie stworzą swój własny mini-musical), kulturalne czy spektakle teatralne. IKM organizuje z kolei ciekawe warsztaty fotograficzne. Podczas ferii zimowych dzieci mogą również poszaleć na Gdańskim lodowisku – z kartą mieszkań, jedno wejście w roku jest całkowicie bezpłatne.

Pałac Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku zaprasza dzieci i młodzież od 3 roku życia na warsztaty, które będą się odbywać na jego terenie. W dostępnych tu pracowniach będzie można wziąć udział w przeróżnych zajęciach z krawiectwa, wokalu, grafiki komputerowej, robotyki, tańca i nie tylko! Szczegółowa oferta oraz możliwość rejestracji dzieci na stronie Pałacu Młodzieży.

Wasze dzieci lubią obcować ze sztuką? Na miłośników teatru, malarstwa i innych dziedzin czeka tygodniowy turnus artystyczny w Gdańskiej Galerii Miejskiej. Nie zabraknie nie tylko ciekawych prezentacji, które pogłębią wiedzę dzieci, ale i zajęć praktycznych. Koszt udziału w turnusie to 200 zł.

Centrum Hevelianum w Gdańsku nie zawodzi ja nigdy. Podczas ferii zimowych w 2023 roku, prezentuje ciekawą ofertę edukacyjną dla najmłodszych. Czekają na nas miedzy innymi: zwierzaki cudaki (warsztaty tworzenia zwierzaków z wykorzystaniem technologii 3D), science show (prezentacja eksperymentów), nieziemska przygoda (zwiedzanie wystawy w sposób interaktywny) czy tropem dinozaurów (prawdziwa gratka dla wszystkich fanów tych prehistorycznych stworzeń).

Na dzieci w wieku już od 7 miesięcy czeka w Operze Bałtyckiej w Gdańsku wiele różnorodnych atrakcji w ferie! Otóż odbywać się tu będą plastyczno-muzyczne warsztaty kreatywne „ARTEtematy”, zajęcia muzyczno-ruchowe dla maluszków „Opera na start”, a także kolorowe spektakle dla całych rodzin – „Kopciuszek” (balet) oraz „Dziecko i czary” (opera magiczna). więcej szczegółów znajdziecie na tej stronie.

filharmonia bałtycka atrakcje dla dzieci ferie zimowe

fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Zastanówcie się też nad tym, czy ferie 2022 nie są dobrym momentem aby nadrobić wszystkie zaległości w najciekawszych atrakcjach Gdańska – niekoniecznie przeznaczonych tylko dla dzieci! Na szczególną uwagę zasługuje taras widokowy Olivia Star, znajdujący się aż na 32 piętrze, pozwalającym obejrzeć Gdańsk z całkowicie nowej – nieznanej wcześniej perspektywy!

 Sprawdź również:

Gdańsk – atrakcje dla dzieci

gdansk ferie atrakcje zimowe 2020