Gdańsk – ferie w mieście –zajęcia i półkolonie dla dzieci?

rodzinne-atrakcje-ferie-zimowe-gdańsk-2020-gdzie-z-dzieckie-opinie-515x300

Uczniowie z województwa Pomorskiego już niebawem rozpoczną długo wyczekiwaną przerwę zimową. Niestety rzadko zdarza się, aby również rodzice mogli w tym czasie wziąć urlop, dlatego miasto Gdańsk przygotowało szereg atrakcji dla dzieci, z których mogą korzystać podczas ferii zimowych!

Sprawdź również:
Gdańsk atrakcje dla dzieci - zakupy

 

Ferie w mieście – Gdańsk

Trzeba przyznać, że miasto Gdańsk zorganizowało zajęcia podczas ferii zimowych z prawdziwym rozmachem i przeznaczyło niemałe fundusze na ich organizację w szkołach i placówkach oświatowych! Bezpłatne zajęcia dla uczniów w tym roku odbywać się będą w blisko 60 gdańskich szkołach i placówkach edukacyjnych, co oznacza, że ogromna dzieci będzie miało zapewnioną opiekę podczas ferii zimowych. Koszta, jakie ewentualnie będą musieli ponieść rodzice to koszty biletów w przypadku wycieczek, lub opłaty za posiłki. Dzieci będą miały zapewnioną opiekę od poniedziałku do piątku, a więc przez pięć dni w tygodniu przez osiem lub dziesięć godzin – w zależności od miejsca. Atrakcje czekają w każdej dzielnicy Gdańska, a zapisy dzieci na zajęcia odbywają się bezpośrednio w placówkach biorących udział w programie „Zima w mieście 2020„.

Poza szkołami, Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego oraz Pałacu Młodzieży – uczniowie mogą liczyć na różnorodne atrakcje w: Centrum Hewelianum, Europejskim Centrum Solidarności, Narodowym Muzeum Morskim, Gdańskim Archipelagu Kultury, Muzeum  Gdańska, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Instytucie Kultury Miejskiej oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej! Dzieci mogą liczyć na przeróżne zajęcia sportowe, plastyczne, informatyczne, historyczne, językowe, kulinarne, ekologiczne. To jednak nie wszystko – będą też zajęcia z zakresu bezpieczeństwa, liczne gry i zabawy, oraz spotkania ze sztuką. Oferta jest naprawdę szeroka – jest więc w czym wybierać i nikt nie powinien się nudzić!

ferie zimowe 2019 pomorskie gdzie z dzieckiem gdańsk atrakcje opinie

Sprawdź również:
–> sale zabaw dla dzieci w Gdańsku <–

Jestem z Gdańska – bawię się

Gdańskim Teatrze Szekspirowskim na wasze dzieci czekają specjalne lekcje szekspirowskie połączone ze zwiedzaniem tego miejsca. Istnieje także możliwość zapisania się na warsztaty. W Narodowym Muzeum Morskim, oprócz zwiedzania Żurawia czy Spichlerzy, organizowane są warsztaty modelarskie, „Zimowe Zabawy” oraz „Zróbmy sobie zimę”. Warto także odwiedzić gdańskie ZOO, w których odbywać się będą zajęcia i warsztaty nie tylko na temat zwierząt, ale też duchu ekologii i redukcji zanieczyszczania planety. W Muzeum Gdańska każdego dnia ferii (oprócz weekendu) odbywać się będą warsztaty decoupage, szycia, orgiami czy ceramiki. To także świetny moment na nadrobienie ekspozycji! Natomiast w Capella Gedanesis 16 stycznia odbędzie się koncert dla dzieci połączony ze zwiedzaniem siedziby!

gdansk ferie atrakcje zimowe 2020

 

Również Gdański Ośrodek Sportu przygotował atrakcje dla dzieci. Główną z nich jest ciesząca się popularnością akcja „Basen za zeta” – dzieci będą mogły skorzystać z pływalni od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 13:00 za symboliczną złotówkę. Pływalnie biorące udział w akcji to:  Pływalnia Stogi i Pływalnia Orunia. Specjalna oferta nie ominie także rodzin, które wypoczywają w Gdańsku w okresie ferii zimowych – jedynie 5 zł od osoby za 40 minut pobytu na basenie. Z oferty „Rodzinne pływanie za 5 zł” będzie można skorzystać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 12:00. Poza tym, warto także zdecydować się na „Rodzinne Pływanie za 5 zł”, pozwalające na skorzystanie z oferty basenowej przez rodziny. Aby skorzystać z tej oferty, odwiedźcie wcześniej wspomniane obiekty w godzinach:

  • 17:20
  • 18:00
  • 19:20
  • 20:00

Gdański Ośrodek sportu organizuje również dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat „Zimową szkołę ratownictwa„, „Zimową szkołę małego ratownika” skierowaną do dzieci w wieku od 7 do 12 lat.
Wśród atrakcji znajdziemy organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu znajdziemy także: ferie na Zaruskim 2020 oraz wspólnie z partnerami: treningi badmintona i aktywne ferie z Lechia Tennis Club.

 

Różnego rodzaju twórcze, poznawcze i kreatywne zajęcia dla gdańskich uczniów odbywać się będą również w Centrum Sztuki Współczesnej ŁaźniaWojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece PublicznejGdańskim Archipelagu KulturyEuropejskim Centrum SolidarnościMuzeum Gdańska. Dzieci mogą wziąć udział między innymi w warsztatach wokalno-teatralnych, plastycznych i ceramicznych. Atrakcji jest naprawdę sporo i bez problemu można dobrać je do pod względem zainteresowań, jakie ma nasza pociecha!

Ferie 2020 – półkolonie w Gdańsku

Wciąż mało atrakcji? A może Twoje dziecko będzie zainteresowane udziałem w półkoloniach? Tego typu odpłatne wydarzenia organizowane są w kilku miejscach na terenie Gdańska.

  • Szkoła Podstawowa Specjalna nr 78 organizuje własne półkolonie, trwające od 7:00 do 17:00
  • Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego oprócz kolonii turystycznych w Lubachowie, zajmuje się także organizacją półkolonii sportowo-turystycznych
  • Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa Liczmańskiego we współpracy z CSW Łaźnia organizuje półkolonie „Szycie z wyobraźnią”
  • Pałac Młodzieży organizuje zajęcia półkolonijne dla łącznie 60 dzieci
  • Szkoła Podstawowa nr 87 organizuje zajęcia półkolonijne wzbogacone o gry ruchowe, plastyczne i komputerowe

Zastanówcie się też nad tym, czy ferie 2020 nie są dobrym momentem aby nadrobić wszystkie zaległości w najciekawszych atrakcjach Gdańska – niekoniecznie przeznaczonych tylko dla dzieci! Na szczególną uwagę zasługuje taras widokowy Olivia Star, znajdujący się aż na 32 piętrze, pozwalającym obejrzeć Gdańsk z całkowicie nowej – nieznanej wcześniej perspektywy!

Po więcej informacji, koniecznie sprawdźcie nasz artykuł:

Olivia Star-najwyższy taras widokowy w Gdańsku

 

 

olivia star gdansk opinie ferie

Sprawdź również:

Gdańsk – atrakcje dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *