Galeria Figur Stalowych Pruszków

Najlepszy dowód na to, że recykling się opłaca – w Galerii Figur Stalowych z pozornie niepotrzebnych elementów metalowych tworzy się prawdziwą sztukę.

Inspiracją dla powstania galerii było słynne muzeum Madame Tussauds prezentujące woskowe figury najbardziej znanych artystów, sportowców czy polityków. Jednak w przypadku Galerii Figur Stalowych surowcem jest po prostu złom, który w ten sposób zyskuje drugie życie (pruszkowska galeria powstała przy skupie złomu). Poza tym, różnorakich gabinetów figur woskowych powstaje co nie miara, a stalowe, nieraz gigantyczne postaci znane z filmów, bajek czy komiksów to atrakcja jedyna w swoim rodzaju.

galeria figur stalowych pruszków warszawa opinie

Pomysłodawcą galerii jest Mariusz „Jose” Olejnik, ale przy tworzeniu stalowych rzeźb współpracuje z nim około 50 artystów z całego świata. Jednym z hitów są naturalnej wielkości Transformery znane z filmów i komiksów oraz postaci z uniwersum Marvela – np. Hulk, Spiderman czy, co oczywiste, Iron Man. Jest też Batman, Predator, postaci z filmu Avatar, bohaterowie Madagaskaru, Epoki Lodowcowej czy Minionki. Poza tym można spotkać tu chociażby Michaela Jacksona, Barracka Obamę czy Freddiego Mercury’ego. Nie bez znaczenia jest też motoryzacyjna pasja twórcy galerii – z metalowego surowca powstały samochody i motocykle (zarówno klasyczne, jak i te najbardziej nowoczesne i ekskluzywne). Galeria okazała się turystycznym hitem, jest odwiedzana przez tłumy, a szczególną radość sprawia dzieciom. Goście często podsuwają projektantom pomysły na nowe rzeźby, a co kwartał odbywa się uroczysta prezentacja 25 nowych figur.

atrakcje dla dzieci Pruszków mazowieckie

Poza pruszkowską galerią w różnych miastach Polski (Warszawa, Kraków) prezentowane są też gościnnie wystawy czasowe.

Godziny otwarcia Galeria Figur Stalowych

poniedziałek-piątek – 8.00-18.00

sobota – 8.00-19.00

niedziela – 10.00-19.00

pruszków wystawa figur stalowych opinie warszawa

Galeria Figur Stalowych - dojazd

Przejazdowa 17

05-800 Pruszków

Czy wizyta w Galerii Stalowych Figur rozpaliła Waszą wyobraźnię? Czekamy na Wasze opinie!

1 comment

Leave Comment
  1. Mariusz

    W Pruszkowie tak ale w Pałacu Kultury to jakaś pomyłka 35 złoty za 10 minut zwiedzania troche za duzo liczyłem na cos wiecej 🙁

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *