Galeria Figur Stalowych Pruszków

Najlepszy dowód na to, że recykling się opłaca – w Galerii Figur Stalowych z pozornie niepotrzebnych elementów metalowych tworzy się prawdziwą sztukę. Jeżeli nigdy nie widzieliście tego, jak doprawdy zadziwiające potrafią być eksponaty wykonane całkowicie ze stali! Sprawdźcie więc nasz artykuł, aby dowiedzieć się nieco więcej o tym miejscu położonym w podwarszawskim Pruszkowie.

Na rodzinne zakupy i rozrywkę zaprasza: Warszawa centrum handlowe z atrakcjami dla dzieci

AdvertisementInspiracją dla powstania galerii było słynne muzeum Madame Tussauds prezentujące woskowe figury najbardziej znanych artystów, sportowców czy polityków. Jednak w przypadku Galerii Figur Stalowych surowcem jest po prostu... złom, który w ten sposób zyskuje drugie, lecz niecodzienne życie. Dość humorystycznym i ciekawym faktem może być to, że pruszkowska galeria powstała... tuż przy skupie złomu. Poza tym, różnorakich gabinetów figur woskowych powstaje co nie miara, a stalowe, nieraz gigantyczne postaci znane z filmów, bajek czy komiksów to atrakcja jedyna w swoim rodzaju. Czemu więc nie mielibyście wpaść tutaj ze swoimi dziećmi lub krewnymi?

galeria figur stalowych pruszków warszawa opinie

Pomysłodawcą galerii jest Mariusz „Jose” Olejnik, ale przy tworzeniu stalowych rzeźb współpracuje z nim około 50 artystów z całego świata. Jednym z hitów są naturalnej wielkości Transformery znane z filmów i komiksów oraz postaci z uniwersum Marvela – np. Hulk, Spiderman czy, co oczywiste, Iron Man. Jest też Batman, Predator, postaci z filmu Avatar, bohaterowie Madagaskaru, Epoki Lodowcowej czy Minionki. Poza tym można spotkać tu chociażby Michaela Jacksona, Barracka Obamę czy Freddiego Mercury’ego. Nie bez znaczenia jest też motoryzacyjna pasja twórcy galerii – z metalowego surowca powstały samochody i motocykle (zarówno klasyczne, jak i te najbardziej nowoczesne i ekskluzywne). Galeria okazała się turystycznym hitem, jest odwiedzana przez tłumy, a szczególną radość sprawia dzieciom. Goście często podsuwają projektantom pomysły na nowe rzeźby, a co kwartał odbywa się uroczysta prezentacja 25 nowych figur.

atrakcje dla dzieci Pruszków mazowieckie

Poza pruszkowską galerią w różnych miastach Polski (Warszawa, Kraków czy też stolica Czech - Praga) prezentowane są też gościnnie wystawy czasowe.

Godziny otwarcia Galeria Figur Stalowych Pruszków

  • poniedziałek–piątek: 08:00 – 17:00
  • sobota: 08:00 – 18:00
  • niedziela: 10:00 – 18:00

Cennik Galeria Figur Stalowych Pruszków

  • Bilet normalny: 20 zł
  • Bilet ulgowy: 15 zł
  • Bilet rodzinny: 60 zł
  • Bilet dla seniora: 15 zł
  • Bilet grupowy: 15 zł
  • Zwiedzanie z przewodnikiem: 60 zł / grupa
  • Wstęp wolny: dzieci do lat 3, opiekunowie grup i osób niepełnosprawnych.
pruszków wystawa figur stalowych opinie warszawa

Galeria Figur Stalowych - lokalizacja

Galeria Figur Stalowych, o której dziś mowa, znajduje się na ulicy Przejazdowej 17 w Pruszkowie. Dokładną mapę lokalizacji znajdziecie poniżej.

Czy wizyta w Galerii Stalowych Figur rozpaliła Waszą wyobraźnię? Czekamy na Wasze opinie!

Sprawdźcie też:

Mazowsze – atrakcje dla dzieci

1 comment

Leave Comment