Elektroniczna recepta — dokument, który całkowicie odmienił oblicze dzisiejszej medycyny!

Elektroniczna recepta to świetne rozwiązanie, która obowiązuje od 2020 roku. W ten sposób nieco zażegnano problemy, jakie związane były z receptami papierowymi, a przy okazji pacjenci otrzymali możliwość wypisywania recept bez stawiania się osobiście u lekarza. E-recepty bardzo szybko zadomowiły się w nawet niewielkich przychodniach i zostały docenione przez lekarzy, jak i przez pacjentów. Sprawdź, gdzie można odbyć teleporadę z e-receptą oraz czym jest sama e-recepta!

Obecnie na rynku działa sporo rozmaitych biznesów, które opierają swój dochód na wystawianiu e-recept. Przykładem tego jest strona internetowa PlusRecepta.pl - konsultacje lekarskie online. Nie oznacza to jednak, że te recepty wystawiane są przez oszustów — nic bardziej mylnego. Pracują tam tacy sami lekarze, jak w naszych przychodniach czy centrach medycznych, do których uczęszczamy. Są jednak łatwiej i szybciej dostępni, kiedy tego najbardziej potrzebujemy!

E-recepta - co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Recepta elektroniczna to doskonała alternatywa dla papierowych recept, która jest doskonałym rozwiązaniem na miarę XXI wieku. Pacjenci z biegiem czasu przyzwyczaili się do takiego sposobu wykupywania leków. Obecnie nie ma możliwości wyboru formy recepty — aktualnie obowiązuje wyłącznie e-recepta, papierowych recept się już nie wystawia.

E-recepta to czterocyfrowy PIN, który należy podać w aptece. By farmaceuta mógł otworzyć receptę w systemie i wydać leki, pacjent musi również podać swój numer PESEL, który jest swego rodzaju kluczem, hasłem.

Lekarze bardzo często zapisują czterocyfrowy kod na karteczkach i w ten sposób podają go pacjentom, jednak te osoby, które korzystają na co dzień z telefonu, otrzymają również wiadomość SMS z kodem. Są i tacy, którzy postanowili założyć własne konto w systemie Internetowo Konto Pacjenta. To tam gromadzone są wszelkie dane o konkretnym pacjencie i tam też można znaleźć kody do wystawionych recept elektronicznych, niezależnie od tego, czy przepisywane są tabletki na ból brzucha, czy też środki antykoncepcyjne.

Legalność i bezpieczeństwo e-recepty

Są osoby, które zastanawiają się nad legalnością e-recepty, zwłaszcza pozyskiwanej na różnych portalach do tego służących, czego przykładem jest PlusRecepta.pl. Jak już zostało wspomniane, na takich stronach działają lekarze specjaliści, którzy mają specjalne uprawnienia do pracy z pacjentami, jak i wystawiania recept na lekarstwa.

Osoby, które chcą uzyskać e-receptę szybko i łatwo, nawet za dopłatą, powinny wybierać strony internetowe po uprzednim jej zweryfikowaniu. Rzetelne strony współpracują wyłącznie z lekarzami, którzy mogą pochwalić się prawem do wykonywania zawodu. Ponadto e-recepta może zostać wystawiona, ale też nie musi. Wszystko zależy od lekarza i tego, czy on uzna za konieczne wypisanie konkretnego leku, czy nie.

Podsumowując, elektroniczna recepta jest świetnym krokiem naprzód, jeśli chodzi o świadczenie usług medycznych, można z niej korzystać, praktycznie nie wychodząc z domu, co dla wielu osób jest niesamowitym ułatwieniem!

/Artykuł Sponsorowany/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *