Dziecko na nartach-od ilu lat i jak zacząć naukę

Jak mówi stare przysłowie, na naukę nigdy nie jest za późno. Ale może być za to za wcześnie. Tak jest właśnie w przypadku nauki jazdy na nartach. Zastanawiasz się od ilu lat zabierać dziecko na narty? Nie ma jednej zasady jednak warto znać najważniejsze zasady i niebezpieczeństwa.

Z powodu dość dużych obciążeń, jakie musi znieść organizm dziecka podczas zjazdu na stoku, lepiej nie zaczynać z nim tej zabawy wcześniej niż przed ukończeniem 4/5. roku życia. Oczywiście to bardzo indywidualna kwestia, więc to nie znaczy, że wcześniej nie możemy zabierać go ze sobą na stok chociaż dla zabawy czy pierwszych "kroków" na nartach. W wielu ośrodkach narciarskich można wynająć opiekunkę albo nawet zapisać malucha do narciarskiego przedszkola. Nie będzie ono tam uczyć się, jak zjeżdża się na regularnych nartach, ale zacznie już oswajać się ze śniegiem i technikami zjazdu. Może też oglądać rodziców podczas zjazdów zostając pod opieką jednego z nich lub kogoś z krewnych. To wszystko pomoże mu później opanować narciarskie rzemiosło do perfekcji. A kiedy już spróbuje, nie będzie chciało zejść ze stoku! Najlepszym przykładem maluch pokazany na filmie – czyż nie radzi sobie świetnie? Wasze dzieci też połknęły bakcyla i szusują tak jak on? Jeśli tak, to można im tylko zazdrościć.

 

1 comment

Leave Comment
  1. Hej Marcin z tej strony,:) moja uwaga jest taka iz nie nalezy kierwac sie niczym innym niz uwaga w jakim etapie rozwoju jest dziecko. Nie ma przeciwskazan dla wieku dziecka co wiecej nie mozna opierac sie na domyslach. Dziecko umiejace utrzymac postawe na deskach jest przygotowane do naumi jazdy. Wiadomo nie mozna oczekiwac od malucha szybkiego lub tez latwego ujarzminiea dwoch desek, lecz warto zaznajomic inaczej obyc malucha w poruszaniu sie na nartach. Majac okazje widziec nauki dziecie ze szkol narcirskich w Austri wycagam wnioski iz nie jest granica wiek tylko rowuj danego dziecka, jezeli dzieci w Austrii wykazuja tendencje do nauki jazdy narciarskiej to nie ma ograniczen wiekowaych.Zycze rodzica mozliwosci zaszczepienia bakcyla swoim pociecha:)