Dynioland – atrakcje dla dzieci Wieliszew

ekspozycja dyniowa dynioland atrakcje dla dzieci
Często kojarzone wyłącznie z okresem Halloween, mają znajdźcie więcej do zaoferowania niż mogłoby się nam wydawać! Mowa oczywiście o dyniach, które oprócz bycia przepysznym warzywem, stały się także głównym punktem odniesienia dla miejsca, jakim jest Dynioland. Jeżeli nigdy nie słyszeliście o tym miejscu, to nadszedł właśnie czas na krótkie przedstawienie wam tej świetnej dla rodzin z dziećmi lokacji! Czytajcie dalej, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym miejscu!

Sprawdź również:
Gdzie na weekend z Warszawy z dzieckiem?

Dynioland to miejsce wręcz idealne dla rodzin z dziećmi, niezależnie czy planujecie piknik rodzinny, szybką wycieczkę szkolną czy też ciekawy sposób na spędzenie czasu wraz ze swoimi pociechami. W samym Dyniolandzie nie brakuje zróżnicowanej gamy atrakcji. Wasze dzieci na pewno docenią możliwość zobaczenia ogromnej dyni z odmiany Atlantic Giant. Rekordowe egzemplarze osiągały wagę niemal… 1 tony, lecz ta obecna w zbiorach Dynioland waży kilkadziesiąt kilogramów. Nie oznacza to tego, że nie robi ona wrażenia, szczególnie gdy dynie dostępne w sklepach są znacznie mniejsze!

dynioland dynia gigant atrakcje dla dzieci

Poza tym, na miejscu znajdziemy też minizoo, w którym mieszkają zwierzęta takie jak kury, kaczki, gęsi, króliki czy baranek, lecz to nie jedyne zoo na miejscu. Niedaleko czeka na was też… słomiane minizoo, w którym znajdziemy wykonane z suchej trawy konie, krowy czy słonie. To jednak nie wszystko! Zachęcamy was też do odwiedzenia słomianych labiryntów dla najmłodszych czy zakątka ziołowo-warzywnego, gdzie dowiecie się wielu ciekawych informacji o tym, co daje nam matka ziemia!

slomiane zoo dynioland atrakcje dla dzieciNa szczególną uwagę zasługują też zajęcia dla grup prowadzone przez cały rok. W zależności od pory roku są one całkowicie inne. Dostępne możliwości to:

  • Wiosna – zajęcia z zielarzem w ogródku ze ścieżką sensoryczną
  • Lato – Lato w Dyniolandzie
  • Jesień – edukacyjne wycieczki dyniowe
  • Zima – warsztaty z tworzenia ekoprezentów

Sami widzicie – zabawa, jaka tu na was czeka, może przyjąć przeróżną postać!

Warto też zajrzeć na wystawę rzeźb warzywno-owocowych wykonanych przy pomocy techniki carvingu. Oczywiście główną rolę odgrywa ty dynia, jednak nie brakuje tu także innych warzyw i owoców! Przy wyjściu warto też zahaczyć o sklepik z pamiątkami z Dynioland! Znajdziemy tu przeróżnie rękodzieła artystyczne, zabawki drewniane lub malowane tykwy.

sklep z pamiątkami dynioland atrakcje dla dzieci

Dynioland – godziny otwarcia

Indywidualni turyści mogą odwiedzać Dynioland w każdy weekend w następujących godzinach:

  • sobota i niedziela: 11:00 – 18:00

Dokonanie wcześniejszej rezerwacji nie jest koniecznie.

dynioland atrakcje dla dzieci

Lokalizacja Dynioland – Wieliszew

Dynioland znajdziemy w Wieliszewie na ulicy Willowej. Dokładną mapę tej atrakcji znajdziecie poniżej.

Sprawdź też:

Mazowsze – atrakcje dla dzieci