Dubaj – pogoda – temperatury zima

pogoda dubaj temperatury zimą opinie styczeń luty

Dubaj to miasto o bardzo gorącym klimacie, który dla Europejczyków może być bardziej przyjazny zimą niż latem.

 

Zjednoczone Emiraty Arabskie leżą w strefie klimatu zwrotnikowego kontynentalnego suchego, który w środkowej, pustynnej części kraju staje się skrajnie suchy. Na szczęście w Dubaju, położonym nad Zatoką Perską, upał jest nieco łagodniejszy, chociaż w miesiącach letnich temperatura i tak może przekraczać 50˚C! Morze Arabskie to w końcu jedno z najcieplejszych mórz świata. Tak wysokie temperatury sprawiają, że podróżujący z dziećmi powinni rozważyć wyjazd w te strony raczej w miesiącach zimowych, np. podczas ferii, kiedy nadal jest ciepło, ale znacznie łatwiej jest zwiedzać liczne atrakcje miasta.

Średnia temperatura powietrza w dzień w Dubaju w lipcu i sierpniu zbliża się do 40˚C. We wrześniu czy czerwcu oscyluje wokół 38 ˚C, a w kwietniu, maju, październiku czy listopadzie nadal wynosi ponad 30˚C. Choć w centrum miasta niemal wszystkie lokale gastronomiczne i instytucje publiczne posiadają klimatyzację (nawet przystanki autobusowe są klimatyzowane), to jednak trudno jest spędzać wiele czasu w takiej temperaturze, zwłaszcza z małymi dziećmi. A przecież w Dubaju jest tyle cudów do zobaczenia, chociażby najwyższy budynek świata Burj Khalifa, największa fontanna świata Dubai Fountain, wspaniałe Wyspy Palmowe, a także rewelacyjne aquaparki, parki rozrywki czy akwaria. Aby w pełni cieszyć się wszystkimi atrakcjami Dubaju z całą pewnością wystarczy mniej upalna pogoda, na którą można tutaj liczyć tylko w miesiącach zimowych. Średnia temperatura powietrza w dzień w styczniu i lutym wynosi tu 23˚C, w grudniu 25˚C, a w marcu 27˚C.

My odwiedziliśmy Dubaj w lutym, kiedy w Polsce temperatury wskazywały -10 C, na miejscu mieliśmy taką pogodę i szczerze Wam powiemy, że większych temperatur zupełnie nam nie było trzeba! Kąpiel w morzu również bez problemu (czytaj niżej).

Dubaj - temperatury w lutym:

Dubaj temperatury luty zimą opinie morze

Co więcej, w tym okresie temperatura wody oscyluje pomiędzy 21 a 27˚C, zatem pozwala wciąż cieszyć się morzem, plażami i innymi wodnymi atrakcjami. Jednocześnie w tym czasie nadal jest co najmniej 8-9 godzin słonecznych dziennie. Warto wziąć to pod uwagę, planując wczasy w Dubaju z dzieckiem.

Dubaj temperatura morza zimą opinie luty styczeń

Sprawdź również:

Zimowe wakacje z dziećmi w Dubaju [opinie]