Jest takie miejsce w Polsce, praktycznie nad samym morzem…

gdzie przenosimy się w zupełnie inny świat, świat natury, świat bajek, świat zwierząt, świat, w którym poświęcamy czas tylko sobie i swojej rodzinie...a przecież to jest najważniejsze podczas wspólnie spędzanych wakacji! Wspólnie spędzony czas!

To miejsce to Dolina Charlotty , położone na Pomorzu, blisko Ustki.

Cudowne miejsce, w którym się zakochaliśmy! Dolina Charlotty mieści się w Strzelinku w województwie pomorskim. Znana jest z wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych takich jak n.p. Festiwal Legend Rocka. W ogromnych amfiteatrze pomieści się bardzo duża ilość widzów. My wybraliśmy się tu w piękny, słoneczny jesienny weekend. Oczywiście zatrzymaliśmy się tu na noc w hotelu.

Dolina Charlotty opinie i atrakcje dla dzieci

Dolina Charlotty oferuje różne formy noclegów. Do wyboru są pokoje hotelowe w bardzo dużym budynku , ma chyba cztery piętra, domki na drzewach (chyba każdy z nas marzy o spędzeniu choćby jednej nocy w takim domku) i pensjonaty oraz tańsza forma wypoczynku - pole namiotowe :).

dolina charlloty opinie atrakcje (3)

My spaliśmy w pokoju na trzecim piętrze. Z bardzo dużego tarasu mieliśmy cudowny widok na tutejsze wielkie stawy , w których można łowić ryby! Każdy pokój wyposażony jest w leżaki. Cudnie było napić się kawy spoglądając na piękne przyrody i "leżakując" ;-)

dolina charlloty opinie atrakcje (3)

Pokoje piękne, przestrzenne. Łóżka bardzo wygodne. Na biurku czajnik, herbatka, kawka, wody do picia.Co zwróciło moją uwagę na korytarzu- tabliczki przy apartamentach!! Złote tabliczki, z których dowiemy się kto ze znanych osób spał w tym apartamencie! Genialny pomysł!

dolina charlloty opinie atrakcje (4)

Sala zabaw dla dzieci śliczna, bardzo duża, zabawek dużo, kilka stolików do rysowania , no wszystko co dzieciakom potrzebne do zabawy! Sala zadbana, rano zabawki posprzątane, poukładane, aż miło wejść.

sala zabaw dla dzieci dolina charlloty

Na korytarzu unosi się cudowny zapach. Tak można wypoczywać... Na samym dole hotelu siłownia, strefa SPA , baseny, łaźnie, sauny... Bardzo spodobało mi się w łaźni o wilgotności ok 60 % i 60 stopni Celsjusza. W saunie też super, ale lepiej się czułam w łaźni. W hotelu znajduje się też kręgielnia i rockowy pub a także restauracja.  Wykupując dobę hotelową mamy zapewnione śniadania i obiadokolacje w formie bufetu szwedzkiego. Piersi z kurczaka nadziewane serem feta i szpinakiem, wędzone rybki , pyszne ciasta to tylko niektóre z dań, które miałam przyjemność spożywać podczas pobytu. W samej restauracji także malutki kącik dla dzieci. Po tak obfitym posiłku w postaci bufetu szwedzkiego nic tylko wyjść na świeże powietrze i spalić kalorie...

A są tu tereny do zwiedzania! Do samego ZOO położonego w Dolinie Charlotty idzie się około 10 minut piechotą od hotelu! Ale taki spacer to sama przyjemność, bo idzie się wzdłuż pięknych budynków jak n.p. restauracja Gościniec (gdzie odbywają się także wesela) położonych nad samą wodą. Cudownie odbijają się w lustrze wody!

dolina charlloty opinie atrakcje (1)

Oczywiście istnieje możliwość skorzystania z rowerów wodnych i kajaków. Dalej stajnia. Przejazdy bryczką, jazdy konno czy kucykiem to tylko niektóre z atrakcji. Obok fokarium. Po drodze spotkaliśmy jeszzce osły :)  No i dotarliśmy. Kasa, a w niej miła, uśmiechnięta pani zaprasza nas do ZOO!

zoo kraina bajek dolina charlloty opinie (6)

Moim zaskoczeniem było to, że zwierzęta w tym ZOO mają bardzo duże tereny- wybiegi. Spotkaliśy tu zebry, kangury , wielbłąda a nawet spotkałam się oko w oko z olbrzymim żubrem! Płochliwe sarenki biegały za płotem i jakże podobne do szczura nutrie pływały u mych stóp!

zoo kraina bajek dolina charlloty opinie (4)

Kraina Bajek

Zanim odwiedziłam Dolinę Charlotty, czytałam, że jest tu też Kraina Bajek. Byłam pewna, że to po prostu odrębne miejsce z  wyrzeźbionymi z drewna postaciami z bajek. Ale nieee! Myliłam się ! Na miejscu okazało się, że te postacie z bajek można spotkać na terenie ZOO!

Co jakiś czas spotykaliśmy domek z konkretną bajką. Byliśmy u babci Czerwonego kapturka, odwiedziliśmy kota w butach a także Jasia i Małgosię. W każdym z tych domków czułam się jak jedna z tych postaci! Zobaczyliśmy nawet Królewnę Śnieżkę i jej krasnoludki, nawet zobaczyliśmy ich łóżeczka!

zoo kraina bajek dolina charlloty opinie (6)

Mało tego w każdym z domków cały czas można posłuchać bajek ! Mojej córce najbardziej spodobało się u krasnoludków , chyba te ich łóżeczka przykuły jej uwagę :) A ponieważ często czytamy razem książeczkę Czerwony Kapturek- chętnie też przyglądała się też wilkowi leżącemu w łóżku :)

zoo kraina bajek dolina charlloty opinie (6)

Mnóstwo śmiechu mieliśmy w pokoju krzywych luster, który odkryliśmy na terenie ZOO!  Jak ja się cieszę, że Panie na recepcji hotelu wręczają mapkę :) Przydała się ! Nagle dotarliśmy do baru, gdzie można zjeść coś na ciepło, napić się herbatki. I odkryliśmy tu przystań, z której można wyruszyć do kolejnego ZOO- wodne ZOO SAFARI

zoo kraina bajek dolina charlloty opinie (6)

W oczekiwaniu na łódź miło spędziliśmy czas na placu zabaw, położonym tuż przy barze. Wypłynęliśmy w "rejs" półgodzinny wokół wysepek . Na każdej wyspie mieszkają zwierzątka, małpki.

zoo kraina bajek dolina charlloty opinie (1)

Naszymi ulubieńcami stały się lemury! Cudne! Oswojone ze swym opiekunem, wskakiwały mu na ramię   i jadły z ręki. Ludzi też się nie boją, nie ufają ale mogłam stać obok lemurów! Kochane słodziaki!

Rejs łódką jest mega relaksujący!Wspaniałe widoki! Do tego pan przewodnik z ogromnym poczuciem humoru wspaniale opowiada o zwierzątkach! Widać, że lubi tą pracę! Takie boskie widoki można podziwiać z łodzi przez pół godzinki :) 

Pobyt w Dolinie Charlotty to było dla mnie jakieś magiczne przeniesienie się w zupełnie inny świat! Zupełnie zapomniałam o troskach i obowiązkach dnia codziennego! Pobyt tu przeniósł mnie do bajecznie pięknego miejsca, w którym mogłam obcować z przyrodą, spędzić wspaniale czas, wypocząć.