Dojazd do LEGOLAND® Billund – tanie loty i trasa samochodem

Dojazd do Legoland Billund w Danii

LEGOLAND® Billund Resort to pełna rodzinnych atrakcji okolica. Najważniejszym magnesem przyciągającym miliony turystów jest oczywiście LEGOLAND®, jednak nie należy zapominać o pozostałych atrakcjach takich jak: park wodny LALANDIA® czy GIVSKUD SAFARI. Również okoliczne miejscowości potrafią zachwycić swoją architekturą. Kluczową kwestią pozostaje jednak dojazd - sprawdźmy zatem najlepsze trasy i możliwości dotarcia do Billund w Danii.

Jak dojechać do LEGOLAND Billund?

Opcja pierwsza to przejazd samochodem. Dla przykładu trasa Warszawa - Billund liczy ponad 1100 km i wiedzie przez okolice Berina i Hamburga. Biorąc pod uwagę dostępność autostrad na całej trasie, przejazd nie powinien być męczący, mimo wszystko odległość jest nie mała. Z innych miast trasy mogą być bardziej lub mniej korzystne.

Czytaj relację z wycieczki samochodowej do LEGOLAND (koszty)

Poniżej trasa Warszawa-Billund (Dania):

Tanie loty do LEGOLAND Billund

Jeśli interesuje Was wycieczka do LEGOLANDU, najwygodniejszą formą transportu będzie oczywiście przelot samolotem. Wejście do LEGOLANDU znajduje się zaledwie kilkaset metrów od wyjścia z lotniska Billund. W chwili obecnej bezpośrednie tanie loty oferuje Wizzair na trasie Gdańsk-Billund, a także na trasie Warszawa-Billund (z lotniska Chopina). Dodatkowo linie Ryanair oferują bezpośrednie połączenie Poznań-BillundCeny biletów rozpoczynają się od 119 pln w jedną stronę z Gdańska i 89 zł z Warszawy, jednak niekiedy można znaleźć promocję na bilety nawet w cenie 39 pln! Niestety z pozostałych miast musielibyśmy sprawdzać połączenia z przesiadkami przez inne miasta, co czasami nie jest też złym rozwiązaniem. W takim wypadku warto sprawdzić aktualne połączenia z lotniska Billund (na ich oficjalnej stronie), a z naszego miasta poszukać tanich połączeń do jednego z takich miast np. Oslo czy Londyn Stansed. Oczywiście można sprawdzić również promocje regularnych linii lotniczych.  

samolotem do Legoland Billund tanie połączenia

Do Billund promem przez Szwecję

To bardzo ciekawa alternatywa, szczególnie dla osób, które chciałyby trochę więcej zasmakować oferty turystycznej Skandynawii. A zdecydowanie warto! Z Gdyni do Karlskrony dwa razy dziennie odpływają promy pasażerskie Stena Line, na które spokojnie wjedziecie własnym samochodem. Samo przepłynięcie promem z rozrywką i wyśmienitym jedzeniem na pokładzie jest już atrakcją samą w sobie -zobacz info o rejsach rodzinnych do Szwecji.. Jeśli wybierzecie opcję przepłynięcia nocą, rano wypoczęci wyruszacie w dalszą drogę. Jeśli macie czas, to gorąco polecamy zwiedzanie Karlskrony, ale jeszcze bardziej okolicznego miasta i zamku w Kalmarze, parku rozrywki na wyspie Olandia, czy huty szkła Pukeberg.

Jak dojechać do Legolandu w Danii (Billund)

Jeśli jednak chcecie zmierzać bezpośrednio w kierunku Billund, czeka na Was 500 km przyjemnych tras otoczonych skandynawskimi plenerami. Kolejną atrakcją po drodze będzie przejazd najdłuższym mostem w Europie – ten łączący Szwecję z Danią (Malmo-Kopenhaga) składa się z mostu o długości 8 km, dodatkowo 4 km sztucznej wyspy z której wjedziecie do podwodnego tunelu o długości 3,5 km. Ta przyjemność kosztuje 46 Euro. Naszym zdaniem warto zatrzymać się choć na jeden dzień w Kopenhadze, obok której będziecie przejeżdżać. To piękne miasto zachęca architekturą, ale też najstarszym parkiem rozrywki na świecie czyli Tivoli. Oczywiście trasę Karlskrona-Billund możecie pokonać bezpośrednio bez przystanków – zajmie to Wam ok. 5 godzin.

Przeczytaj koniecznie  LEGOLAND taniej - czyli jak zaplanować wyjazd?