Rodzinne białe szaleństwo w Rokytnicach nad Jizerą wciąż trwa!

Zostały jeszcze dwa słoneczne weekendy, podczas których możecie cieszyć się z jazdy na nartach. Świetną ofertę przygotował piąty co do wielkości ośrodek narciarski w Czechach Rokytnice nad Jizerą.

wyciąg narciarski Czechy rodzinne atrakcje opinie

Czechy – Rokytnice – ceny skipassów

Od połowy marca w Rokytnicach obowiązują nowe ceny karnetów. Ceny jednodniowych skipassów spadają z 720 koron (ok. 120 zł) do 400 koron (ok 67 zł) w najbliższy weeekend i zaledwie do 300 koron (50 zł) w ostatni tydzień marca! Specjalne ofert dostępne są wyłącznie online.

Ośrodek Rokytnice, położony w samym sercu Karkonoszy, zaledwie 25 km od Szkalrskiej Poręby może pochwalić się 17 kilometrami tras o różnym stopniu trudności, co czyni go idealnym miejscem dla rodzinnego wypoczynku. Rokytnice nad Jizerą tworzą w sumie dwa kompleksy narciarskie: Horní Domky oraz Studenov . Obecnie z uwagi na wyższą temperaturę i mniejsze zasoby śniegu szusować można wyłącznie w ośrodku Horní Domky.

gdzie na narty wiosną rodzinne atrakcje wyciąg narciarski wiosną opinie

Trasy nie są tu zbyt trudne, a okolica piękna i malownicza. Warto wiedzieć, że to jedyny ośrodek narciarskich w Czechach, w którym przewyższenie pomiędzy dolną stacją a górną wynosi 700 m, a trasy zjazdowe w najszerszym miejscu mają 100 metrów.

W Horní Domky działają w sumie dwa wyciągi krzesełkowe. Na szczyt Łysej Góry wjedziecie 4-osobową kanapą, będącą jednym z najdłuższych wyciągów w całych Czechach. Z jej wierzchołka zjeżdża się piękną szeroką nartostradą – najdłuższą w Czechach!, bądź czerwoną trasą FIS. Mniejsze wyciągi znajdujące się w niższych partiach ośrodka obsługują łatwiejsze niebieskie trasy przeznaczone dla początkujących narciarzy. Przy dolnej stacji zlokalizowano szkółkę narciarską, serwis narciarski, sklep sportowy oraz wypożyczalnię sprzętu. Tu także znajdziecie kasy biletowe.

rodzinne atrakcje dla dzieci Czechy wyciąg narciarski czy warto opinie

gdzie z dzieckiem na narty wiosną atrakcje opinie

Narciarski pobyt w Rokytnicacah to także miłe doznania kulinarne. Na stokach znajduje się kilka przyjemnych bufetów (np. U Zalomeného oraz Kaprun Kaprun) zlokalizowanych w drewnianych chatach. Szczególnie godna polecenia jest legendarna karkonoska chata Dvoračky oraz jej sąsiadka Štumpovka, gdzie można skosztować regionalne przysmaki: utopence – czyli marynowane parówki z warzywami przyprawione na ostro czy knedliki z gulaszem bądź w wersji na słodko z jagodami i śmietaną. Z tarasu przy Dvoračky rozciąga się wspaniała rozległa panorama na okoliczne szczyty.

Więcej informacji: Skiroky.cz.

marzec gdzie na narty z dzieckiem Czechy Rokytnice opinie

atrakcje dla dzieci w Rokytnicach wyciąg narciarski Czechy wiosną opinie

Lokalizacja: