Bony 1000 plus – na wakacje w Polsce [AKTUALNE INFORMACJE]

1000 plus bony turystyczne

Ministerstwo Rozwoju wraz z Polską Organizacją Turystyczną pracują nad wdrożeniem programu 1000 plus, który w czasach koronawirusa ma wesprzeć polską turystykę. Kto skorzysta z bonów i jak będą działać? ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY 11.05.2020

Pandemia koronawirusa nie oszczędza większości branż, jednak turystyka cierpi chyba najdotkliwiej. Wstrzymany ruch lotniczy na świecie, zamknięte hotele, odwołane wycieczki i imprezy – na szczęście pojawia się choć drobne światełko w tunelu, którego od tygodni wypatrują nie tylko organizatorzy i agenci turystyczni, ale też sami podróżujący.

1000 plus + bony turystyczne wakacje

Program 1000 plus – od kiedy?

Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, tak mówi na temat programu 1000 plus: “Mam nadzieję, że do dwóch tygodni ogłosimy jego założenia. Myślę, że konsultacje z branżą turystyczną powinny już ruszyć za tydzień, a w pierwszej połowie maja program będzie znany wszystkim. Konsultacje rozpoczną się, gdy tylko projekt będzie zatwierdzony na szczeblu rządowym”. Wszystko wskazuje na to, że program nie zostanie uruchomiony wcześniej niż jesienią. 

Kto skorzysta z bonów 1000+?

Każde wsparcie dla sektora turystycznego jest obecnie na wagę złota. Dlatego cała branża z niecierpliwością wyczekuje szczegółów dotyczących rządowego programu. Na tym rozwiązaniu skorzystają właściwie wszystkie podmioty świadczące usługi turystyczne, ale też ich odbiorcy, czyli turyści. 1000 zł to duże wsparcie przy organizacji rodzinnych wakacji w Polsce

W maju Miniter Emilewicz zdradziła nieco więcej szczegółów dotyczących bonów turystycznych 1000 plus:

„Będziemy chcieli, żeby pracodawcy mogli taki bon zafundować swoim pracownikom. Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców (…) dlatego w tym roku ten bon będzie w 90 proc. sfinansowany z budżetu państwa, 10 proc. to wkład własny pracodawcy” – powiedziała Minister Jadwiga Emilewicz.”

  • bon turystyczny ma być przeznaczony dla pracowników, którzy zarabiają poniżej przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

Sprawdź:
Sprawdzone miejsca na wakacje z dzieckiem w Polsce

Realizacja bonów 1000 plus – szczegóły

Podróże w kraju czy zagranicą? Nie ma jeszcze wielu szczegółów na ten temat tego, jak dystrybuowane będą bony 1000 plus, ale wiadomo już, że będzie można wykorzystać je podczas zakupu usług turystycznych realizowanych w Polsce, a nie poza granicami kraju.  

Przedmiot zakupu. Zgodnie z tym, co w wywiadzie dla Radia Maryja powiedziała Jadwiga Emilewicz, bony o wartości 1000 złotych klienci firm turystycznych będą mogli wydać na wycieczki, hotele lub inne wydarzenia związane z turystyką.

Polacy a podróżowanie po Polsce?

Bony 1000 złotych  mają pobudzić popyt na usługi turystyczne w Polsce.  Czy w takim razie bony uratują przed poważnym kryzysem polską turystykę? Czy zwrócą uwagę Polaków na bogactwa, które kryje krajowa turystyka, i dadzą impuls do podróżowania po Polsce? To okaże się w najbliższych miesiącach. A Wy co myślicie? Czekamy na Wasze komentarze.

Zobacz też:

>> Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce <<