Filmpark Babelsberg Poczdam

Babelsberg Berlin park rozrywki opinie

Park tematyczny tuż pod Berlinem, utworzony w historycznym dla kina miejscu. Poznajcie wszystkie sekrety mistrzów filmowej iluzji i zobaczcie niesamowite pokazy.

Jeśli kochacie kino, pokochacie także ten park rozrywki. Działa w ścisłym związku z mieszczącym się tuż obok studiem Babelsberg – najstarszym studiem filmowym na świecie, istniejącym od 1911 roku. W nim zaczynała karierę Marlena Dietrich, swoje filmy kręcili Hitchcock, Polański czy Tarantino. Tutaj powstawały produkcje z udziałem największych gwiazd – Toma Cruise’a, Brada Pitta i wielu, wielu innych. Filmpark to część ogromnego kompleksu nazywanego Medialnym Miasteczkiem, w którym swoje siedziby mają również znaczące studia radiowe i firmy związane z mediami.

Babelsberg Berlin godziny otwarcia dojazd

Zwiedzając Filmpark, można poznać plan filmowy „od kuchni”, dowiedzieć się, jak powstają efekty specjalne, zobaczyć interesujące dekoracje i wystawy, zrozumieć, na czym polega praca reżysera, operatora, scenarzysty, charakteryzatora i wielu innych osób odpowiedzialnych za film. Zwiedzanie uzupełnić może audioprzewodnik, który jest do wypożyczenia przy wejściu. To skarbnica nietuzinkowych historii. Zobaczymy zatem filmowe atelier, baśniowe orientalne dekoracje z filmu Skarby Sułtana, Średniowieczne Miasto (w którym odbywają się halloweenowe Noce Horroru), Uliczkę z Dzikiego Zachodu, Aleję Gigantów z różnymi kinowymi potworami, Chatkę Baby Jagi z filmu Jaś i Małgosia czy Smoka Szczęścia z filmu Niekończąca się Opowieść III. Można też zwiedzać z przewodnikiem plany filmowe poza Filmparkiem, w studiu Babelsberg, gdzie przygotowano m.in. wystawę oryginalnych rekwizytów z filmu Obrońcy Skarbów w reżyserii Goerge’a Clooneya.

Filmpark Babelsberg opinie atrakcje

Park posiada ogromne walory edukacyjne, ale jednocześnie zapewnia ciekawą rozrywkę. Dzieciom na pewno spodoba się bajkowy ogród Panama nawiązujący do powieści Janoscha, wystawa dekoracji z bajki Piaskowy Dziadek oraz plac zabaw "Dżungla", którego strzeż King Kong. Nie mogło też zabraknąć wielkoformatowych projekcji filmowych w kinie 4D. Natomiast w Babelsberg Dome – wielkiej niebieskiej kuli – można uczestniczyć w interaktywnej grze w technologii 5D-XD. Ciekawostką jest swoisty dom strachów Dock 8 zlokalizowany w łodzi podwodnej. Zastosowane w nim efekty specjalne rodem z filmu robią spore wrażenie.

rodzinny park rozrywki Babelsberg Poczdam opinie

Osobną atrakcję stanowią spektakularne pokazy. Warto wybrać się na interaktywne show „Trzej Muszkieterowie – making of” nawiązujące do filmu z Orlando Bloomem, zobaczyć występy kaskaderów pełne efektów pirotechnicznych i pościgów, wziąć udział w quizie „Zwierzęta przed kamerą”, a także poznać tajemnice studia telewizyjnego i samemu wcielić się w jedną z ról.

Filmpark Poczdam weekend z dzieckiem Berlin

Poza tym działa tu restauracja „Prinz Eisenherz” w stylu średniowiecznej rycerskiej karczmy z dekoracjami z filmu Książe Waleczny oraz multifunkcjonalna nowoczesna hala widowiskowa o nazwie Metropolis (nawiązującej do słynnego filmu nakręconego w studiu Babelsberg w 1927 roku).

Sprawdź również: Berlin - atrakcje dla dzieci

Filmpark Babelsberg Niemcy atrakcje dla dzieci

Godziny otwarcia Filmpark Babelsberg Poczdam

Park jest czynny od kwietnia do listopada.

Od kwietnia do września otwarty jest w godzinach 10.00-18.00, poza pojedynczymi dniami, w których jest zamknięty ze względu na realizacje produkcji filmowych.

W październiku i w pierwszym tygodniu listopada park otwarty jest w godzinach 10.00-17.00.

Ceny biletów Filmpark Babelsberg Poczdam

Dzieci do lat 3 – wstęp wolny

Dzieci od 4 do 16 lat – 15 euro

Dorośli – 22 euro

Niepełnosprawni – 15 euro

Bilet rodzinny ( 2 dorosłych + do 3 dzieci od 4 do 16 lat) – 65 euro

Bilet zapoznawczy (ważny 3 godziny przed zamknięciem parku) – 15 euro

Audioprzewodnik (jęz. polski, niem., ang. lub franc.) – 4 euro

Parking – 3 euro/dzień

Filmpark Babelsberg Berlin dojazd ceny biletów

Nocleg

Zarówno w Berlinie, jak i w Poczdamie mamy do wyboru bogatą ofertę noclegową. W stolicy Niemiec, z której można dotrzeć do Babelsberg koleją w kilkadziesiąt minut, znajdziemy zarówno budżetowe hostele, jak i luksusowe hotele. W samym Poczdamie, który również ma turystom wiele do zaoferowania, można skorzystać z usług rodzinnego pensjonatu 1900 Anno Hotel Bablesberg, który mieści się w zabytkowej willi z ogrodem. Oddalony jest od Filmparku o około 5 minut jazdy samochodem. 3-osobowy pokój kosztuje tu od 378 zł za noc. Równie blisko Filmaprku znajduje się 3-gwiazdkowy hotel Filmhotel Lili Marlene, którego wystrój inspirowany jest kinem. Za 3-osobowy pokój ze śniadaniem wliczonym w cenę trzeba zapłacić tu co najmniej 463 zł.

Dojazd

Filmpark leży pod Berlinem, na terenie Poczdamu, w dzielnicy Babelsberg. To niecałe 600 km od Warszawy. Bardzo łatwo można dotrzeć tu z Polski samochodem, kierując się autostradą A2 na Berlin. Po przekroczeniu granicy trzeba kontynuować jazdę niemiecką autostradą A12 aż do Berlina, gdzie należy wjechać na zewnętrzną autostradę miasta – A10. Gdy już miniemy Berlin i dojedziemy do węzła 14-Ludwigsfelde Ost, musimy wjechać na drogę B101 w kierunku Teltow. Po kilku kilometrach zjeżdżamy na drogę L40 w kierunku Poczdamu, a po kilku kolejnych w Friedenstraße, a potem na rondzie w Großbeerenstraße i za kilka minut jesteśmy na miejscu.

Polecamy: 20 najlepszych parków rozrywki

Do Filmparku można także dotrzeć z Berlina koleją S-Bahn S-7. Można wysiąść na stacji "Babelsberg" i potem przesiąść się na jeden z autobusów – 601 lub 690, które zatrzymują się na przystanku „Filmpark”, albo na stacji „Griebnitzsee“ i dojść do parku pieszo (około 15 minut). Autobusy 601 lub 609 odjeżdżają też z dworca głównego w Poczdamie (Hauptbahnhof).

Filmpark Babelsberg

Großbeerenstraße 200
D-14482 Potsdam