Arkonka Szczecin

basen Arkonka Szczecin rodzinne atrakcje

Zajmujący ponad 7 ha kompleks rekreacyjny Arkonka w Szczecinie to jedna z najciekawszych atrakcji miasta – doskonałe miejsce do wypoczynku i uprawiania sportu pośród wspaniałej przyrody.

Nazwa obiektu wzięła się od Lasu Arkońskiego, na terenie którego się znajduje. Można tu korzystać z basenów, boisk sportowych, punktów gastronomicznych i mnóstwa atrakcji dla dzieci. Odbywa się tu też sporo imprez dla rodzin. Arkonka nazywana bywa „Szczecińską Majorką”, co tylko potwierdza, że odwiedzający goście świetnie się tu czują. Warto też zwrócić uwagę na niskie ceny biletów – normalny na cały dzień kosztuje jedynie 10 zł, ulgowy 5 zł, dzieci do 13. roku życia płacą tylko 1 zł, a dzieci do 6. roku życia mają wstęp darmowy.

atrakcje dla dzieci basen Arkonka Szczecin

Atrakcje Arkonka Szczecin

Na miłośników wodnej zabawy czekają w Arkonce 4 niecki basenowe o łącznej powierzchni ponad 8000 m2. Ich głębokość waha się od 40 do 180 cm. Basen sportowy o długości 25 m posiada 6 torów, w pozostałych basenach rekreacyjnych znajdują się gejzery, masażery, jeże wodne, sztuczne wyspy, parasole wodne i zabawki. W największym, nazywanym „Morzem” (blisko 5000 m2) działa też wodny plac zabaw oraz fontanny, z których największa wyrzuca wodę na wysokość aż 15 m. Są też 3 zjeżdżalnie o łącznej długości 87 m, w tym rodzinna, falowana i ekstremalna o nazwie Kamikadze. Świetną zabawę zapewnia też rwąca rzeka o długości 59 m.

kompleks basenowy zachodniopomorskie Szczecin opinie

Na terenie kompleksu jest też sporo innych obiektów sportowych – korty do tenisa i badmintona, siłownia pod chmurką, boiska do siatkówki, sztuczna plaża i skatepark, na terenie którego zimą działa lodowisko z taflą o powierzchni 1000 m2. Maluchom na pewno spodoba się plac zabaw. W Arkonce jest mnóstwo miejsc do odpoczynku, dużo zieleni i ogromny ogólnodostępny grill. Działają tu także restauracje i bary.

atrakcje dla dzieci Arkonka lodowisko

Godziny otwarcia Arkonka Szczecin

Baseny czynne są od 1 czerwca do 2 września

czerwiec-lipiec

poniedziałek-czwartek – 10.00-20.00

piątek-niedziela – 10.00-21.00

sierpień

poniedziałek-niedziela – 10.00-20.00

Poza sezonem kompleks czynny od poniedziałku do niedzieli od 10.00 do 18.00

Lodowisko czynne przez cały tydzień od grudnia do końca lutego w godzinach 9.00 do 21.00.

baseny aquapark Arkonka Szczecin opinie

Kompleks Rekreacyjno-Basenowy Arkonka

ul. Arkońska 30A

71-47- Szczecin

Czekamy na Wasze opinie o basenach Arkonka!

Zobacz również: Najlepsze Aquaparki w Polsce!