PGE Narodowy Warszawa-zwiedzanie i atrakcje

Niezwykła gratka dla wszystkich miłośników piłki nożnej i nie tylko. Można poznać atmosferę największych sportowych wydarzeń i poczuć się jak prawdziwa piłkarska gwiazda. Największy stadion w Polsce otwiera przed Wami swoje drzwi.

Sprawdź koniecznie: warszawa-z-dzieckiem-Smart-Kids-2023

Wielu małych chłopców, a coraz częściej także i dziewczynek, marzy o karierze piłkarskiej na miarę Roberta Lewandowskiego, Cristiano Ronaldo czy Leo Messiego. Ale zanim zrealizują swoje marzenia, mogą odwiedzić największą w Polsce świątynie futbolu – mogący pomieścić niemal 60 tysięcy widzów PGE Narodowy w Warszawie. Nie każdy miał okazję być na nim podczas meczów EURO 2012 i reprezentacji Polski, lub zobaczyć jedyny w swoim rodzaju mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Siatkówce, ale każdy może odwiedzić go poza wielkimi wydarzeniami sportowymi, korzystając z jednej z wytyczonych tras.

Zwiedzanie i Wycieczki po PGE Narodowym

Na odwiedzających PGE Narodowy indywidualnie czeka aż sześć zróżnicowanych tras, które pozwolą poznać go od każdej strony. Są specjalne trasy dla najmłodszych, starszych, pasjonatów historii i piłki nożnej. Można także zobaczyć stadion w pełnej okazałości z punktu widokowego.

rodzinne atrakcje PGE Narodowy Warszawa

Trasa PGE Narodowy dla juniora

Trasa przygotowana z myślą o dzieciach do 6-go roku życia. Można odwiedzić szatnie zawodników, pograć w piłkę i zabawić się w poszukiwania skarbu na trybunach. Maluchy zwiedzają stadion pod opieką animatora.

Trasa "Piłkarskie emocje"

Możesz poczuć się jak największe gwiazdy futbolu – zasiądziesz na ławce rezerwowych i wejdziesz na płytę stadionu, a potem zobaczysz salę konferencyjną, w której zawodnicy i trenerzy udzielają wywiadów po meczu.

Trasa "Poczuj się jak VIP"

To opcje dostępne przy trasie "Piłkarskie emocje" wraz z dodatkowymi atrakcjami, takimi jak zwiedzanie strefy VIP z eleganckimi lożami.

Trasa "Dotknij historii"

Podczas tej wycieczki poznasz historię PGE Narodowego, ale również jego poprzednika – stojącego w tym samym miejscu Stadionu Dziesięciolecia. Cofniesz się jeszcze dalej w przeszłość, dowiadując się wielu ciekawostek.

Trasa „Znani i Lubiani”

Tutaj twoim przewodnikiem będzie słynny dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek. Przemierzysz najbardziej rozbudowaną trasę, a potem będziesz musiał zdać się na swojego przewodnika, który zna mnóstwo anegdot o największych sławach w historii piłki nożnej i umie przekazać je w bardzo interesujący sposób.

Trasa PGE Narodowy dla seniora (dostępna od marca 2019)

Łatwy i szybki dostęp do najważniejszych miejsc na stadionie, jak strefa zawodnicza, płyta stadionu, Trybuna Medialna czy loża VIP. Zwiedzanie bez zmęczenia.

 

Stadion Narodowy Zwiedzanie

Poza zwiedzaniem PGE Narodowy oferuje wiele dodatkowych atrakcji. Na promenadzie wokół stadionu przebiega Aleja Gwiazd Piłki Nożnej z wmurowanymi tablicami z brązu z odciskami stóp najwybitniejszych polskich piłkarzy, jak Zbigniew Boniek, Włodzimierz Lubański czy Kazimierz Deyna. Obok znajduje się też pomnik najsłynniejszego trenera w historii Polski - Kazimierza Górskiego. W sezonie letnim na stadionie można przejechać się tyrolką - ponad 50 m nad ziemią z prędkością 60 km/h, a tuż przy obiekcie pościgać się na gokartach na jedynym w Warszawie asfaltowym torze Kartingowy Narodowy. W okresie zimowym czeka cała masa atrakcji z lodowiskami na czele w ramach projektu Zimowy Narodowy. Poza tym na stadionie można zorganizować urodziny dla dzieci. Nie mówiąc już o meczach kadry piłkarskiej, dziesiątkach koncertów największych gwiazd, targach i innych wydarzeniach sportowych, którego odbywają się tu co chwila.

atrakcje dla dzieci PGE Narodowy Warszawa

Sprawdź co czeka na Ciebie; Zimą na Narodowym

fot. PGE Narodowy w Warszawie