Atlasy Super Wings dla małych podróżników [PATRONAT]

Najnowsze książki z uwielbianej przez dzieci serii Super Wings będą dla nich okazją, żeby poznać inne kraje, kulturę i zwyczaje, a także faunę i florę różnych części świata. Tym razem sympatyczne samoloty Super Wings zabiorą dzieci w  fascynującą podróż przez kraje Afryki oraz Australii i Oceanii, na pełną emocji wyprawę do Ameryki Północnej i Południowej, egzotyczną wycieczkę do państw Azji i na odkrywcze zwiedzanie krajów Europy. 

Sprawdź aktualne promocje >>tutaj<<

Afryka, Australia i Oceania to fascynująca wyprawa przez gorące kontynenty. Podczas lektury dzieci będą miały okazję poznać niezwykłe miejsca, budowle i egzotyczne zwierzęta. Co to jest pustynia, gdzie znajdują się piramidy, w jakich częściach świata żyją kangury i emu? Dzięki tej książce dzieci przekonają się, jak wiele fascynujących budowli oraz stworzeń można spotkać w Afryce czy w Australii i Oceanii.

Wyprawa do krajów Ameryki Północnej i Południowej wzbogaci wiedzę maluchów o informacje, gdzie leżą Nowy Jork i Vancouver. Atlas Ameryka Północna i Południowa przybliży dzieciom słynne budowle, m.in. Statuę Wolności oraz lokalne tradycje i zwyczaje, jak np. karnawał w Rio i wyścigi psich zaprzęgów.

Lektura książki Azja również zachwyca niezwykłymi faktami. Mali odkrywcy przekonają się, jakie ogromne rzeczy można podziwiać na tym niezwykłym kontynencie – Wielki Mur Chiński, Kolej Transsyberyjską, niesamowite miasto Tokio i wiele innych. Jak ubierają się Hindusi i jaki pojazd jest najpopularniejszy w Tajlandii? Tego mali czytelnicy dowiedzą się z książki Azja.

atlasy dla dzieci super wings mapy

Z kolei atlas Europa dostarczy wielu ciekawostek na temat zabytków i kultury wielkich miast – takich jak Paryż czy Londyn. Z czego powstaje marcepan, co to jest kilt? Po zapoznaniu się z atlasem Europy mali wielbiciele samolotów Super Wings bez trudu odpowiedzą na te pytania.

Książki są pełne ciekawych ilustracji, a wiedza podana jest w atrakcyjnej formie ciekawostek. Zabawę urozmaicają kolorowe mapy oraz fantastyczne naklejki. Każdy tytuł to sposób na wzbogacenie wiedzy, rozbudzenie pasji podróżniczej i zainteresowań dziecka.

Patronat nad książkami objęli: TVP ABC oraz portal Dzieckowpodrozy.pl Książki ukazały się nakładem wydawnictwa AMEET.