Krynica Zdrój– Parkowa Góra – atrakcje dla dzieci

Park Zdrojowy Krynica Zdrój

Królująca nad Krynicą-Zdrojem Parkowa Góra już od ponad 200 lat jest miejscem rekreacji i rozrywki. Ciekawe atrakcje znajdą tu też dla siebie dzieci.

Krynica-Zdrój jest jednym z najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce. Tutejsze źródła wód mineralnych i leczniczych cenione są na całym świecie. Jak przystało na ośrodek sanatoryjny, istnieją tu też wspaniałe miejsca do rekreacji, a najchętniej odwiedzany jest Park Zdrojowy na wysokiej na 742 m Parkowej Górze. Park został założony już w 1810 roku i do dziś zachował się oryginalny układ ścieżek spacerowych. Na obszarze 60 ha, w otoczeniu pięknej przyrody, znajdziemy wiele ciekawych atrakcji i zabytków.

Atrakcje dla dzieci Krynica Zdrój

​Atrakcje Park Zdrojowy Parkowa Góra Krynica Zdrój

Przez park prowadzą dwa szlaki turystyczne. Spacerując malowniczymi alejkami, natrafimy na jeziorka zwane Czaplimi Stawami. Największym z nich jest Staw Łabędzi, przy którym można spotkać wodne ptactwo. W innym miejscu zobaczymy dwie XIX-wieczne altany – „Wandę” i „Marzenie”, a na Michasiowej Polanie wybija źródełko wody mineralnej o nazwie „Bocianówka” z charakterystyczną figurką bociana z dzieciątkiem. Na uwagę zasługuje także Ławeczka Kraszewskiego z popiersiem pisarza z brązu, ufundowana w 1881 roku. Jeśli jednak ktoś nie ma ochoty na spacer, na szczyt Parkowej Góry wjeżdża kolej linowo-terenowa, uruchomiona już w 1937 roku, jako pierwszy tego typu obiekt w Polsce. Dowozi ona na górną stację, skąd można podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Niskiego i Sądeckiego, a przy dobrej pogodzie także i Tatr. Dzieciaki na pewno chętnie skorzystają z Rajskich Ślizgawek – dużej rynnowej zjeżdżalni, która powstała na miejscu istniejącego tu kiedyś toru saneczkarskiego. Są tu długie i ostre zjazdy oraz liczne spirale. Rodzice mogą zjeżdżać razem z maluchami. Obok działa Zjeżdżalnia Pontonowa, na której można poszaleć zjeżdżając na gumowych oponach po igielicie. Na szczycie jest też restauracja. Zimą funkcjonują tu trasy narciarskie, szkoły jazdy, przedszkole narciarskie i wyciąg taśmowy Sun Kid dla dzieci.

Ceny biletów Rajskie Ślizgawki i Zjeżdżalnia Pontonowa Parkowa Góra

1 przejazd – 4 zł
5 przejazdów – 15 zł
10 przejazdów – 20 zł