Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds Berlin

Najważniejsze osobistości z całego świata spotykają się w jednym miejscu, gdzie można zrobić sobie z nimi zdjęcie. Odwiedzając Muzeum Madame Tussauds w Berlinie, poczujecie się jak na wytwornym przyjęciu.

Każdy w dzieciństwie ma swojego idola, ale mało kto ma okazję go spotkać. W berlińskim Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds wszystko jest jednak możliwe, nawet jeżeli nasz idol jest… zrobiony z wosku. Na zdjęciu jednak tego nie widać, a później można pochwalić się rodzinie i znajomym. Na pewno niejeden się nabierze. Figury Madame Tussauds są bowiem wykonane niezwykle starannie i na pierwszy rzut oka naprawdę trudno dostrzec różnicę. Niezwykła dama, która z pochodzenia była Niemką, pierwszy gabinet otworzyła w Londynie już w 1835 roku. Wykonywać dokładne modele z wosku nauczyła się u szwajcarskiego lekarza, który potrzebował ich do nauki anatomii.

Muzeum Madame Tussauds Berlin rodzinne atrakcje

Atrakcje Madame Tussauds Muzeum Figur Woskowych Berlin

Jak przystało na prawdziwe gwiazdy, ich siedziba mieści się w samym centrum Berlina – na historycznej alei Unter den Linden. Zwiedzając muzeum, natrafimy na najbardziej znanych aktorów, muzyków i sportowców, dziennikarzy, prezenterów telewizyjnych i polityków. Mówiąc w skrócie – najbardziej wpływowe i popularne osobistości świata, również z przeszłości. Ciekawostką są postaci z filmów, nawet tych wymagających sporych umiejętności charakteryzatorskich, jak Gwiezdne Wojny czy Warcraft. Macie swoją ulubioną wokalistkę lub wokalistkę? Albo aktora? Bardzo prawdopodobne, że spotkacie ich tutaj. Czekają na Was m.in. George Clooney, Nicole Kidman, Johnny Depp, Angelina Jolie z Bradem Pittem, Michael Jackson czy Rihanna. Chcecie zrobić sobie zdjęcie z Leo Messim? Nie ma problemu. Tutaj nie odmówi Wam nawet książe William i księżna Kate. Ciekawe Myli się jednak ten, kto uważa, że wizyta w muzeum to jedynie zabawne spotkanie z celebrytami. Można tu zobaczyć też ważne postaci ze świata polityki, jak John F. Kennedy czy Winston Churchill, ale co ważniejsze, także znanych naukowców i artystów oraz ludzi, których historię znać powinien każdy, m.in. Annę Frank, Alberta Einsteina, Williama Szekspira czy Ludwiga van Beethovena. Może nasz maluch zainteresuje się którąś z tych wybitnych postaci i będzie chciał dowiedzieć się o niej czegoś więcej?

rodzinne atrakcje Niemcy Berlin

Zwiedzanie trwa około 1,5 godziny. Zainteresowanie jest jednak spore, więc jeśli nie chcecie czekać w kolejce, warto pomyśleć o kupieniu biletów wcześniej przez Internet.

Godziny otwarcia Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds Berlin

codziennie – 10.00-19.00 (ostatnie wejście o 18.00)
sierpień – 9.30-19.30 (ostatnie wejście 18.30)