MEGA MAKIETA KOLEJOWA-LOXX Miniaturowe Światy Berlin

makieta kolejowa Berlin atrakcje dla dzieci

Berlin można poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest wizyta w Miniaturowych Światach LOXX, gdzie zobaczyć można imponującą makietę.

Mieliście kiedyś wrażenie, że podczas zwiedzania coś Wam umyka? Nie możecie zapamiętać szczegółów, wydaje się Wam, że powinniście jeszcze raz rzucić okiem na jakiś zabytek, chcielibyście rozwinąć jakiś wątek przeczytany w przewodniku? A dzieciom jeszcze trudniej jest zapamiętać i zrozumieć przeznaczenie otaczających je wartościowych obiektów, zwłaszcza jeśli zwiedzają tak potężną metropolię jak Berlin. Ale nie martwcie się, nic straconego. LOXX Miniaturowe Światy to miejsce, które daje okazję poznania całej złożoności Berlina.

Niemcy Berlin atrakcje dla dzieci

Znacznie więcej niż makieta kolejowa...

Nazwa „Miniaturowe Światy” (niem. Miniatur Welten, ang. Miniature Worlds) jest nieprzypadkowa. Albowiem to nie tylko jedna z największych makiet na świecie (950 m2), to faktycznie małe odrębne światy, każdy ilustruje jakąś historię. Zmieniają się pory dnia, przejeżdżają samochody i pociągi, pada deszcz, światła gasną i zapalają się. Trzeba docenić kunszt modelarski, odwzorowanie jest bardzo realistyczne, co widać świetnie na przykładzie całej masy różnorodnych lokomotyw kolejowych – elektrycznych, spalinowych i parowych. To cała masa drobnych szczegółów, które tworzą jedną całość, tak jak Berlin tworzą miliony różnych ludzi i ich codzienne sprawy. Podczas zwiedzania makiety na twarzach dzieci, ale również dorosłych, na pewno nieraz pojawi się uśmiech, np. wtedy, gdy zobaczą miniaturowy samolot wzbijający się w powietrze. W Miniaturowe Światy można wpatrywać się godzinami, co chwilę odkrywając nową scenkę z życia miasta, jakąś sprzeczkę, jakąś stłuczkę, jakąś zabawną sytuację. Dlatego makietę można zwiedzać z przewodnikiem i raczej wątpliwe, żeby maluchy szybko się znudziły. Na gości czekają też niespodzianki, jak np. ukryta minifabryka czekolady, przy której można nacisnąć przycisk i otrzymać małą czekoladkę.

Loxx Miniaturowe Światy Berlin opinie atrakcje

Makieta częściowo znajduje się za szkłem, bardzo małe dzieci mogą korzystać z rozstawionych wokół minidrabinek i platform, aby lepiej widzieć. Miniaturowe Światy znajdują się w Alexa Shopping Center, niedaleko Alexanderplatz.

Godziny otwarcia LOXX Miniaturowe Światy Berlin

codziennie 10.00-20.00

Czytaj więcej o atrakcjach dla dzieci w Berlinie