Manufaktura Łódź: atrakcje dla dzieci w Experymentarium

Experymentarium Łódź atrakcje dla dzieci

Jeśli uważacie, że zdobywana w szkole wiedza nie ma żadnego przełożenia na codzienne życie, to  koniecznie musicie zmienić to myślenie i odwiedzić łódzkie Experymentarium w Manufakutrze. Gdzie jak nie tutaj przekonacie się, że nauka to nie tylko wzory, zakuwanie na pamięć i abstrakcyjne teorie największych mistrzów - to także świetna zabawa światem, który nas otacza! Sprawdźmy więc wszystkie atrakcje kryjące się na miejscu!

Sprawdź koniecznie: zoo-borysew-515x200-4-atrakcje dla dzieci

Łódzkie centrum nauki Experymentarium mieści się w największym w Polsce obiekcie handlowo-rozrywkowym, słynnej Manufakturze. Dzięki temu dojazd do niego jest łatwy, a planując wizytę, można także korzystać z wielu znajdujących się w pobliżu atrakcji. Już sama nazwa Experymentarium podkreśla, że najważniejsze są w nim doświadczenia pobudzające kreatywność. W ten sposób nauka staje się przyjemnością, a nie obowiązkiem. A dobrze wiecie o tym, że nie istnieje lepszy sposób niż nauka przez niezapomnianą zabawę! Sprawdźmy więc co czeka na was w Experymentarium!

Centrum nauki Łódź

Interaktywna wystawa dla dzieci Experymentarium

Główna wystawa składa się z różnorakich urządzeń i stanowisk interaktywnych, które ilustrują m.in. prawa fizyki, zjawiska magnetyczne czy pomagają zrozumieć zasady logiki. Ba, to nie wszystko! Dostępne tu eksponaty sprawią, że epokowe odkrycia wielkich naukowców przestaną być tajemnicą także dla dzieci. Tutaj poznają one nowe zagadnienia w miłej atmosferze. Już same nazwy stanowisk zapowiadają dobrą zabawę – „Lewitująca piłka”, „Głowa na tacy”, „Słup zagrożenia” czy „Nurek Kartezjusza”. Można tu znaleźć odpowiedź na każde pytanie, ciekawość na pewno zostanie zaspokojona. Możecie być tego absolutnie pewni!

Jedną z najpopularniejszych atrakcji jest kosmiczny Vortex Tunel - aż 6 metrów długości i 3 m szerokości niezapomnianych emocji! W jego środku nasze zmysły szaleją, oszukiwane przez efekty świetlne i dźwiękowe. Wszystko obraca się w zawrotnym tempie, mieniąc się fluorescencyjnymi barwami. Poczujemy się, jakbyśmy znaleźli się w środku czarnej dziury. Iluzja, której doświadczamy jest tak rzeczywista, że trudno zachować równowagę. Experymentarium organizuje też lekcje tematyczne dla szkół, gry i zabawy, zajęcia w ramach Akademii Profesora Einsteina oraz urodziny.

Warto też wziąć udział w interaktywnej zabawie polegającej na odkrywaniu tajemnic Einsteina. Otrzymamy tu zestaw zadań - połączony z odkrywaniem ukrytych w opisach eksperymentów. To doskonała zabawa dla każdego, niezależnie od wieku.

Centrum nauki Manufaktura Łódź

 

Godziny otwarcia Experymentarium Manufaktura Łódź

  • poniedziałek – sobota: 10:00 - 22:00
  • niedziela: 10:00 - 21:00

Lokalizacja Experymentarium Manufaktura Łódź

Dokładną mapę lokalizacji Experymentarium znajdziecie poniżej.

Sprawdź też:

Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi