Inwałd Park

park rozrywki Inwałd

Ogromny kompleks turystyczny składający się aż z 4 parków rozrywki. Inwałd Park to prawdziwy raj dla rodzin z dziećmi, niezależnie od ich wieku!

Okazuje się, że współpraca jest drogą do sukcesu. Dzięki niej w niewielkiej miejscowości Inwałd w Małopolsce udało się zebrać niesamowitą liczbę atrakcji. Teraz kupując jeden bilet można korzystać z dziesiątek rozrywek w Inwałd Parku, który stanowią 4 różnorodnych parków tematycznych. Dzięki tak szerokiej ofercie właściwie każdy może znaleźć tu coś dla siebie. A jeśli chcemy skorzystać z wszystkich możliwości, jakie daje Inwałd Park, warto zostać tu na dłużej niż jeden dzień.

Atrakcje Inwałd Park

Każdy z parków wchodzących w skład Inwałd Parku posiada inny profil, jednak wszystkie nawiązują do tradycji i kultury regionu. Jeśli uwzględnimy jeszcze masę dodatkowych rozrywek, to mamy idealny przepis na świetną rodzinną zabawę przez cały dzień!

Park Miniatur „Świat Marzeń”

Spacerując ogrodowymi alejkami, możemy zobaczyć tu 60 miniatur najsłynniejszych budowli świata, jak londyński Big Ben, rzymskie Koloseum czy posągi z Wyspy Wielkanocnej, ale także perły polskiej architektury – między innymi Stadion Narodowy czy Sukiennice. To doskonała okazja do poszerzenia swoich horyzontów, bez odbywania podróży dookoła świata. W jeden dzień zobaczycie wszystkie najsławniejsze atrakcje z całego świata - takie rzeczy nie dzieją się na co dzień!

Lunapark

Goście parku miniatur mogą korzystać też z lunaparku, w którym znajduje się m.in. autodrom, rwąca rzeka, karuzele i kolejki (koniecznie odwiedźcie Egipt Spinning Coaster). Możecie tu także obejrzeć seans w kinie 5D, przejść Zielony Labirynt, wejść do domu strachów Egipt Horror Show (tylko dla osób o mocnych nerwach), pojeździć na łyżwach na sztucznym lodowisku, udać się na koło młyńskie czy obejrzeć Wystawę Tutenchamona - a to jeszcze nie wszystko! Nie zapominajmy także o dużym placu zabaw czy innych, pomniejszych atrakcjach!

Park Miniatur Świat Marzeń Inwałd atrakcje

Park Średniowieczny Warownia Inwałd

Tutaj można poczuć się jak w baśni rycerskiej. Zbudowano tu przypominający czasy średniowiecza zamek z basztą widokową, Zbrojownią i Salą Tortur, oraz podgrodzie z drewnianymi chatami rzemieślników, w których możemy zobaczyć ich przy pracy. W Warowni prowadzi się lekcje „żywej historii”, które znacznie odbiegają od tych tradycyjnych, spotykanych w szkole! Znajdziemy tutaj również Park Ruchomych Smoków. Poznamy tu różne rodzaje tych stworzeń, ich dietę czy nazwy... ale także poszukamy tu jaj, z których się one wykluwają. Znajdziecie je wszystkie?

 Podczas wizyty sprawdźcie także: 

Warownia Inwałd

W podziemiach tej warowni czeka na was jeszcze inna ciekawa atrakcja - jest nią paintballowa Laser Arena. Nosząc specjalne kamizelki i strzelając z laserowego karabiny zdobywamy punkty poprzez trafianie swoich rywali. Arena naszej zabawy jest unikalna - pełno w niej dekoracji w kształcie smoków i postaci znanych ze średniowiecza!

rodzinne atrakcje warownia Inwałd

Dinolandia 

Kraina Dinozaurów, w której znajduje się ponad 50 modeli tych prehistorycznych gadów, odwzorowanych w różnych wielkościach. Największy jest 22-metrowy Memenchizaur. Zobaczymy tu również bogatą kolekcję szkieletów i skamielin. Poza tym jest tu też park linowy, minigolf, małpi gaj, dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne czy euro bungee. Są też nietuzinkowe atrakcje, jak plaża, na której czeka szkielet dinozaura do odkopania albo Jaskinia Tajemnic – labirynt, w którym uwięziony jest groźny stwór. Wędrując krętymi korytarzami można tam spostrzec między innymi dawne malowidła naskalne.

Dinoland Inwałd rodzinne atrakcje

Ogród Jana Pawła II

Jedyne w swoim rodzaju miejsce poświęcone pamięci jednego z najwybitniejszych Polaków. W końcu Inwałd leży niedaleko Wadowic, Krakowa czy Kalwarii Zebrzydowskiej – wyjątkowo ważnych miejsc dla Karola Wojtyły. Niezwykłość parku polega na tym, że wiedzę o życiu i czynach papieża-Polaka zdobywamy spacerując po przepięknym 3-hektarowym ogrodzie, który stanowi żywy obraz Jana Pawła II wraz z Bazyliką św. Piotra i Bazyliką NMP w Wadowicach. Są tu zdjęcia i historie. Łączna długość alejek wynosi aż 8 km. Można zatem powiedzieć, że jest to żywe muzeum papieża.

atrakcje dla dzieci Małopolska

W okresie zimowym Warownia jest zamknięta, można korzystać z atrakcji 3 pozostałych parków. W obrębie kompleksu działa kilka restauracji i barów oraz Hotel Łysoń. Organizowane są tu urodziny, festyny i różne imprezy tematyczne. Przygotowano także programy dla szkół oraz przedszkoli.

Inwałd Park - cennik

Bilety jednodniowe:
  • Bilet normalny: 49 zł
  • Bilet ulgowy: 39 zł
  • Bilet rodzinny 2+2: 166 zł
Bilety dwudniowe:
  • Bilet normalny: 59 zł
  • Bilet ulgowy: 49 zł
  • Bilet rodzinny 2+2: 196 zł
  • Bilet dla dziecka do 90 cm: 1 zł
  • Bilet urodzinowy: 1 zł
  • Bilet dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim: 1 zł

Inwałd Park - godziny otwarcia

Inwałd Park jest tymczasowo nieczynny, o aktualnych godzinach otwarcia poinformujemy was tak szybko, jak to możliwe!

Inwałd Park - lokalizacja

Sprawdź także:

Park Miniatur Świat Marzeń Inwałd