Czantoria Ustroń

Czantoria Ustroń śląskie opinie

Podczas wycieczki na Czantorię zobaczymy wspaniałe krajobrazy i piękną przyrodę, a na samym szczycie czeka na nas sporo atrakcji.

Odwiedzając Beskid Śląski, koniecznie trzeba zaplanować wizytę w Ustroniu. W tym uroczym uzdrowiskowym miasteczku można miło spędzić czas zarówno latem, jak i zimą. Ustroń jest znanym ośrodkiem narciarskim, ale są tu też interesujące zabytki (jak choćby ewangelickie budowle sakralne) i muzeum na terenie dawnej huty. A dzięki pięknemu położeniu u podnóża gór, Ustroń to także świetna baza wypadowa dla turystyki pieszej i rowerowej. Przede wszystkim jednak w granicach miasta znajduje się szczyt Wielka Czantoria, który wraz z przyległym kompleksem turystycznym stanowi tutejsze centrum rekreacji i rozrywki.Czantoria wyciąg krzesełkowy atrakcje dla dzieci

Atrakcje Czantoria Ustroń

Wielka Czantoria (995 m n.p.m.) to najwyższe wzniesienie w Paśmie Czantorii, a zarazem szczyt graniczny pomiędzy Polską a Czechami. Z Ustronia można wjechać koleją linową na położoną niedaleko szczytu Polanę Stokłosica. Po modernizacji w 2007 roku jest to najnowocześniejsza kolej w Beskidzie Śląskim. Jest przyjazna dla dzieci, gdyż zamontowano w niej system zwalniający, który sprawia, że wsiadanie na 4-osobową kanapę jest łatwiejsze. Można nią też przewozić rowery. Długość trasy to 1640 m, a wjazd trwa 6 minut. Oprócz tego działają tu też 3 wyciągi i 5 tras narciarskich o różnym poziomie trudności. Przy dolnej stacji kolejki funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółka i przedszkole narciarskie. Przy górnej stacji jest bufet i letni tor saneczkowy – rynna grawitacyjna o długości 710 m. Niedaleko można zwiedzać sokolarnię, w której zobaczymy m.in. orła bielika. Przygotowano tu też sporo atrakcji specjalnie dla maluchów – tor do zjazdów pontonem, ściankę wspinaczkową, kulę do zorbingu, strzelnicę i batut do skakania.

atrakcje dla dzieci Ustroń

Na samym szczycie Wielkiej Czantorii działa czeskie schronisko i wieża widokowa o wysokości 29 m, z której widać panoramę Beskidów po obu stronach granicy. Tutaj też krzyżuje się kilka szlaków turystycznych.

Kolej linowa Ustroń opinie

Kolej Linowa Czantoria
ul. 3 maja 130
43-450 Ustroń

Więcej szczegółów tutaj