AquaDom & SEA LIFE – największe akwarium w Berlinie

Aquadom rodzinne atrakcje Berlin

Zwiedzając niesamowite akwarium AquaDom & SEA LIFE – jedną z największych atrakcji stolicy Niemiec, możecie poczuć się, jakbyście nurkowali w morskich głębinach.

Berlińskie akwarium należy do najciekawszych obiektów tego typu w Europie. Można zobaczyć w nim w sumie ponad 5000 zwierząt w starannie przygotowanych, ciekawie zaaranżowanych sceneriach nawiązujących do miejsc, z których pochodzą. Spacerując po korytarzach akwarium, będziemy odwiedzać mieszkańców przepływającej niedaleko rzeki Sprewy, hamburskiego portu, Morza Północnego, Atlantyku, a także cieplejszych wód tropikalnych. Prawdziwym hitem jest tutaj AquaDom – wyjątkowe w skali całego świata gigantyczne cylindryczne akwarium. SEA LIFE to część ogromnego kompleksu DomAquarée, który obejmuje też hotel, centrum konferencyjne, biura i restauracje.

największe akwarium na świecie Berlin

Atrakcje w Akwarium AquaDom & SEA LIFE Berlin

W naszej podróży po morskich głębinach towarzyszyć będą nam meduzy, płaszczki, rekiny, kraby, ośmiornice, koniki morskie, mureny, mątwy i przeróżne gatunki kolorowych ryb. Wiele z nich to gatunki zagrożone wyginięciem. Dlatego wizyta w akwarium to dla dzieci szansa, żeby nauczyć się ekologicznego podejścia do otaczającego świata. Maluchy mogą tutaj uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych przy interaktywnym basenie skalnym. Dowiedzą się tutaj wszystkiego o krabach i ukwiałach, a nawet będą mogły dotknąć rozgwiazdy. Niedawno uruchomiona została też wystawa „Jurajskie Morza”, gdzie obejrzymy spektakularne animacje prehistorycznych zwierząt morskich. Kolejną atrakcją w SEA LIFE jest Lustrzany Labirynt Neptuna, w którym doświadczymy niezwykłego złudzenia optycznego i zobaczymy siebie w zwielokrotnionej postaci na tle tropikalnych ryb. Podczas zwiedzania będziemy przechodzić przez środek jednego z akwariów specjalnie skonstruowanym tunelem i napotkamy ciekawe elementy wystroju, wystylizowane na łódź podwodną, zatopione statki czy pozostałości zalanych antycznych budowli.

Aquadom Sea Life opiniestyle="display:inline-block;width:300px;height:250px"
data-ad-client="ca-pub-4540654505390018"
data-ad-slot="1339302889">

Na koniec zwiedzania docieramy do AquaDom – największego cylindrycznego akwarium na świecie. Razem z cokołem ma wysokość 25 m i 12 m średnicy, mieści milion litrów wody i waży ponad 2 tony. Pływa w nim 1500 ryb z 97 gatunków. Jego budowa kosztowała 13 milionów euro. A co najlepsze, przez jego środek przechodzi winda, którą można się przejechać! Taka podróż trwa 8 minut, ale pozostaje w pamięci na całe życie. Ciekawostką jest, że AquaDom wybudowano w holu hotelu. W określonych godzinach można zobaczyć karmienie ryb i pracę nurków czyszczących akwarium.

rodzinne atrakcje Berlin

Godziny otwarcia Akwarium AquaDom & SEA LIFE Berlin

Codziennie od 10.00 do 19.00 (ostatnie wejście o 18.00)

Godziny karmienia Akwarium AquaDom & SEA LIFE Berlin

Karmienie w Akwarium AquaDom

codziennie o 14.00 z wyjątkiem środy,

czyszczenie akwarium - od poniedziałku do soboty między 11.00 a 13.00