The Berlin Dungeon – berlińskie lochy

rodzinne atrakcje Berlin

Cofnij się o kilkaset lat i poznaj najmroczniejsze sekrety Berlina w budzących grozę podziemiach. Tylko dla odważnych!

Położone w samym centrum miasta, niedaleko Alexanderplatz, berlińskie lochy to dowód na to, że historia nie musi być nudna, a może być też… przerażająca i zabawna! Tutaj można doświadczyć jej w sposób interaktywny, odwiedzając niezwykłe miejsca, słuchając opowieści interesujących, czasem złowieszczych postaci, a także dając się porwać efektom specjalnym i niesamowitym niespodziankom. Atmosfera grozy przeplata się tu z poczuciem humoru. Berlin Dungeon stanowi ciekawe połączenie domu strachów z muzeum historii i dzięki nietuzinkowej formie ma szansę zapaść dzieciakom w pamięć na dłużej. Pokazy odbywają się w języku niemieckim i angielskim.

dom strachów Niemcy Berlin atrakcje

Dom strachu Berlin Dungeon

Przez około 60 minut podróży po lochach przeżyjecie 10 zatrważających przygód, przez które przeprowadzi Was 10 profesjonalnych aktorów, wcielających się w znane historyczne postaci z Berlina z ostatnich 700 lat. Najpierw przywita Was błazen, a do podziemi dostaniecie się starą, sprawiającą wrażenie popsutej, windą. Potem spotkacie ponurego mnicha, który w starej bibliotece opowie Wam o straszliwych wydarzeniach z przeszłości miasta. Będziecie zmuszeni uciekać łodzią przed zarazą, odwiedzicie demonicznego doktora i traficie do sali tortur. Szalony sędzia inkwizycyjny może uznać Was za winnych i zesłać do labiryntu, na którego końcu znajdują się katakumby Berlińskiej Katedry i czeka Biała Dama. Weźmiecie też udział w rewolucji 1848 roku i odwiedzicie mieszkanie seryjnego mordercy, a na końcu z krzykiem na ustach wyruszycie w nieznane. Podczas każdego z pokazów aktorzy wchodzą w integrację z publicznością, zapewniając element zaskoczenia i świetną zabawę.

lochy Berlin Niemcy rodzinne atrakcje

Uwaga! Atrakcja przeznaczona dla dzieci powyżej 8 lat! Organizatorzy zalecają wizyty od 10 lat, a wszystkie dzieci poniżej 14. roku życia muszą zwiedzać lochy z opiekunami.

Godziny otwarcia Berlin Dungeon

do 31 października – 10.00-18.00
od 1 listopada – 10.00-17.00 (w weekendy 10.00-18.00)