Złote Piaski – plaża, aquapark i inne atrakcje

Złote Piaski rodzinne atrakcje Bułgaria

Nazwa tego bułgarskiego kurortu mówi sama za siebie – tutejsza plaża to prawdziwe złote piaski. Gdy dodamy do tego rozbudowaną bazę turystyczną i mnóstwo atrakcji, to zyskamy rewelacyjne miejsce na rodzinne wczasy.

bulgaria_515x200

Bułgaria to wśród polskich turystów bardzo popularny kierunek. Doceniamy infrastrukturę turystyczną na wysokim poziomie, słoneczną pogodę i niezbyt wygórowane ceny. Wszystko to można znaleźć w Złotych Piaskach. Tutejsze plaże powstały według legendy z wielkiego skarbu piratów, który ukryty w tym miejscu po jakimś czasie przemienił się w złoty piasek. Hotele w różnym standardzie i apartamenty na wynajem dostępne są tu na każdym kroku, nie brak też restauracji, klubów i innych rozrywek. Miłośnicy aktywnego wypoczynku także znajdą tu coś dla siebie. A to wszystko zaledwie kilkanaście kilometrów od jednego z największych miast Bułgarii – Warny.

Sprawdź koniecznie:
Bułgaria najlepsze oferty na wakacje z dzieckiem

rodzinne atrakcje Złote Piaski Bułgaria

Złote Piaski - najlepsza plaża w Bułgarii?

Ciągnąca się na długości około 3 km plaża w Złotych Piaskach szerokością dochodzi do 100 m i jest uważana za największy skarb miejscowości. Za doskonałą infrastrukturę i troskę o środowisko naturalne otrzymała wyróżnienie Błękitnej Flagi. Jest tu sporo możliwości uprawiania sportów wodnych, m.in. windsurfingu, jazdy na nartach wodnych, a nawet nurkowania. Działa tu też port jachtowy. Równolegle do plaży przechodzi promenada, przy której skupia się życie kurortu w licznych restauracjach, kafejkach i barach. Nieco spokojniej jest w pobliskim uzdrowisku Sweti Konstanti i Sweta Elena, znanym ze źródeł mineralnych. To najstarszy kurort na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. Plaże są tutaj bardziej ustronne, nie tak zatłoczone.

Aquapolis Złote Piaski Bułgaria rodzinne atrakcje Aquapark

Aquapark Złote Piaski

Żądni szalonej rozrywki powinni odwiedzić park wodny Aquapolis z wspaniałym widokiem na morze. Kompleks o powierzchni 40000 m2 położony jest w otoczeniu lasu, urządzony został w stylu mauretańskim. Są tu zarówno ekstremalne zjeżdżalnie, jak i przyjazne baseny dziecięce z maskotkami. Obok wejścia do parku znajduje się spora ściana wspinaczkowa z trasami o różnym poziomie trudności.

rodzinne atrakcje Warna delfinarium opinie

Spędzając wczasy z dzieckiem w Złotych Piaskach powinno się wykorzystać okazję i zabrać je do pobliskiej Warny. Miasto posiada liczne atrakcje, z których do największych zaliczyć trzeba delfinarium organizujące pokazy tresury, łaźnie rzymskie, jeden z największych parków nadmorskich w Europie z pomnikiem Mikołaja Kopernika i mauzoleum zabitego w bitwie pod Warną Władysława Warneńczyka.

Nieopodal znajdują się też skalny klasztor w Aładży z XII-XIV wieku. W wysokiej skale wapiennej są tu dwa poziomy jaskiń, które służyły za miejsca modlitw, cel i pochówku mnichów. Odnaleziono tez pozostałości fresków. Tuż obok można zobaczyć jaskinie, w których mieściły się katakumby i pozostałości wczesnochrześcijańskiej bazyliki.

klasztor skalny Złote Piaski rodzinne atrakcje