Zakopane – atrakcje dla dzieci

Jeden z najbardziej znanych kurortów w Polsce – Zakopane może poszczycić się całą masą niesamowitych atrakcji turystycznych, i to zarówno latem, jak i zimą. Wśród nich znaleźć można także sporo skierowanych specjalnie do dzieci.

 

Największą są oczywiście wspaniałe Tatry i możliwość obcowania z ich majestatem. Latem przyjemnie jest urządzić sobie niezbyt męczącą wycieczkę, np. do Doliny Kościeliskiej. A kiedy nadchodzi czas białego szaleństwa mamy do wyboru wiele ciekawych tras narciarskich, również o niskim stopniu trudności, dzięki czemu idealnie nadają się dla maluchów, oczywiście pod warunkiem, że będą one miały odpowiednią opiekę. Można zapisać je do którejś ze szkółek narciarskich, które krok po kroku pokażą, jak przyjemne może być szusowanie po białym puchu. 
 
zakopane-atrakcje-dla-dzieciW Zakopanem nie brakuje jednak i całorocznych atrakcji dla dzieci. Do takich paradoksalnie zaliczyć można… skocznię narciarską Wielką Krokiew. W zimie organizowane są tu zawody Pucharu Świata, ale gdy robi się cieplej warto wybrać się na jej zwiedzanie, wjeżdżając wyciągiem krzesełkowym na samą górę. Można poczuć się niemal jak Adam Małysz czy Kamil Stoch, a widoki zapierają dech w piersiach. Równie ciekawa jest podróż symboliczną dla Zakopanego koleją linową na Kasprowy Wierch. Można nią wjechać z dzielnicy Kuźnice na sam szczyt, a potem wrócić na dół, nie jest to więc zbyt męczące, nawet dla małych dzieci. W czasie między wjazdem a zjazdem można urządzić sobie krótki spacer do Obserwatorium Meteorologicznego, a stamtąd podziwiać Czerwone Wierchy czy Giewont. Przez cały rok działa też Aqua Park Zakopane, jedyny taki obiekt po polskiej stronie Tatr. Mamy tu do dyspozycji kilka zjeżdżalni, Dziką Rzekę, brodzik dla dzieci, sauny, restauracje i bary. W sezonie letnim dodatkowo działa zewnętrzny basen z wodą termalną. Będąc w Zakopanem obowiązkowo trzeba też wybrać się na Gubałówkę, na którą również można wjechać koleją. Tam z kolei od wiosny do jesieni działa zjeżdżalnia grawitacyjno-wózkowa, bezpieczna i emocjonująca atrakcja dla całej rodziny. Dzieci do lat 8 mogą zjeżdżać jedynie pod opieką osoby dorosłej. Potem można wrócić tą samą drogą lub przejść spacerem na Butorowy Wierch i stamtąd zjechać na dół wyciągiem krzesełkowym.
 
Oczywiście to tylko niektóre z atrakcji Zakopanego. Można też wybrać się na przejażdżkę bryczką czy psim zaprzęgiem, a w zimie urządzić sobie kulig. Wszystkich ciekawych pomysłów na spędzanie wczasów z dziećmi w Zakopanem nie sposób wymienić, może macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje?