Z Południa na Północ

Cała nasza czteroosobowa rodzina uwielbia wyjazdy nad polskie morze. Może dlatego, iż mieszkamy na południu Polski i jednodniowe wypady w góry organizujemy sobie kilka razy w roku, wyjazd nad morze jest dla nas czymś bardzo egzotycznym, za każdym razem budzi pozytywne emocje, ogromne podekscytowanie.

Od kiedy zaczęliśmy urlop spędzać z dziećmi, organizujemy wyjazd z domu w środku nocy aby znaczną część podróży młodzi pasażerowie przespali i w ten sposób czas dotarcia na miejsce szybko im minął. Zawsze zgodnie z planem w przeddzień wyjazdu, wieczorem jesteśmy już spakowani i gotowi aby wsiąść do samochodu i rozpocząć podróż. Kładziemy się spać na 3-4 godziny w wygodnych dresach aby w środku nocy nie trzeba było tracić czasu na przebieranie się. Na podłodze w przedpokoju stoją przygotowane cztery pary sportowych butów oraz podręczna torba, do której w ostatniej chwili wkładamy kanapki zrobione wieczorem. Budzik stawia nas na nogi o godzinie drugiej. Piętnaście minut później jesteśmy już w samochodzie. Dzieci przeniesione do samochodu, w wyniku emocji natychmiast szeroko otwierają oczy i zaczynają mówić. Dużo mówić. Wyciszamy ich, jest jeszcze zupełnie ciemno więc po chwili zasypiają i budzą się dopiero w połowie drogi do celu.

Cel: Władysławowo.

Droga z południowej Polski na środkowe wybrzeże Bałtyku jest prawie idealna. Pomijając kilka miast, przez które trzeba przebrnąć, jedzie się szeroką trasą szybkiego ruchu bądź nową, jeszcze szybszą i bezpieczną autostradą. Przy autostradzie zbudowane są Miejsca Odpoczynku Podróżnych (MOP), doskonałe dla rodzin z dziećmi, z miejscem do umycia się, przebrania, zjedzenia posiłku przy stole czy poruszania się w przerwie długiej podróży. Zatrzymując się tam nad ranem można spotkać wiele rodzin z dziećmi, które podobnie jak my wyruszają w środku nocy z południowej Polski w kierunku Bałtyku.

wakacje z dzieckiem we Władysławowie

Po kilku postojach na miejsce docieramy w ciągu 7-8 godzin. Od kilku lat jeździmy w to samo miejsce, które ze wszystkich przez nas odwiedzonych urzekło nas najbardziej. To mała, spokojna kaszubska miejscowość położona w otulinie Parku Krajobrazowego, oddalona ok. 700 metrów od brzegu morskiego i szerokiej, piaszczystej plaży. Dom, w którym spędzamy urlop z dziećmi jest dla nich przyjazny i bezpieczny. Miejscowość położona w bliskości morza i lasów sosnowych umożliwia odbywanie długich, spokojnych spacerów i oddychanie cudownym, pachnącym, leśno-morskim powietrzem. Niezwykłe położenie miejscowości oraz samego domu dostarcza nam oraz dzieciom niezapomnianych wrażeń, a uzupełniają je liczne punkty gastronomiczne, które uderzają w gusta kulinarne zarówno małych jak i dorosłych turystów. Dla dzieci oczywiście numerem jeden są oryginalne gofry z masą krówkową oraz bitą śmietaną, z których słynie nasza ulubiona miejscowość.

Komfortowy wypoczynek w małym kurorcie umożliwia wyciszenie się psychiczne zarówno rodzicom jak i dzieciom. Szeroka i nigdy nie zatłoczona plaża daje możliwość zrelaksowania się rodzicom, którzy nie muszą martwić się, że stracą z pola widzenia swoje dzieci. Brzeg morza jest bardzo łagodny, woda przy nim płytka a więc dzieci mogą się bezpiecznie kąpać. Plaża w tych okolicach słynie z niezwykle drobnego i czystego piasku, łatwo w nim znaleźć muszelki i inne skarby z morza. Po leniwym czasie spędzonym na plaży warto coś dzieciom pokazać. Co rok naszymi stałymi punktami programu są pobliskie porty, latarnia morska w Rozewiu, Gwiazda Północy w Jastrzębiej Górze, Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie oraz atrakcje na Helu. Dzieci od wczesnych lat uwielbiają podziwiać statki w portach, foki w helskim fokarium a także te bardziej zwykłe atrakcje, jakimi są promenady z licznymi sklepikami pełnymi pamiątek i zabawek. Takie wycieczki sprawiają, że dzieci wieczorami padają ze zmęczenia i pozwalają rodzicom na biesiadowanie przy grillu w ogrodzie przy domu. Rezerwując kwaterę zaznaczamy właścicielowi domu aby był to pokój na parterze, do którego da się wjechać wózkiem gdy maluch zaśnie po drodze i przy którego oknach można posiedzieć w ogrodzie wieczorem gdy dzieci już są w łóżkach. Cenimy sobie także, że mając pokój z oknami przy placu zabaw znajdującym się przed domem, możemy mieć na oku nasze dzieci bawiące się na nim w ciągu dnia.

Władysławowo z dziećmi

Rodzinom pragnącym uciec od wielkomiejskiego zgiełku i powietrza polecam komfortowy odpoczynek w tej okolicy. Spokój i cisza okolicznych lasów oraz kojący szum morza zregeneruje siły rodziców oraz dostarczy niesamowitych wrażeń dzieciom. Magia tego miejsca polega na tym, że nawet kiedy jeszcze tam jesteśmy, już wiemy że za rok znowu tam wrócimy.