Wystawa Niewidzialny Gdańsk – atrakcje, lokalizacja

niewidzialny gdansk wystawa atrakcje dla dzieci rodzinne opinie 5
Gdańsk to niesamowicie ciekawe miasto, pełne przeróżnych ciekawych atrakcji. Co jednak najlepsze, ich lista stale rośnie. Do tej już naprawdę zróżnicowanych miejsc na kulturowej mapie miasta doszła nowa, niezwykła wystawa. Mowa tu o wystawie „Niewidzialny Gdańsk”, której zwiedzanie jest już możliwe i odbywa się ono w… całkowitych ciemnościach! Sprawdźmy więc jakie wrażenia gwarantuje ten niezwykły sposób spędzania czasu!

Najlepsze miejsce na zakupy w Gdańsku

Gdańsk atrakcje dla dzieci rodzinne 2023

Wystawa „Niewidzialny Gdańsk” - szczegóły

Wystawa „Niewidzialny Gdańsk” to niezwykle ciekawe miejsce, gwarantujące rozrywkę w dwóch, całkowicie innych wymiarach. Przede wszystkim, możemy wam zagwarantować, że takiej atrakcji nie znajdziecie w całym Gdańsku. Kiedy zdarzyło wam się być na wystawie, którą poznawaliście wszystkimi zmysłami… oprócz wzroku! Przy okazji, poznacie historię Gdańska od nieco innej strony, śledząc jego przełomowe momenty! niewidzialny gdansk wystawa atrakcje dla dzieci rodzinne opinie 1 Drugi wymiar wystawy „Niewidzialny Gdańsk”, o którym chcemy wam powiedzieć, jest niemożliwy do przecenienia walor edukacyjny. Poznacie w ten sposób to, jak wygląda świat osób niewidomych oraz niedowidzących. Zaznajomienie się z codziennością wszystkiego, co nas otacza, a my sami nie możemy tego zobaczyć, jest naprawdę wartościowa. Jak jednak wygląda samo zwiedzanie tej wystawy?

Sprawdź także:

Gdańsk z dzieckiem – 25 atrakcji nie tylko na weekend!

Podczas odwiedzania tej wystawy zaznajomicie się nie tylko z tym, co skrywa w sobie sama historia Gdańska, lecz także poznacie wiele ciekawych kwestii związanych z codziennych sytuacji związanych z życiem osób niewidomych i niedowidzących. Czy zdajecie sobie sprawę z tego, jakie bariery komunikacyjne, społeczne czy mentalne są dla nich codziennym wyzwaniem? Właśnie dzięki obecnym tu przewodnikom, poznacie odpowiedzi na wszystkie nurtujące was pytania, ale i dowiecie się też jak pomóc osobom z niepełnosprawnością wzrokową. Dowiecie się również o tym, że niepełnosprawność wcale nie sprawia, że powinni być oni traktowani odmiennie! niewidzialny gdansk wystawa atrakcje dla dzieci rodzinne opinie 6 Podczas zwiedzania wystawy, trwającego około 60 minut, będziemy aż 40 minut w tak zwanej „części ciemnej”, a następnie przez następne 15-20 minut znajdziemy się w części jasnej. To tam zobaczymy jakie niektóre przedmioty niezbędne w życiu osób niewidomych, czy też poznamy podstawy alfabetu Braille’a, umożliwiającego im czytanie. Jeżeli chodzi o zwiedzanie, to odbywa się ona w grupach o liczebności nieprzekraczającej 6 osób. Zalecamy noszenie maseczek ochronnych i dokładną dezynfekcję rąk przy wejściu oraz wyjściu z niej.

Godziny otwarcia — Wystawa „Niewidzialny Gdańsk”

  • poniedziałekczwartek: 11:00 - 19:00
  • piątekniedziela: 11:00 - 20:00
Ostatnie wejście na wystawę odbywa się na 45 minut przed zamknięciem.

Bilety — Wystawa „Niewidzialny Gdańsk”

  • bilet normalny: 31 zł
  • bilet ulgowy: 27 zł

Lokalizacja — Wystawa „Niewidzialny Gdańsk”

Wystawa znajduje się w budynku Centromoru, niedaleko od dobrze znanego budynku LOT, naprzeciwko nowo powstałego Centrum Handlowego Forum. Aby dostać się na wystawę należy wejść do wcześniej wspomnianego budynku i skierowanie się na I piętro.