Wyruszasz z dzieckiem na wakacje? Zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny!

ubezpieczenie podróży z dzieckiem wakacje 2022 dlaczego warto

Chcesz zapewnić sobie beztroski urlop? Szczególnie gdy wybierasz się na wyjazd z dzieckiem, powinieneś dobrze się do niego przygotować. Zabranie ze sobą wszystkiego, co niezbędne, a także zaplanowanie tego, co będziesz robić na miejscu, to część listy rzeczy do załatwienia przed wakacjami. Niestety, ale dzieci chorują często niezależnie od okoliczności, a infekcje nie mają urlopu. Przygotuj się na to!

Rodzinne ubezpieczenie podróży. Spakuj je do walizki

Znalazłeś wymarzoną ofertę wyjazdu na słonecznej riwierze, pełnej atrakcji wyspie lub w egzotycznym kurorcie? Z pewnością ekscytacja sięga zenitu. Zanim jednak spakujesz się i wyruszysz, żeby spędzić beztroski czas z rodziną, pomyśl o tym, co niespodziewanego może zdarzyć się na miejscu.

Nie chodzi o to, żeby panikować. Trzeba jednak przygotować się na różne scenariusze. Taką ochronę zapewni Ci ubezpieczenie podróżne. Daje ono gwarancję, że w przypadku nieprzewidzianych sytuacji będziesz mógł dużo łatwiej sobie z nimi poradzić.

O ile historie takie jak znaczne opóźnienia samolotu, zgubiony bagaż czy ulewny deszcz w kraju, w którym zawsze świeci słońce, to raczej rzadkie przypadki, to już mniejsze i większe problemy zdrowotne mogą się przytrafić.

Zmiana otoczenia, inny klimat, a także nowe potrawy, których z pewnością spróbujesz, nierzadko kończą się różnymi dolegliwościami. Wiele z nich daje łagodne objawy, ale zdarza się również konieczność wizyty u lekarza. W takich właśnie sytuacjach przyda Ci się odpowiednie ubezpieczenie na czas wyjazdu.

Najczęściej dzieci mocniej reagują na zmianę klimatu, przeziębiają się lub mają reakcje alergiczne. Przygotuj się zatem z wyprzedzeniem na takie sytuacje i bezpiecznie ruszaj na wakacje z całą rodziną.

Dowiedz się więcej >>tutaj<<

Zapłać za swój spokój

Optymizm to w życiu ważna rzecz. Jednak jeszcze ważniejsza jest przezorność. Dlatego do wakacji warto podejść zarówno z pozytywnym nastawieniem, jak i z zapobiegliwością.

Ubezpieczenie kosztów leczenia w trakcie podróży może rozwiązać wiele problemów. To przysługujące obywatelom Unii Europejskiej bezpłatnie, które znamy pod nazwą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, okazuje się często niewystarczające, aby bez żadnych kosztów otrzymać właściwą opiekę dla swojego dziecka. Zapewnia dostęp jedynie do podstawowych usług medycznych i opieki szpitalnej w publicznych jednostkach.

Przeczytaj kilka wakacyjnych historii, a dowiesz się, dlaczego warto ubezpieczyć się na wyjazd.

ubezpieczenie turystyczne wakacji z dzieckiem dlaczego warto 2022 podróże ergo

Wyprawa kamperem z przygodami

Nowakowie wybierają się w kamperowy trip po Europie. Lubią przemieszczać się i odkrywać różne miejsca, dlatego kamper jest dla nich najlepszym sposobem, podróżowania. Na wakacje wybierają się zawsze ze swoimi dziećmi – kilkuletnimi bliźniakami. Najbliższa rodzina na zmianę podziwia ich odwagę i patrzy z lekkim przerażeniem na te ambitne plany.

Nowakowie roztropnie przygotowują się do podróży. Zabierają apteczkę wypakowaną po brzegi i planują zatrzymywać się w pobliżu większych miejscowości, żeby w razie czego szybko móc skorzystać z pomocy lekarza.

Szczęśliwie wyjeżdżają z kraju i udają się w kierunku Włoch. Po 5 dniach podróży córka zaczyna czuć się gorzej. Narzeka na ból gardła. Nie ma jednak gorączki, a także dopisuje jej humor, więc rodzina postanawia kontynuować wakacje. Nowakowie odkrywają świetne miejsce na włoskiej prowincji i postanawiają zatrzymać się na kilka dni, żeby mała doszła do siebie.

Niestety córka zaczyna mocno gorączkować. Nie chce też pić, co przy upalnej pogodzie staje się bardzo niebezpieczne. Nowakowie zaczynają szukać pomocy. W oddalonym o kilkanaście kilometrów szpitalu jest olbrzymia kolejka turystów z dziećmi czekających na pomoc. Postanawiają udać się do prywatnej klinki. Zdają sobie sprawę, że taka usługa może ich słono kosztować, ale chcą szybko dostać się do lekarza.

Dziecko dostaje kroplówkę, bo jest już odwodnione. W klinice zostaje postawiona diagnoza, że to angina. Wraz z receptą na antybiotyk i zaleceniami odpoczynku Nowakowie dostają też rachunek na 200 euro za ekspresową poradę. Zaczynają żałować, że nie wykupili ubezpieczenia podróży, bo wydawało im się niepotrzebne (składka za tygodniową rodzinną polisę to tylko 105 złotych).

Przedłużone wakacje w tropikach

Kowalscy od lat planowali wakacje na egzotycznej wyspie. Czekali tylko, aż ich syn podrośnie. Uważali, że podróż ze starszym dzieckiem będzie łatwiejsza w organizacji i bezpieczniejsza. Z wyprzedzeniem zaplanowali wyprawę. Udało się im kupić lot w bardzo korzystnej cenie. Zarezerwowali również hotel cieszący się dobrymi opiniami.

Ich 10-letni syn nie mógł doczekać się wszystkich atrakcji, jakie miały czekać go na miejscu. Nikt nie przewidział, że z wielu z nich nie będzie miał szansy skorzystać. Do wyjazdu rodzina przygotowała się skrupulatnie, ale nie wykupiła ubezpieczenia podróżny. Uważali, że to zbędny wydatek.

Tuż po pierwszej kolacji zaczęły się problemy. Pojawiły się nudności, później dołączyła do nich biegunka. Rodzice zakładali, że to przejściowa reakcja na kontakt z inną florą bakteryjną. Objawy bardzo szybko się nasiliły, więc postanowili skonsultować się z lekarzem.

Rodzina trafiła do lokalnego szpitala, gdzie szybko otrzymała pomoc. Syn był już na tyle odwodniony, że konieczna była kilkudniowa hospitalizacja. Małego pacjenta trzeba było obserwować i regularnie podawać mu kroplówki. Największym problemem okazało się to, że zbliżał się dzień wylotu, a przed nimi 16 godzin podróży! Lekarze nie chcieli ryzykować i skrócić hospitalizacji, więc wszyscy musieli zostać kilka dni dużej.

Kolejne dni pobytu w hotelu, zmiana lotu oraz opieka medyczna poza granicami Unii Europejskiej kosztowała ich prawie 2500 Euro. Nikt nie przewidział, że spotkają ich takie przygody. Po powrocie sprawdzili, że pakiet ubezpieczenia, który planowali pierwotnie kupić (w tym przypadku składka za tygodniową rodzinną polisę to tylko 136,50 złotych), pokryłby wydatki związane z dłuższym pobytem. Niestety ich założenie, że nic się nie stanie okazało się zgubne.

Ruszaj na wakacje ze spokojną głową

Choroba może Cię zaskoczyć niezależnie od tego, czy jedziesz z dzieckiem na wakacje do babci, czy ruszasz w egzotyczną podróż. Nie rezygnuj z planów. Dobrze przygotuj się do wyprawy, a będzie ona równie bezpieczna co wakacje na wsi. Kup z wyprzedzeniem pakiet rodzinnego ubezpieczenia podróży. W razie takich sytuacji jak przytoczone historie ERGO Ubezpieczenia Podróży szybko zapewni Ci pomoc, a polisa pokryje wszelkie niespodziewane koszty.

ubezpieczenie podróży z dziećmi wakacje 2022 ergo hestia opinie czy warto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *