Po słońce!

wakacje nad adriatykiem camping z dzieckiem opinie (9)

Nasz plan na tegoroczne wakacje był taki: zabrać ze sobą wygodne buty i kapelusz, a całą kasę przepuścić na włoskie lody. Córce, ten plan bardzo się spodobał. 

Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na pobyt w campingach z firmą Eurocamp. I coś nam się zdaje, że pozostaniemy tej firmie wierni. Dlaczego? Bo wszystko było zapięte na ostatni guzik, no i najważniejszy fakt - ludzie przesympatyczni i profesjonalni. Nasza trasa miała punkt noclegowy w Austrii (Camping Bella Austria) w dolinie Katschtal. 

BELLA AUSTRIA CAMPING

 
I tu zaskoczyła nas świetna lokalizacja campingu, urocze trasy spacerowe i szczyty gór na wyciągniecie ręki. Na terenie campingu można było znakomicie zjeść,  potrawy były mistrzowskie. Dzieci miały się, gdzie bawić zarówno w restauracji, jak i na zewnątrz... i tam znalazły się atrakcje. Dwa place zabaw, mini zoo, konie i owieczki. W drodze powrotnej ponowiliśmy tu swój pobyt, i choć już wówczas pogoda nam nie dopisała, to i tak nie było na co narzekać.
SAM_2549
SAM_2554

A celem głównym naszej wakacyjnej wyprawy był Camping Marina di Venezia w Punta Sabbioni, czyli Wybrzeże Adriatyku. I tu wszytko było dla nas zaskoczeniem, wielkość, jakość, kompleksowość, klimat - prawdziwy raj dla dzieci i dorosłych. I była pogoda!!! :) 
włochy wakacje na campingu z dzieckiem (3)
wakacje nad adriatykiem camping z dzieckiem opinie (8)

Campingi przekonały nas swoją czystością, przestrzenią (myśleliśmy, że będą dużo mniejsze), funkcjonalnością, a nawet grillem - choć zwykle z niego nie korzystamy. Córka i Żona były zachwycone bliskością do morza, smakiem lemoniady i wyborem wśród makaronów. W godzinach od 11.30 do 15.30 można było szaleć wśród pizz i innych smakołyków, bo ceny były znacznie niższe. 

Włochy Camping Camping Marina di Venezia w Punta Sabbioni opinie z dzieckiem (1)

Włochy Camping Camping Marina di Venezia w Punta Sabbioni opinie z dzieckiem (2)

Włochy Camping Camping Marina di Venezia w Punta Sabbioni opinie z dzieckiem (3)

Włochy Camping Camping Marina di Venezia w Punta Sabbioni opinie z dzieckiem (4)

wakacje nad adriatykiem camping z dzieckiem opinie (3)
SAM_1922

Miejsce to jest cudnie przygotowane pod dzieci. Można się tu bawić w Leo Parku - czyli na placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Animatorzy czuwają nad bezpieczeństwem i nad różnorodną rozrywką. Jest malowanie twarzy, zjazd na linie z podestem, mini pole golfowe, boisko do koszykówki i do gry w tenisa, są huśtańce, bujańce i scena dla maluchów. A wieczorem o godz. 20.00 organizowany jest party dance. Śpiewów i tańców nie ma końca - no i oczywiście lodów!...pysznych, najpyszniejszych! :) 

atrakcje dla dzieci camping Eurocamp Włochy opinie (2)
animacje dla dzieci camping Włochy Eurocamp opinie

Spacerować można tu bez końca. Fontanny tworzą tu sielski klimat. Z kawiarenek słychać włoskie melodie, dzieci gnają przed siebie w stronę morza. I sprawa mega istotna, bo camping ten ma znakomite zaplecze basenowe, na widok który zrobiliśmy wielkie oczy, a pisków i okrzyków radości Córki nie było końca. Park Aquamarina ma basen wielkości olimpijskiej, mnóstwo zjeżdżalni dla dzieci i dorosłych, brodziki i mniejsze baseny z bajecznie kolorowymi atrakcjami. Jest czysto i bezpiecznie, na wszytko spoglądają przystojni ratownicy (czego nie omieszkała zauważyć moja Żonka):).

atrakcje dla dzieci camping z basenami Eurocamp Włochy opinie (1)

Jest to istny, basenowy Raj! Zaczarowana energetyczna wodna przestrzeń! Można pląsać, wirować i do fikuśnych delfinków wypuszczających z buziaka wodę minki robić. Uwaga wilki morskie! - tu dzieci nie wspomną o telewizorze.

wakacje nad adriatykiem camping z dzieckiem opinie (6)
wakacje nad adriatykiem camping z dzieckiem opinie (2)

Poranki i wieczory lubiliśmy bardzo spędzać nad morzem, gdzie towarzyszyły nam zwykle mewy, kraby i tona muszelek. :) Równie często udawaliśmy się do pobliskich miasteczek, bez pośpiechu, bez celu, bez planu, by delektować się włoskim klimatem. Co nas najbardziej zachwyciło? - w tej ujmującej, włoskiej scenerii, do cappuccina w dowolnej kawiarence dostaje się w pakiecie miłą rozmowę – taki standard, niewymuszony, szczerze autentyczny.

wakacje nad adriatykiem camping z dzieckiem opinie (5)

Ogromny plus dla tego miejsca dajemy również za to, że z portu znajdującego się tuż obok nas, czyli campingu, w 20 minut dopływa się statkiem do Wenecji. :)

włochy wakacje na campingu z dzieckiem plac zabaw

SAM_1828
atrakcje dla dzieci camping Eurocamp Włochy opinie (3)

Podsumowując nasz wyjazd, to z punktu widzenia naszej pociechy, zabawa to najważniejszy, najfajniejszy wakacyjny cel – i  tutaj to wszystko jest w pakiecie! Hmm, dla nas, ciut starszych, równie ważne jest bezpieczeństwo + zacienione miejsca ( są, są:)), brodziki (obecne!:)) oraz specjalnie przygotowane place zabaw dla najmłodszych (są piękne :)). I myślę, że to dobrze, że kempingi poświęcają dużo uwagi najmłodszym gościom. :)

Dumam sobie również, że najwięcej warta atrakcja wakacji jest całkowicie bezpłatna, czyli wspólny czas spędzony pod chmurką, świeże powietrze, zapach trawy, wszechobecne nasycone barwy. :) ​I również ten czas spędzony na obserwowaniu beztroskich zabaw dzieci… i to, że nagle zauważamy, że wszystko czego potrzebujemy do szczęścia jest w zasięgu ręki.

SAM_1930