Warszawa, też jest fajna i ciekawa.

Czasami szukamy przygód i atrakcji dla dzieci, a nie doceniamy tego co mamy „pod nosem”. Piszę „pod nosem” bo chciałabym Wam przedstawić atrakcje, które można odwiedzić w Warszawie, a Warszawa to prawie nasze miejsce zamieszkania.

Warszawa z dzieckiem
Gdy nie mam dużo czasu i finansów na dłuższe wypady, staramy się odwiedzić bliższe miejsca by wraz z dziećmi zobaczyć coś ciekawego i przeżyć przygodę. Przygodę, bo my tak nazywamy każdy rodzinny wypad :-).

Pierwszą atrakcją, niewątpliwie nie do pominięcia jest Warszawskie ZOO. Wiem, że większość dzieci, bo również i moje, mają wycieczki przedszkolne do ZOO, ale to nie jest to samo. Aby odwiedzić wszystkich mieszkańców i chociaż przez chwilę się „nimi nacieszyć” potrzeba czasu, a tego na wycieczkach jest zbyt mało.

IMGP8817

Ja zaplanowałam tą przygodę, tak czasowo by dzieci mogły zobaczyć karmienie zwierząt :-) , i tak:
- pingwiny są karmione w godzinach 9.30 i 14.00,
- foczki - 10.00 i 14.30,
- hipopotamy - 12.00 (w sezonie letnim),
- rekin - 12.30 (poniedziałek, środa i piątek),
- nosorożce - 14.00.

zoo Warszawa z dzieckiem

zoo Warszawa z dzieckiem

Ceny biletów wahają się w granicach:
- dziecko do lat 3 bezpłatnie,
- dzieci w wieku 3-16 lat – około 15 zł.
- dorośli około 20 zł.

Ale warto obserwować różne promocje bo co jakiś czas dzieci mają gratisowe wejście do ogrodu zoologicznego :-) … i tak np.: 1 czerwca dzieci do lat 13 zwiedzają ogród gratis!

 

Bardzo przydała nam się mapka ZOO – dostępna na stronie, a tu link http://www.zoo.waw.pl/pl/mapa-zoo.html , dzięki niej wiedzieliśmy gdzie mamy się udać by zdążyć na karmienie poszczególnych mieszkańców. Nie trzeba chyba opisywać jak jest tam fajnie i jak dzieci cieszą się mogąc nakarmić np.: osiołka.

Na terenie Warszawskiego ZOO znajduje się również plac zabaw … i to było, dla mnie jako rodzica zbawienne po takiej wycieczce :-) Mogłam odpocząć na pobliskiej ławeczce, a dzieci mogły „wydalić” jeszcze posiadaną energię.

Kolaże

Kolejnym punktem ciekawym do odwiedzenia są Łazienki Królewskie, kto był wie co mówię. Ogromny ogród z alejkami po których dzieci mogą pojeździć na rowerze czy hulajnodze. Można, jak my „urządzić” sobie piknik na trawie i podziwiać ptaki, zwierzęta tam mieszkające - wiewiórki, pawie czy sarny lub przyrodę, która jest po prostu wyjątkowa – kwiatów jest tyle że nie sposób wymienić ich nazw.
zoo

Zwiedzanie pałacowych wnętrz naszych dzieci nie zaciekawiło – no bo nie można biegać, trzeba być cicho, itd. więc zdecydowanie jeszcze nie dla nas … musimy trochę podrosnąć :-) ale ogrody są rewelacyjne i zabawa tam już dzieciom przypadła do gustu.
Kolejnym miejscem jest Starówka i multimedialne fontanny.

Zapewne większość z Was odwiedziła już Starówkę, ale ja zawsze wracam tam z sentymentem i przyjemnością. Te uliczki „tętniące” życiem i architektura zabytkowa – niezwykły i wyjątkowy klimat. Co można odwiedzić? Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Katedrę św. Jana, Kościół Jezuitów, Zespół murów miejskich z barbakanem i wiele, wiele więcej, ale samą atrakcją jest po prostu rodzinny spacer. Warto zatrzymać się na „tarasie widokowym” i spojrzeć na Warszawę z innej perspektywy, a następnie zejść na dół i podziwiać multimedialne fontanny. Oczywiście największą atrakcją jest ujrzenie tego po zmroku, gdy widać zmianę kolorów, ale moim dzieciom podobało się również w dzień :-). Stały jak zaczarowane, no a później nie trzeba chyba pisać … później chciały się wykąpać :-) Oczywiście nie ominęła nas kąpiel bo Synek znalazł rozwiązanie i przebiegł przez fontanny tryskające z ziemi, och co zrobić :-) Więc na taką wyprawę proponuję zabrać ręcznik i ubrania na zmianę.

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć to multimedialne widowisko, to pokazy odbywają się w piątki i soboty od godziny 21.30, a wodne widowisko (bez muzyki i laserów) w godzinach 16.00 – 16.30. Wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie tutaj http://parkfontann.pl/

Mam nadzieję, że uda nam się poznać inne ciekawe miejsca, które oferuje Warszawa, a na tym etapie polecam wszystkim rozejrzeć się czy w pobliżu nie ma niczego wartego zobaczenia :-) Pozdrawiam