Wakacyjny wyjazd z dziadkami? Nie zapomnij o ich ubezpieczeniu!

wakacyjny wyjazd z dziadkami ubezpieczenie podróży opinie rezygnacja choroby

Wiele osób decyduje się zabrać dziadków na wakacje – zarówno w Polsce, jak i za granicę. Wielopokoleniowy urlop może być wspaniałym odpoczynkiem dla wszystkich członków rodziny. Jednak aby czas spędzony na urlopie był spokojny, warto przed wyjazdem zadbać o odpowiednią polisę turystyczną. Każdy z nas, niezależnie od wieku, narażony jest na nieprzewidziane sytuacje, przede wszystkim te związane ze zdrowiem. O czym warto pamiętać, wykupując odpowiednie ubezpieczenie na rodzinny wyjazd? Sprawdźcie!

Ubezpieczenie od rezygnacji

Planowanie wakacyjnego wyjazdu to jedna z przyjemniejszych czynności. Czasami zdarza się jednak, że dosłownie moment przed wyruszeniem na lotnisko wydarza się coś niespodziewanego.

Nieszczęśliwy wypadek bądź nagła choroba babci lub dziadka mogą skutecznie zniweczyć plany wakacyjne całej rodziny. Kupując polisę w ERGO Ubezpieczenia Podróży możesz zabezpieczyć się przed kosztami rezygnacji z podróży. Oznacza to, że nie stracimy pieniędzy, które zapłaciliśmy za wyjazd. Pozwoli to zabezpieczyć finanse i wyruszyć w drogę, gdy wszyscy członkowie rodziny będą już zdrowi. Zwrot środków to jedna z zalet takiej polisy. Druga natomiast to gwarancja wyjazdu, gdy taka możliwość już się pojawi.

Nagłe zaostrzenie choroby czy pozytywny test na COVID-19 nie musi oznaczać zepsutych wakacji – z odpowiednią polisą możemy je swobodnie zaplanować w innym terminie.

Choroby przewlekłe u seniorów

Choroby, schorzenia czy dolegliwości zdrowotne zdarzają się wszystkim. Szczególnie dotyczy to osób starszych, nawet gdy prowadzą aktywny tryb życia. Do najczęstszych chorób, które dotykają seniorów należą między innymi cukrzyca, osteoporoza, nadciśnienie, reumatyzm czy miażdżyca. Mimo pozostawania pod stałą opieką lekarską, zaostrzenie dolegliwości może nastąpić w najmniej spodziewanym momencie. Podczas wakacji może być to szczególnie problematyczne, jeśli wcześniej nie wykupimy stosownego ubezpieczenia podróży.

Planując wyjazd z dziadkami warto postawić na polisę, która zabezpieczy rodzinę przed tego typu sytuacjami. W innym wypadku koszt leczenia za granicą może być bardzo wysoki.

Hospitalizacja

Pobyt w szpitalu to kwestia, o której zazwyczaj nie myślimy planując wakacje. Jest to niestety błąd, który może być niesamowicie kosztowny, gdy nie posiadamy polisy turystycznej. Hospitalizacja może być konieczna z wielu powodów – nieszczęśliwego wypadku, zaostrzenia choroby czy pojawienia się nowych dolegliwości, których nie przewidzieliśmy. Szczególnie jadąc w ciepłe kraje musimy brać pod uwagę, że dziadkowie mogą nagle źle się poczuć. Taka sytuacja nie jest dla nikogo komfortowa, tym bardziej, jeśli krąży nad nami widmo ogromnych kosztów. Z polisą ERGO Ubezpieczenia Podróży mamy zagwarantowaną wysoką sumę ubezpieczenia na wypadek koniecznej hospitalizacji za granicą (również z powodu zachorowania na COVID-19).

 

Zakwaterowanie osoby towarzyszącej

Pobyt w szpitalu bliskiej osoby w podeszłym wieku jest dość stresującym wydarzeniem, szczególnie jeśli ma to miejsce daleko od domu. Hospitalizacja za granicą bez posiadania ubezpieczenia może wiązać się z ogromnymi kosztami, w zależności od podejmowanych przez personel medyczny czynności. Największe koszty generują nagłe operacje i dłuższe pobyty w szpitalu. Wykupując polisę od ERGO Ubezpieczenia Podróży nie tylko uchronisz się przed kosztem hospitalizacji, ale również zapewnisz zakwaterowanie osoby towarzyszącej. Jest to zabezpieczenie przed przedłużoną hospitalizacją, na co nie mamy wpływu i nie możemy tego w żaden sposób przewidzieć. Hospitalizacja może wiązać się z koronawirusem, zaostrzeniem przewlekłej choroby, ale również nieszczęśliwym wypadkiem.

Podsumowując – jeśli planujemy rodzinne wakacje z dziadkami, nie możemy zapomnieć o odpowiedniej polisie ubezpieczeniowej. Zyskamy dzięki niej bezcenny spokój, a w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń nie poniesiemy niepotrzebnych kosztów, związanych z chociażby przymusowym leczeniem czy hospitalizacją bliskiej osoby.

 

Sprawdź koniecznie:

lato 2023 ubezpieczenia dla rodzin z dziećmi wakacje 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *