„Pigułka podróży” – ulotka dla rodziców

wakacje z dzieckiem opinie porady

Ulotka „pigułka podróży” została stworzona dla wszystkich rodziców, którzy wybierają się w drogę, jak i dla tych, co w drodze już są. Znajdziecie tutaj tylko ważne i praktyczne wskazówki, pomysły na udane wakacje pozbawione stresu. Tak stresu?! Bo wakacje też mogą okazać się wielkim stresorem, jednak wcale diabeł nie taki straszny, jak go rysują.

Skład:

Substancją czynną w preparacie są praktyczne wskazówki, jakie będą przydatne w podróży z dzieckiem. Substancją pomocniczą jest dużo fajnej zabawy pełnej niezwykłych pomysłów na „nudę” w drodze.

podróż z dzieckiem opinie

Co to jest pigułka podróży i jak działa?

Pigułka wiedzy powoduje natychmiastowe ułatwienia podczas podróży, następuje zmiana myślenia względem rzeczy, które wydawały się nie do przejścia. Podróż jakakolwiek i czymkolwiek staje się przygodą pełną zabawy i uśmiechu nie tylko dziecka, ale i rodzica.

wakacje z dziećmi atrakcje opinie

Sposób stosowania

Umiarkowane i systematyczne czytanie pigułki podróży zwiększa jej działanie poprzez zapamiętanie poszczególnych rad.

wzacy z dzieckiem opinie atrakcje

1. Jazda samochodem - brak miejsca?

W przypadku maluszka - po co brać wanienkę do kąpania, świetnym zastępcą jest dmuchany basen. Zajmuje niewiele miejsca i z pewnością zastąpi klasyczną wanienkę.

atrakcje dla dzieci w podróży

2. Walizka nie mieści już więcej ubrań?

Jest na to sposób zmień taktykę ich pakowanie zwijaj je w rulonik i dzięki temu zyskasz dużo więcej miejsca w walizce.

konkurs dzieckowpodrozy

3. Papier i kredki to podstawa!

W drodze za dnia sprawdza się pewna forma zabawy: „poproś dziecko, aby obserwowało, co widzi za oknem samochodu i to, co najbardziej mu się spodoba, niech zapamięta. Poproś, aby zapamiętało jak najwięcej szczegółów, bo potem cały obraz będziecie przenosić na kartkę papieru. Możecie potem z „rysowanek” stworzyć piękny album wspomnień z wakacji. Dziecko rozwija dzięki temu spostrzegawczość i zachęca je to do poznawania świata.

wczasy z małym dzieckiem atrakcje

4. Jak długo jeszcze?

Chyba każdy zna to pytanie, albo dopiero pozna, w każdym razie każdy wie o co chodzi, dziecko nie zna się na mapie, ale próba narysowania na papierze swojej  własnej mapy podróżnej może okazać się strzałem w 10. Dziecko będzie miało większą świadomość położenia, odległości do celu i oczywiście - uwaga! - z pewnością takie rysowanie nie odciągnie go od pytania „daleko jeszcze?”, ale przynajmniej zmniejszy jego częstotliwość.

podróż z dzieckiek porady

5. Jeśli nie lubicie „rysowanek”

Możecie spróbować wczuć się w rolę dziecka, które dopiero poznaje świat, jest ciekawe tego, co widać za oknem, dlatego możemy mu w tym pomóc, opowiadając, śpiewając o tym, co dzieje się dokoła.

rodzinne wczasy porady konkurs

6. Każda podróż to  stres

Aby go zmniejszyć, koniecznie weźcie ulubiona zabawkę i kocyk/poduszkę z domu. Dzięki temu dziecko szybciej się zaaklimatyzuje i zwiększy poczucie bezpieczeństwa.

Dodam na koniec, że jazda samochodem jest wygodna i ma wiele zalet, ale czasem warto przemyśleć jazdę pociągiem, który może okazać się  wielką wspaniałą przygodą.

Większość dzieci nie jeździ pociągiem na co dzień, albo w ogóle jeszcze nim nie jechało, dlatego możemy my sami zapewnić dziecku taką niespodziankę.

Podróż pociągiem to fajny moment na spędzenie czasu z naszą pociechą z dala od pośpiechu dnia codziennego. Większą uwagę skupiamy wtedy na  dziecku, mogąc przy tym wiele mu pokazać, poczytać, a nawet zagrać w ulubiona grę.

Możemy wyjść „wyprostować” nogi, jazda jest mniej męcząca, a w przypadku dziecka, które jeszcze śpi w ciągu dnia (albo po prostu zaśnie na chwilę), i my sami możemy odpocząć, znaleźć dla siebie chwilę, której tak nam brakuje na co dzień.

wczasy z dzieckiem opinie

Uwaga! Wakacje!

Wakacje to czas szczególny dla nas, jak i dla dzieci - dajmy im swobodę działania, eksperymentowania, oczywiście w granicach rozsądku. Będąc na wakacjach, często widzę ogromne spięcie u rodziców, aby tylko dziecko nie zrobiło sobie krzywdy: „Kajtuś uważaj, tam nie, tu nie…”. Czasem powinniśmy odpuścić, być blisko i obserwować, dzięki temu możemy wynieść niezwykłą lekcję, która pokaże nam, jak nasze dziecko świetnie radzi sobie z wieloma przeszkodami czy wieloma sytuacjami, które z początku wydawały się trudne, a jednak w końcowym rachunku nasza pociecha świetnie sobie poradziła.

wczay z dzieckiem opinie

To pozwoli mu na pogłębienie wiary w siebie, wiary w to, że potrafi, że umie samodzielnie pokonywać przeszkody, jakie napotyka w życiu. To z kolei zachęci je z pewnością do nauki nowych rzeczy.

Tekst:
Anna Musiałek
Częstochowa