Park Miniatur Pueblo Chico – Wyspy Kanaryjskie w miniaturze

Park Miniatur Teneryfa

Położony na Teneryfie Park Miniatur Pueblo Chico pozwala poznać najbardziej charakterystyczne obiekty i krajobrazy Wysp Kanaryjskich.

PuebloChico to miejsce, w którym powiedzenie „małe jest piękne” nabiera nowego znaczenia. W jednym miejscu można zobaczyć wszystko to, co decyduje o niezwykłości i oryginalności Wysp Kanaryjskich. Są tu niezwykłe budowle, wiernie odwzorowane w skali 1:25, przepiękne ogrody (łączna powierzchnia ogrodów to około 20000 m2) oraz wiele miejsc upamiętniających tradycję i historię wysp.

rodzinne atrakcje Wyspy Kanaryjskie

Atrakcje Park Miniatur Pueblo Chico Teneryfa

Cały park podzielony jest na 8 krain tematycznych. Odwiedzając kolejne z nich, odkrywamy kolejne atrakcje.

Strefa Guanczów – tutaj poznamy rdzennych mieszkańców Wysp Kanaryjskich, Guanczów. Ich życie i zwyczaje można dziś zobaczyć już tylko przedstawione w miniaturze.

Ogród Endemiczny – przeróżne gatunki roślin, drzew i kwiatów występujące jedynie na Wyspach Kanaryjskich.

Strefa Wiejska – miejsce, w którym można zobaczyć, jak spokojnie płynie życie na Wyspach Kanaryjskich. Małe domki i wulkaniczny krajobraz na pewno urzekną wielu turystów, którzy zapragną zostać tu na zawsze.

Strefa Nowoczesności – najpiękniejsze i najważniejsze osiągnięcia infrastrukturalne dnia dzisiejszego na Kanarach. Zobaczymy tu autostrady, farmy wiatrowe, nietuzinkowe budynki, jak Auditorio Alfredo Krausa czy najciekawsze miejsca Santa Cruz, z Auditorio de Tenerife na czele. Wszystko oczywiście w miniaturze.

Ogród Pueblochico Teneryfa

Strefa Teide – Teide to największy na wyspach wulkan, a zarazem najwyższy szczyt Hiszpanii (3718 m n.p.m.). Ten miniaturowy jest nieco mniejszy (4,5 m), ale i tak robi piorunujące wrażenie. Odtworzony został z dbałością o najmniejsze szczegóły, a w środku urządzono wystawę. To jedyna okazja, żeby zrobić sobie zdjęcie tuż przy wulkanie.

Strefa Historyczna – fascynująca podróż po wszystkich wyspach archipelagu, ich najważniejszych miastach, zabytkach i ważnych miejscach historycznych.

Ogród Egzotyczny – wspaniałe egzotyczne rośliny z całego świata. Będziecie zdziwieni ich niezwykłymi kształtami.

La Laguna – wystawa poświęcona w całości wpisanemu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miastu La Laguna na Teneryfie. Jest to wyjątkowo ciekawe miejsce, gdyż zupełnie odmiennie od innych miast kolonialnych, nie posiada murów obronnych. Spacerując miniaturowymi uliczkami poczujecie się jak giganci.

Działa tu też kolejka tyrolska, restauracja z widokiem na ocean oraz sklep z lokalnymi specjałami.

park miniatur Teneryfa ceny bilety

Godziny otwarcia Park Miniatur Peublochico Teneryfa

Codziennie od 10.00 do 17.00. Kolejka tyrolska funkcjonuje tylko w niektóre dni. Konieczny kontakt telefoniczny.

Ceny biletów Park Miniatur Peublochico Teneryfa

dorośli – 12,5 euro
dzieci (4-11 l.) – 6,50 euro
dzieci do lat 3 – bezpłatnie

Zobacz video - sprawdź wszystkie atrakcje parku Peublo Chico: